پروژه های جدید اکتشاف فضایی که چشم ناسا را گرفتند

پروژه های جدید اکتشاف فضایی که چشم ناسا را گرفتند فیکس سرور: پروژه های جدیدی که هدف آنها متحول کردن اکتشافات فضایی است، موفق شده اند بودجه ناسا را جذب کنند تا روش های نوآورانه ای را عرضه کنند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، چند ایده فناوری فضایی در مراحل اولیه، بودجه برنامه «مفاهیم پیشرفته نوآورانه ناسا»(NIAC) را جذب کرده اند. برنامه مفاهیم پیشرفته نوآورانه که توسط «اداره ماموریت فناوری فضایی»(STMD) ناسا تامین مالی می شود، در سال ۲۰۱۱ شروع شد. این برنامه بدنبال تشویق کردن توسعه مفاهیم آینده نگر است که می توانند تحولی را در اکتشاف و پرواز فضایی ایجاد کنند.
هرکدام از این پروژه ها، بودجه اولیه را بوسیله فاز اول برنامه در سالهای قبل دریافت نمودند. آنها حالا دور دوم بودجه برای تحقیقات بیشتر را تحت فاز دوم برنامه دریافت کرده اند که تا سقف ۶۰۰ هزار دلار در طول دو سال کار است.
یکی از دریافت کنندگان فاز دوم در امسال، یک آرایه تلسکوپ رادیویی فرکانس پایین موسوم به «فارویو»(FarView) است که در سمت دور ماه با بهره گیری از رگولیت ماه ساخته خواهد شد. این مکان می تواند از رصدخانه در مقابل تداخل جوی و رادیویی زمین محافظت کند. در طول فاز اول برنامه، گروه فارویو مشخص کردند که رصدخانه می تواند دوره مرموز موسوم به «عصر تاریک کیهانی»(Cosmic Dark Ages) را بررسی کند.
تصویر یک هنرمند از رصدخانه «فارویو» که مقرر است در سمت دور ماه ساخته شود.


منبع:

1402/01/22
11:51:29
0.0 / 5
249
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین