بزرگترین شرکت های فناوری جهان کدامند؟

بزرگترین شرکت های فناوری جهان کدامند؟ به گزارش فیکس سرور، شرکتهای فناوری در سال های اخیر به پیشران برتر در رشد اقتصادی، ذائقه مصرف کننده و بازارهای مالی تبدیل گشته اند.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، بعنوان مثال ارزش سهام بزرگترین شرکتهای فناوری بعنوان یک گروه، از ارزش کل بازار در یک دهه گذشته به میزان قابل ملاحظه ای سبقت گرفته است. این امر تا حدودی به این علت بوده که فناوری به شکل عمده نحوه ارتباط افراد، مصرف اطلاعات، خرید، تعاملات اجتماعی و کار کردن افراد را متحول کرده است. شرکتهای حوزه فناوری، در تحقیقات و توسعه و تولید کالاها و خدمات برپایه فناوری فعالیت دارند. این شرکت ها، نرم افزار می سازند و کامپیوتر ها و دستگاههای موبایل و دستگاههای خانگی را طراحی و تولید می کنند. همینطور محصولات و خدمات در رابطه با فناوری اطلاعات را فراهم می کنند.

وب سایت اینوستوپدیا در گزارشی به بررسی ۱۰ شرکت برتر در حوزه فناوری بر مبنای درآمد آنها در ۱۲ ماه گذشته پرداخته است. این شرکت ها، محدود به شرکت هایی هستند که سهامشان در آمریکا یا کانادا معامله می شود. تنها استثنای این لیست، سامسونگ است که اهمیت بیشتر از حدش سبب شد نتوان آنرا نادیده گرفت. برخی از شرکت ها خارجی امکان دارد به صورت نیم سالانه گزارش دهند و بنابراین امکان دارد گزارش های مالی آنها با تاخیر بیشتری منتشر شود.

۱- اپل

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته): ۳۹۴.۳۳ میلیارد دلار

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته): ۹۹.۸ میلیارد دلار

ارزش بازار: ۲.۱۵ تریلیون دلار

بازده کل یک سال گذشته: منفی ۲۱.۲۵ درصد

بورس: نزدک

شرکت اپل محصولات فناوری مصرفی متنوعی شامل تلفن های هوشمند، کامپیوتر های شخصی، تبلت ها، دستگاههای پوشیدنی، دستگاههای سرگرمی خانگی و موارد دیگر را طراحی، تولید و به بازار عرضه می کند. برخی از محبوب ترین محصولات این شرکت شامل تلفن های هوشمند آیفون و کامپیوتر های مک هستند. اپل همینطور فروش خدماتش را به میزان قابل ملاحظه ای توسعه بخشیده است. این شرکت فروشگاه های محتوای دیجیتالی را اداره می کند و به تازگی چندین سرویس پخش شامل اپل پلاس را راه اندازی کرده است.

۲- سامسونگ الکترونیکس

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته): ۲۴۷.۷ میلیارد دلار

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته): ۳۳.۷۳ میلیارد دلار

ارزش بازار: ۲۷۵.۷۸ میلیارد دلار

بازده کل یک سال گذشته: ۲۹.۲۶ درصد

بورس: بازار سهام کره

شرکت سامسونگ الکترونیکس با اپل و سایر شرکتهای فناوری بزرگ جهان در حوزه های کلیدی رقابت می کند. این شرکت در کسب و کارهای گسترده شامل محصولات الکترونیکی مصرف کننده و فناوری اطلاعات و ارتباطات فعالیت دارد. این شرکت کره ای، تلفن همراه، تبلت دستگاههای پوشیدنی، محصولات حقیقت مجازی، تلویزیون تئاتر خانگی، کامپیوتر، چاپگر، دستگاههای خانگی و محصولات دیگر را می فروشد. سامسونگ بیشتر برای تلفنهای هوشمند گلکسی محبوب خود شناخته شده است.

۳- هون های پریسیژن اینداستری (فاکسکان)

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته): ۲۲۷.۱ میلیارد دلار

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته): ۵.۰۶ میلیارد دلار

ارزش بازار: ۴۴.۷ میلیارد دلار

بازده کل یک سال گذشته: منفی ۹.۰۱ درصد

بورس: فرابورسی

شرکت "هون های پرسیژن اینداستری" که با نام فاکسکان شناخته می شود، یک شرکت تولیدکننده محصولات الکترونیکی چند ملیتی مستقر در تایوان است. این شرکت محصولات و قطعات الکترونیکی را جهت استفاده در تجهیزات، خودرو، فناوری اطلاعات و ارتباطات و صنایع محصولات الکترونیکی مصرفی، تولید می کند. فاکسکان تولیدکننده قراردادی محصولات اپل بوده و بخش اعظمی از گوشیهای آیفون این شرکت را تولید می کند.

۴- مایکروسافت

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته): ۲۰۳.۰۸ میلیارد دلار

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته): ۶۹.۸۰ میلیارد دلار

ارزش بازار: ۱.۸۲ تریلیون دلار

بازده کل یک سال گذشته: منفی ۲۴.۶۱ درصد

بورس: نزدک

مایکروسافت سازنده و مجوز دهنده نرم افزار، دستگاه ها و راه کارها بوده و بیشتر برای نرم افزار ویندوز و مجموعه آفیس خود شناخته شده است. مایکروسافت سهم رو به رشدی از سود و درآمد خویش را از رایانش ابری به دست می آورد و پلت فرم ابری این شرکت، آزور نام دارد. مایکروسافت همینطور مالک سایت شبکه اجتماعی حرفه ای لینکدین برای جویندگان کار است.

۵- دل تکنولوژیز

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته): ۱۰۵.۲۵ میلیارد دلار

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته): ۱.۸۳ میلیارد دلار

ارزش بازار: ۲۸.۰۱ میلیارد دلار

بازده کل یک سال گذشته: منفی ۲۷.۷۵ درصد

بورس: بازار سهام نیویورک

شرکت دل، نرم افزار، محصولات فناوری اطلاعات و خدمات را طراحی، تولید و در سرتاسر جهان، عرضه می کند. این شرکت کامپیوتر های رومیزی و لپ تاپ، راه کارهای ذخیره سازی، نصب جدید و سنتی و محصولات شبکه را هم عرضه می کند. همینطور راه کارهای مدیریت ابری و پلت فرم ابری را می فروشد. دل، برای محصولات کامپیوتر شخصی خود بیشتر شناخته شده است.

۶- سونی

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته): ۸۳.۹۱ میلیارد دلار

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته): ۷.۶ میلیارد دلار

ارزش بازار: ۹۵.۸۷ میلیارد دلار

بازده کل یک سال گذشته: منفی ۳۵.۶۲ درصد

بورس: بازار سهام نیویورک

سونی یک شرکت فناوری ژاپنی است که محصولات الکترونیکی برای مصرف کنندگان، متخصصان و بازارهای صنعتی سراسر جهان طراحی و تولید می کند. این شرکت محصولاتی نظیر کامپیوتر های شخصی، تلفن های همراه، کنسولهای بازی ویدیویی، نرم افزار و دوربین های ویدئویی را می فروشد و تولید کننده و فروشنده کنسول بازی ویدیویی محبوب پلی استیشن است.

۷- شرکت TSMC تایوان

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته): ۷۱.۶۶ میلیارد دلار

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته): ۳۰.۵۳ میلیارد دلار

ارزش بازار: ۴۰۰.۰۵ میلیارد دلار

بازده کل یک سال گذشته: منفی ۳۲.۹ درصد

بورس: بازار سهام نیویورک

شرکت TSMC تایوان، ریزتراشه ها و نیمه رساناهای مورد استفاده در تلفن های همراه، تجهیزات پزشکی، کنسول های بازی های ویدئویی، سخت افزار کامپیوتر و محصولات دیگر را تولید می کند. این شرکت در سال ۲۰۲۱، بیشتر از ۱۲ هزار محصول برای ۵۳۵ مشتری تولید کرد.

۸- لنوو

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته): ۷۰.۸۷ میلیارد دلار

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته): ۲.۱۱ میلیارد دلار

ارزش بازار: ۹.۸۳ میلیارد دلار

بازده کل یک سال گذشته: منفی ۲۶.۹۱ درصد

بورس: فرابورسی

گروه لنوو یک شرکت تولیدکننده فناوری است که کامپیوتر های شخصی، مانیتورها، تبلت ها، تلفن های هوشمند و سایر دستگاه هایی را می سازد که برای رفع نیازهای فناوری مدرن طراحی شده اند. این شرکت به بازار جهانی بیشتر از ۱۸۰ کشور خدمات می دهد و دارای پایگاه های تولیدی در آرژانتین، برزیل، چین، آلمان، مجارستان، هند، ژاپن، مکزیک و آمریکا است.

۹- اینتل کورپ

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته): ۶۹.۵۴ میلیارد دلار

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته): ۱۳.۳۰ میلیارد دلار

ارزش بازار: ۱۱۰.۷۳ میلیارد دلار

بازده کل یک سال گذشته: منفی ۴۵.۰۶ درصد

بورس: نزدک

شرکت اینتل یک تولید کننده جهانی تراشه های کامپیوتر بوده و فراهم کننده راه کارهای رایانش، شبکه یا نتورکینگ، ذخیره سازی داده و ارتباطات است. این شرکت محصولات پلت فرم برای بازارهای ابری، سازمانی و زیرساخت ارتباطات عرضه می کند. اینتل همینطور فلش مموری، نیمه رساناهای قابل برنامه ریزی برای نوت بوک ها و دستگاههای موبایل و کامپیوتر های رومیزی عرضه می کند. این شرکت بیشتر برای پردازنده های قدرتمندی که در کامپیوتر های شخصی در سرتاسر جهان بکار رفته و توسط شرکت ها و مصرف کنندگان استفاده می شود، شناخته شده است.

۱۰- پاناسونیک کورپ

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته): ۶۳.۹۱ میلیارد دلار

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته): ۱.۶۹ میلیارد دلار

ارزش بازار: ۲۰.۱۲ میلیارد دلار

بازده کل یک سال گذشته: منفی ۱۸.۳۷ درصد

بورس: فرابورسی

شرکت پاناسونیک، سازنده، تولید کننده و خدمات دهنده محصولات الکترونیکی ژاپنی برای بازار مصرفی، کامپیوتر های شخصی، تبلت ها و پروژکتورها است. پاناسونیک همینطور دستگاه هایی مانند تهویه هوا، تلویزیون یخچال و ماشین لباسشویی هم تولید می کند.

منبع:

1402/01/03
18:13:39
0.0 / 5
379
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین