سرنوشت متفاوت گوشیهای اندرویدی و آیفون در بازنشستگی

سرنوشت متفاوت گوشیهای اندرویدی و آیفون در بازنشستگی فیکس سرور: گزارش جدیدی که به بررسی رفتار کاربر در هنگام بازنشستگی گوشی هوشمند پرداخت، تفاوت بین دارندگان آیفون و کاربران اندروید را نشان داد.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، تازه ترین گزارش شرکت "کانیسومر اینتلیجنس ریسرچ پارتنرز" (CIRP) نشان میدهد که در بین مصرف کنندگانی که در سال ۲۰۲۲ یک آیفون جدید خریداری نموده اند، ۴۳ درصد گوشی کارکرده خودرا با نو تعویض کردند. هفت درصد هم دستگاه های خودرا به شخص ثالث فروخته اند. در همین حال، ۳۶ درصد از مصرف کنندگان، گوشی قدیمی خودرا به عنوان پشتیبان یا برای دادن به یکی از دوستان یا اعضای خانواده خود نگه داشتند.

در مقابل، کسانی که از گوشی اندرویدی استفاده می کردند، الگوهای مختلفی برای دور انداختن گوشی قدیمی خود داشتند. بیشتر آنها (۶۵ درصد) تلفن قدیمی خودرا به عنوان پشتیبان یا برای دادن به یکی از دوستان یا اعضای خانواده نگه داشتند. با توجه به این که بیشتر خرده فروشان آیفون، تعویض گوشی اندرویدی کارکرده با گوشی آیفون نو را قبول می کنند، تنها ۱۴ درصد از کاربران اندروید این کار را انجام می دهند.

طبق گزارش شرکت CIRP، شاید ارزش پایین تر مبادله برای تلفن های اندرویدی، موجب می شود که این کار برای دارندگان گوشی های اندرویدی چندان مطلوب نباشد. یا شاید مشتریانی که از اندروید به آیفون سوئیچ می کنند، می خواهند این امنیت را داشته باشند که بدانند هنوز یک دستگاه اندرویدی آشنا دارند که می توانند باردیگر به آن مراجعه کنند یا اگر در پروسه مهاجرت، نتوانستند همه تماسها، عکس یا یادداشتهایشان را به دستگاه iOS جدید منتقل کند، در صورت نیاز به گوشی قدیمی خود مراجعه کنند.

شرکتهایی مانند USMP آیفون ها را به اندروید ترجیح می دهند برای اینکه ارزش فروش مجدد خودرا بهتر از سایر گوشیهای هوشمند حفظ می کنند. دلیل دیگر این است که اپل سالها، از مدل های قدیمی آیفون با به روز رسانیهای نرم افزاری پشتیبانی می کند.

بر اساس گزارش اپل اینسایدر، فروشندگان همین طور می توانند از آیفونهای استفاده شده قبلی سود ببرند و در بعضی موارد، می توانند با فروش مدل های دست دوم، بین ۱۰ تا ۱۵ درصد سود کنند.

منبع:

1402/01/07
21:38:57
0.0 / 5
313
تگهای خبر: آیفون , اپل , دستگاه , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین