گوی فلزی مرموز یك شناور ساده از آب درآمد

از ژاپنی ها بعید بود!

از ژاپنی ها بعید بود! به گزارش فیکس سرور، بالاخره بعد از خیلی از گمانه زنی ها در مورد گوی مرموزی که در یکی سواحل کشور ژاپن یافت شده بود، مقامات ژاپنی بعد از یک هفته کش و قوس اعلام نمودند که این گوی فلزی فقط یک شناور بوده است!


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، گوی فلزی غول پیکری که در سواحل ژاپن پیدا شد و در سراسر جهان خبرساز شد، تنها یک بویه(شناور) ساده است.
این کره نسبتاً بزرگ در هاماماتسو واقع در استان شیزوئوکای ژاپن به ساحل نشست و مامورانی را در لباس های مخصوص که آن منطقه را محصور کرده بودند، به سمت خود کشید. سپس گمانه زنی ها در خصوص این که امکان دارد یک مین دریایی قدیمی یا نوعی ابزار جاسوسی باشد، عنوان شد.
پلیس مبادرت به عکسبرداری با پرتوی ایکس از آن کرد و تایید نمود که حاوی مواد منفجره نیست. در این هنگام بود که برخی کارشناسان اعلام نمودند که احیانا یک بویه غیر جاسوسی است.
بویه، شناوه یا شناور، جسم کوچک شناوری است که از کف دریا مهار می شود و از آن برای علامت گذاری در آبراهه ها و سواحل به منظور اخطار دادن به کشتی ها در رابطه با وجود صخره و سایر موانع زیر آب استفاده می شود. شناور معمولا با طناب و لنگر به کف دریا ثابت می شود. ضمن این که برخی شناوه ها که برای سنجش و اندازه گیری و هواشناسی ساخته می شوند، امکان دارد متحرک باشند.
اووه سند(Uwe Send) اقیانوس شناس موسسه اقیانوس شناسی اسکریپس در دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو در مصاحبه ای با ژاپن تایمز اظهار داشت: این فقط یک شناور معمولی است.
وی افزود که چنین بویه هایی بسیار رایج بوده و نمونه های آن در اینترنت قابل مشاهده هستند. اقیانوس شناسان از انواع شناورها برای خیلی از انواع تحقیقات استفاده می نمایند، ازاین رو اقیانوس ها پر از آنها هستند.
شناورهایی مانند شناوری که در ژاپن اینچنین خبرساز شد، معمولا از فولاد ساخته می شوند و اغلب برای پهلوگیری کشتی ها در بنادر یا در دریا به کار می روند که روی سطح شناور هستند.
یک دستگاه رایج
سند می گوید این همه اخبار جنون آمیز پیرامون این شناور برای او عجیب بوده است، چونکه این دستگاه ها معمولا در تحقیقات اقیانوسی و کشتیرانی دریایی استفاده می شوند.
وی افزود که شاید همگان به خاطر بالن هایی که گمان می رفت جاسوسی باشد و آمریکا در آسمان خود آنها را منفجر کرد، بدگمان شده اند.
وی توضیح داد که در سالهای اخیر موارد مشابهی از به ساحل آمدن شناورهای تحقیقاتی در سانتا باربارا، کالیفرنیا و میامی وجود داشته است، اما آنها دارای شماره هایی روی خود بودند که مشخص می کرد متعلق به کجا هستند و به چه منظوری ساخته شده اند.
هیرویوکی یاگی، یکی از مقامات اداره مدیریت رودخانه و سواحل استان شیزوئوکا به ژاپن تایمز اظهار داشت: در مورد شناور هاماماتسو، نمای بیرونی آن بیش از اندازه زنگ زده بود و هیچ علامت قابل مشاهده ای نداشت که تعیین منشاء آنرا دشوار می کرد. ما به ندرت اشیایی در ساحل می بینیم.
شیگرو فوجیدا، کارشناس زباله های دریایی در دانشگاه کاگوشیما می گوید این حقیقت که این شناور توسط صدف ها یا جلبک های دریایی پوشانده نشده بود، نشان داده است که احتمالا به نقطه ای خیلی دور سفر نکرده است و احتمالا برای لنگر انداختن یک کشتی طراحی شده بوده است. اندازه آن هم نشان داده است که برای اهداف پژوهشی استفاده نشده است.
وی ادامه داد: آن شناورها کمی بزرگتر از توپ بسکتبال هستند و به این بزرگی نیستند.
امکان دارد این پرسش پیش بیاید که حالا که ماهیت این شناور مشخص شده است، چه اتفاقی می افتد؟ یاگی به ژاپن تایمز اظهار داشت: این توپ فلزی در نهایت اوراق می شود.
منبع:

1401/12/07
12:52:20
0.0 / 5
303
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین