شرایط ازدواج بین المللی در کشورهای خارجی

شرایط ازدواج بین المللی در کشورهای خارجی ازدواج در کشورهای خارجی و دریافت مجوز رسمی ازدواج یکی از رهکارهای این روزها برای فرام نمودن شرایط مهاجرت برای زوج و یا زوجه میباشد.


این روزها به خصوص در سال های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ که هر شخصی یکبار به ذهنش مهاجرت کردن خطور کرده است و از هر ۱۰ نفر ۱ نفر مصمم است تا به واسطه شرایط خاص مهاجرت کند بازار ازدواج بین الملی در کشورهای همسایه به شدت داغ شده است.

گرجستان یکی از آن دسته از کشور های است که با داشتن شرایط مطلوب و هزینه پایین بهترین مقصد برای ثبت ازدواج بین الملی به شمار می آید. ازدواج در کشورهای خارجی  و دریافت مجوز رسمی ازدواج یکی از رهکارهای این روزها برای فرام نمودن شرایط مهاجرت برای زوج و یا زوجه میباشد. معمولاْ افرادی نیاز ثبت ازدواج در گرجستان دارند که یکی از آنها خانم یا افا در یک کشور دیگر اقامت دارد و تصمیم به این دارد با یک مراسم ازدواج رسمی و دریافت مجوز بین الملی ازدواج شرایط را برای مهاجرت سریعتر همسر خود فراهم نماید.

 

چرا گرجستان را برای ثبت ازدواج انتخاب کنیم؟

دولت گرجستان با نداشتن قانون های سخت گیرانه برای ازدواج یکی از بهترین مکان ها برای انجام ازدواج و دریافت مدرک بین الملی در بین زوجین به حساب می آید. در گرجستان ثبت ازدواج بر اساس اصل شهادت زوجین می باشد و تنها ارائه پاسپورت زوجین برای ثبت و رسمی کردن کافی می باشد..

ازدواج در گرجستان بسیار آسان است، شما فقط نیاز به انجام چند مرحله دارید تا بتوانید ازدواج خود را در گرجستان رسمی کنید و گواهی ازدواج بین المللی دریافت نمایید. در گرجستان برای ثبت ازدواج بروکراسی خاصی وجود ندارد و شما فقط با ارائه پاسپورت / تراول داکیومنت می توانید ازدواج را به ثبت برسانید و از کشور زیبای گرجستان  دیدن کنید. گواهی ازدواج صادره از گرجستان قابل ارائه و مورد تأیید تمامی کشورها جهان می باشد. ثبت ازدواج در گرجستان بدون در نظر گرفتن این موضوع که شهروند کدام کشور هستید ممکن می باشد، پس بدون نگرانی برای ازدواج بین المللی خود اقدام کنید.

 

قوانین ازدواج در گرجستان

قبل از اینکه به قوانین ازدواج در گرجستان؛ بپردازیم.شما برای اینکه بتوانید مجوز ازدواج و طلاق معتبر گرجستان را دریافت کنید، باید بدانید که حتماْ با یک مجموعه با تجربه و آگاه کمک بگیرید، تا به راحتی بتوانید ازدواج بین اللملی خود را ثبت کنید،  معمولاْ ازدواج در گرجستان ممکن است در خانه های ازدواج گرجستان ، شعب تالار خدمات عمومی و هر دفتر منطقه ای آژانس توسعه خدمات عمومی ثبت شود. دفاتر ثبت ازدواج در تفلیس، باتومی، کوتایسی، روستاوی، سیغناقی، آخالتسیخه، گوری، کوارلی، زوگدیدی، و متسختا خدمات آیینی و تشریفاتی ویژه ای را ارائه می دهند. همچنین ازدواج می تواند در جاهای دیگری، در هر مکانی، خارج از سازمان ثبت گرجستان، ثبت گردد.

قانون ثبت ازدواج

ازدواج، پیوند زن و مرد برای تشکیل خانواده است. پس از ثبت ازدواج زوجین در مراجع ذی صلاح، حقوق و تکالیف خاصی به آنها اعطا می شود.

شرایط ثبت ازدواج

 • ثبت ازدواج مستلزم اراده و خواست زوجین و رسیدن به سن ازدواج انها می باشد.
 • ثبت ازدواج از سن 18 سالگی مجاز است.
 • ثبت ازدواج در موارد زیر مجاز نیست:
 • بین افرادی که در زمان ازدواج یکی از آنها در عقد با شخص دیگری باشد ;
 • بین اعضای خانواده و فامیل با شجره مستقیما نزولی یا صعودی.
 • بین یک برادر و یک خواهر که از نظر بیولوژیکی یا غیر بیولیژیکی با هم مرتبط هستند.
 • بین یک فرزند خوانده و والدین خوانده آنها؛

این نکته باید در نظر گرفته شود که هنگامی که یکی از طرفین یا هر دو شهروند خارجی هستند، باید به طور قانونی در گرجستان حضور داشته باشند  تا ازدواج خود را ثبت کنند.

مدارک برای ثبت ازدواج در گرجستان

 • درخواست کتبی از زوجین که واجد شرایط ازدواج هستند.
 • مدارک شناسایی که به عنوان سند هویت  افراد زوجین می باشد.
 • قبوض پرداخت حق خدمات ثبتی.
 • مدارک شناسایی نشان دهنده  هویت شاهدان.
 • گواهی تجرد در صورتی که یکی یا هر دو اشخاص متقاضی ثبت ازدواج قبلا ازدواج کرده است. برای اطلاعات بیشتر در این رابطه لطفا با تیم مری  این جورجیا تماس بگیرید تا شما را در رابطه شرایط و جزییات بیشتر راهنمایی کنند.
 • اسناد مربوطه باید به صورت فیزیکی به مقامات مربوطه ارائه شود. اما اگر اطلاعات ارائه شده در سند مربوطه از قبل در پایگاه الکترونیکی سازمان توسعه خدمات عمومی موجود باشد، نیازی به ارائه مستندات بیشتر ندارید.

 

قوانین عقد و ازدواج در گرجستان

ازدواج یک قرارداد حقوقی است که رابطه حقوقی بین زوجین ایجاد می کند.قرارداد  ازدواج سابقه طولانی دارد; به عنوان مثال، در بابل قدیم، والدین به طور کامل مسئول سازماندهی و برنامه ریزی عروسی بودند. پدر داماد در خواستگاری قیمت زن را تعیین می کرد و در صورت توافق آن را در مراسم تشریفاتی همراه با سایر هدایای عروسی به پدر عروس تقدیم می شد.

قانون مدنی کنونی کشور گرجستان ازدواج را به عنوان رابطه بر پایه رضایت یک مرد و یک زن به منظور تشکیل خانواده تعریف می‌کند که در دفاتر محلی آژانس توسعه خدمات دولتی وزارت دادگستری گرجستان ثبت می شود.

ازدواج با این واقعیت که از نظر حقوقی ثبت شده باشد به عنوان  پیوند ناگسستنی محسوب می شود. به گفته دولت گرجستان و قوانین ازدواج در این کشور ازدواج ثبت نشده زن و مرد حتی در صورتی که آنها مدت طولانی با یکدیگرزندگی کنند ازدواج محسوب نمی شود و موجب تعهدات قانونی ازدواج نمی شود.

 • هر دو زوج هنگام ازدواج، طیف وسیعی از حقوق و تعهدات شخصی و دارایی را در قبال یکدیگر ایجاد می کنند. در طول ازدواج، زن و مرد باید تمام این تعهدات را صادقانه و کامل انجام دهند.
 • قانون ازدواج حقوق و مسئولیت های برابر در روابط خانوادگی برای زوجین تعریف می کند. قرارداد ازدواج  تعهدات و  مسئولیت های  حقوقی را که زوجین در قبال یکدیگر دارند تعیین می کند.

با این حال، زوجین می توانند  تصمیم بگیرند قبل از ازدواج، قرارداد ازدواج منعقد کنند و بعد از آن  دارایی های  خود را مدیریت کنند.

قرارداد ازدواج بین المللی

بعد از در نظر گرفتن شرایط و عمل کردن به قوانین ازدواج در گرجستان باید به این نکته توجه کرد، که ثبت ازدواج در گرجستان صرفاً بر حقوق و تعهدات مرتبط با دارایی ها زوجین حاکم است. بنابراین، حقوق و تعهدات دیگر زوجین تحت تأثیر قرارداد قرار نمی گیرد.هر دارایی که  که زوجین در زمان ازدواج به دست می آورند مشمول قانون می شود. با این حال، زوجین می توانند با انعقاد یک قرارداد ازدواج که حقوق مرتبط با دارایی های آنها را هم در دوران ازدواج و هم در صورت طلاق مشخص می کند، این الزام قانونی را برای هر دارایی لغو کنند.

لازم به ذکر است شرایطی که یکی از زوجین را در وضعیت سخت  قرار می دهد در عقدنامه ازدواج گنجانده نمی شود. به عنوان مثال، عقد ازدواج نمی تواند تعهد زوجین به حمایت از یکدیگر، حقوق و تکالیف والدین در قبال فرزندان، الزام به پرداخت نفقه یا توانایی درخواست تجدیدنظر در دادگاه در صورت اختلاف را تغییر دهد.

همچنین قوانین ازدواج در این کشور با نظر دادگاه  ممکن است مفاد عقد و قرارداد ازدواج را بر اساس درخواست زوج ذینفع و به دلایل دیگر قابل اعمال اصلاح کند که یکی از زوجین را در وضعیت بسیار نامطلوبی قرار دهد.

در پایان

در این مقاله سعی شده است قوانین ازدواج در گرجستان به طور کامل توضیح داده شود تا مجوز رسمی صادر شده توسط دولت گرجستان در سال 2023 اخذ شود.

 در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد قوانین ازدواج بین المللی با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.

سایت: ثبت ازدواج بین المللی

ایمیل: info@marryingeorgia.com

تماس: +995595026600

1401/12/16
15:01:42
0.0 / 5
506
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین