دو ماهواره بخش خصوصی با پرتابگر خارجی پرتاب می شوند

دو ماهواره بخش خصوصی با پرتابگر خارجی پرتاب می شوند به گزارش فیکس سرور، رئیس کنسرسیوم شرکتهای دانش بنیان صنعت فضایی ضمن اشاره به طراحی و ساخت دو ماهواره از پرتاب آنها با پرتابگر خارجی اطلاع داد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، دکتر حسین شهرابی، مدیر عامل کنسرسیوم فضایی امروز در چهارمین دورهمی شرکت ها و دانشجویان فعال در زیست بوم فضا که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، ضمن اشاره به تصویب برنامه ۱۰ ساله صنعت فضایی کشور، اضافه کرد: بر طبق این برنامه مقرر است طی ۱۰ سال آینده ۵ میلیارد دلار در صنعت فضایی هزینه شود که این عدد قابل توجهی است.
وی با اشاره به اینکه تنها جایی که می تواند این چرخش مالی را ایجاد نماید، شرکتهای دانش بنیان بخش خصوصی است، اظهار نمود: انتقاد ما اینست که سهم فعالیتهای بخش خصوصی در صنعت فضایی دیده شود، ولی تابحال رخ نداده است. نمونه آن برگزاری نمایشگاه صنعت فضایی است که بدون حضور شرکتهای دانش بنیان بوده است.
شهرابی با تکیه بر این که این انتقاد نسبت به ترکیب شورایعالی فضایی وجود دارد، خاطرنشان کرد: شورای عالی فضایی در حالی افتتاح شد که نهاد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تشکیل نشده بود و در ترکیب این شورا نمایندگان بخش خصوصی حضور ندارند و به نظر می آید بخش دولتی و خصولتی اجازه عرض اندام به شرکتهای دانش بنیان نمی دهد.
مدیرعامل استارت آپ امیدفضا، توسعه زیست بوم فضایی را از برنامه های جدی این کنسرسیوم ذکر کرد و افزود: در این خصوص در تلاش هستیم صنعت فضایی را علاوه بر حوزه های بالادستی به بخش های پایین دستی چون اینترنت اشیاء و کشاورزی تسری دهیم؛ ازاین رو با مشارکت ۴ شرکت، کنسرسیومی در این صنعت ایجاد کردیم.
شهرابی از طراحی و ساخت دو ماهواره اطلاع داد و اظهار داشت: با همکاری پرتابگر خارجی مقرر است این دو ماهواره با پرتابگر خارجی به مدار تزریق شوند.
به نقل از ایشان، قرارداد پرتاب این دو ماهواره بخش خصوصی ایرانی با پرتابگر خارجی منعقد شده است.1401/12/15
13:03:54
0.0 / 5
309
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین