خرید و فروش موبایل رجیستر نشده تخلف است

خرید و فروش موبایل رجیستر نشده تخلف است فیکس سرور: رییس اتحادیه فروشندگان صوتی و تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی تهران اصرار کرد که خرید و فروش موبایل رجیستر نشده تخلف است.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، تقریباً از مهر ماه آیفون ۱۴ وارد ایران شد. اما این کالا رجیستر نشد و در نهایت اعلام گردید که واردات آن از رویه تجاری و مسافری ممنوع می باشد. اما همه این شرایط مانع از فروش آیفون ۱۴ در بازار ایران نشد و گزارش های میدانی ایسنا نشان می داد که قیمت آیفون ۱۳ به سبب داشتن رجیستری و تضمین از آیفون ۱۴ گران تر شده و عده ای هم ترجیح می دهند با پول کمتر از آخرین تکنولوژی موجود بهره گیرند و در کنار آن با بهره گیری از یک موبایل ارزان سیمکارت خودرا فعال کنند و با تازه ترین مدل آیفون به اینترنت یک موبایل ارزان متصل شوند و کارهای خودرا پیش ببرند.
موضوع دیگری که این روزها در بازار شنیده می شود این است که برخی مغازه داران به خریداران وعده می دهند که آیفون ۱۴ بخرند، چونکه در آینده رجیستر خواهد شد. موضوعی که طبق استعلام از اتحادیه تخلف است.
در این رابطه محمدرضا رمضان در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: با تأکید بر این که موبایل در زمان ورود رجیستر می شود و این که بگویند موبایل را بخرید تا بعدا رجیستر شود درست نیست.
وی با اعلان اینکه همه کالاهایی که از مبادی رسمی وارد می شود، در همان زمان رجیستر می شود و در غیر این صورت به شکل قاچاق وارد شده، اشاره کرد: موبایل قاچاق اعتبار ندارد و هر فروشگاهی هم که کالای غیررجیستری بفروشد تخلف کرده است.
سال قبل سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی نیز هشدار داده بود که فروشندگان و مردم از خرید و فروش کالایی که از رجیستر شدن آن اطمینان ندارند و کد رجیستری ندارد، اجتناب کنند. چونکه اگر این موبایل ها رجیستر نشود، به عنوان دستگاه ثانویه ای که در شبکه ارتباطی کشور فعال نخواهد شد، قابل استفاده می باشد.
گفتنی ست موبایل های آیفون ۱۴ که هم اکنون در بازار هستند بصورت قاچاق یا بوسیله رویه مسافری به کشور وارد شده و رجیستر نشده است. هر چند هنوز علت این ممنوعیت اعلام نشده و مشخص هم نیست آیا تصمیم ممنوعیت واردات آیفون ۱۴ و مدلهای پس از آن دائمی است یا خیر. به عبارت دقیق تر معین نیست آیا آیفون ۱۳ آخرین مدل قانونی از این برند معروف در ایران خواهد بود؟ همین طور تکلیف کسانی که قبل از خبر قطعی ممنوعیت واردات از رویه مسافری آیفون ۱۴ به همراه خود و برای مصرف شخصی آورده اند، چه می شود. از جانب دیگر باتوجه به فروش غیرقانونی این کالا در بازار و احتمال باخبر نبودن خریدار از شرایط و این که ممکنست به امید رجیستر شدن کالا آنرا تهیه کرده باشد، تکلیف این دسته از خریداران نیز در صورت تغییر احتمالی قانون ممنوعیت واردات آیفون ۱۴ معین نیست.
منبع:

1402/01/21
21:43:11
0.0 / 5
368
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین