پیش بینی سقط جنین با کمک هدست واقعیت مجازی

پیش بینی سقط جنین با کمک هدست واقعیت مجازی فیکس سرور: یافته های جدید پژوهشگران دانشگاه «اراسموس» هلند نشان میدهد که هدست واقعیت مجازی می تواند برای پیش بینی سقط جنین مورد استفاده قرار گیرد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، کارشناسان ممکنست به زودی بتوانند با بهره گیری از هدست های واقعیت مجازی(VR) پیش بینی کنند که کدام حاملگی به سقط خودبه خودی ختم می شود.
سقط خودبه خودی(Miscarriage) به از دست رفتن طبیعی محصول لقاح طی سه ماهه اول حاملگی می گویند. در گذشته از دست رفتن محصول لقاح قبل از هفته ۲۰ را نیز سقط می خوانند، اما با پیشرفت سونوگرافی تشخیصی امروزه کمتر از این محدودهٔ زمانی استفاده می شود.
پژوهشگران مرکز پزشکی دانشگاه اراسموس در هلند سیستمی را با بهره گیری از اسکن فراصوت بر روی چند زن که در هفته هشتم حاملگی خود بودند، توسعه دادند. هر اسکن بصورت سه بعدی تغییر یافته و بزرگ نمایی می شد تا جنین به اندازه یک جنین بالغ و بزرگ شود. آن تصویر سپس توسط متخصصان با بهره گیری از هدست های واقعیت مجازی که به آنها امکان می داد حرکت کنند و هرگونه مشکلی را پیدا کنند، مورد بررسی قرار می گرفت.
تحلیل و بررسی ها نشان داد جنین هایی که بطور غیرعادی آهسته رشد می کردند، احتمال کمتری داشت که مرحله رشد خودرا کامل سپری کنند.
مقرر است بیش از ۱۳۰۰ روانپزشک سازمان سلامت ملی انگلیس(NHS) تحت آموزش قرار گیرند تا دانش خودرا در مورد اوتیسم بطور اساسی بهبود بخشند.
پروفسور «آشوک روی»(Ashok Roy) روانپزشک و مشاور که برنامه دو ساله توسعه یافته توسط آموزش بهداشت انگلستان را رهبری خواهد کرد، اظهار داشت که هدف از این کار جلوگیری از پذیرش غیرضروری افراد اوتیستیک در بیمارستان های بهداشت روان است.
اوتیسم یک اختلال رشدی است که خیلی از مردم آنرا بخش مهمی از هویت فرد مبتلا تلقی می کنند اما برنامه ها و راهبردهای رفتاری برای افراد مبتلا به این اختلال وجود دارد که می تواند به یادگیری، رشد و پیشرفت مبتلایان به اوتیسم در روند مدیریت زندگی شان کمک نماید. روز جهانی آگاهی از اوتیسم(World Autism Awareness Day) روز دوم آوریل هر سال است که به عنوان یک روز جهانی به رسمیت شناخته شده است و هدف آن یادآوری و تشویق کشورها در راستای افزایش آگاهی در مورد افراد مبتلا به اختلال طیف اوتیسم در سراسر جهان است.
اوتیسم حدود ۷۰۰ هزار نفر را در بریتانیا با طیف وسیعی از مشکلات سلامت روان تحت تاثیر قرار می دهد. داده های سازمان سلامت ملی انگلیس نشان میدهد که هم اکنون حدود ۱۱۰۰ فرد مبتلا به اوتیسم در بیمارستان های روانپزشکی بستری هستند.
«تام کهیل»(Tom Cahill) مدیر بخش ناتوانی در یادگیری و اوتیسم سازمان سلامت ملی انگلیس، اظهار داشت: ما می خواهیم اطمینان حاصل نماییم افرادی که در سراسر سازمان سلامت ملی انگلیس کار می کنند، دانش خودرا برای مساعدت با حمایت بهتر از نیازهای افراد اوتیستیک توسعه دهند.
بر طبق مطالعه کالج دانشگاهی لندن و دانشگاه گلاسکو، فعالیت جنسی در بریتانیا به پایین ترین میزان خود در دهه گذشته رسیده است. مردم بریتانیا حالا بطور متوسط دو بار در ماه رابطه جنسی دارند که این آمار در سال ۲۰۱۰ سه بار در ماه بود. پژوهشگران همین طور به حاملگی کمتر بریتانیایی ها نسبت به یک دهه قبل اشاره کردند.
این داده ها از بزرگترین نظرسنجی جنسی در بریتانیا که شامل بررسی ۶۵۰۰ بزرگسال بود، به دست می آید و کارشناسان پیشنهاد می کنند که کاهش صمیمیت ممکنست یک اثر باقی مانده از همه گیری و زمانی که تماس اجتماعی محدود بود، باشد. یک چهارم مردان و یک پنجم زنان گفته اند که زندگی جنسی آنها در سال ۲۰۲۱ در مقایسه با سال ۲۰۲۰ در وضعیت بدی بوده است.
یک رییس سازمان سلامت ملی انگلیس هشدار داده است که کلینیک های تخصصی درد، مسکن های اعتیادآور زیادی را تجویز می کنند. تقریباً ۲۰۰ مرکز درد در سراسر بریتانیا وجود دارد که درمان هایی شامل روان درمانی، تمرینات ورزشی و داروهای ضد درد قوی را ارائه می دهند. اما بگفته پروفسور «آنتونی اوری» مدیر بالینی سازمان سلامت ملی انگلیس، اغلب آنها در نهایت داروهای افیونی با قدرت بالاتر را تجویز می کنند. مسکن های قوی که می توانند به سرعت اعتیادآور شوند. برمبنای تعدادی از خدمات بهداشت روان، اعتیاد به این مسکن های تجویزی نسبت به دهه گذشته ۴۰ درصد بالا رفته است.
منبع:

1402/01/15
15:35:24
0.0 / 5
301
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , خدمات , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین