ظهور مریخ و یک دنباله دار سبز در آسمان

ظهور مریخ و یک دنباله دار سبز در آسمان فیکس سرور: یک دنباله دار سبز و مریخ در روز 10 و 11 فوریه (21 و 22 بهمن) در آسمان شب در کنار یکدیگر ظاهر خواهند شد. این رخداد فرصت خوبی برای دیدن این دنباله دار در اوایل شب با دوربین دوچشمی است.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از بیزینس اینسایدر، در ادامه مواردی را که برای دیدن این زوج کیهانی رنگارنگ باید بدانید، ذکر کرده ایم. یک دنباله دار سبز که برای نخستین بار از عصر یخبندان تا حالا از کنار زمین عبور می کند، در آستانه عبور در کنار مریخ در آسمان شب است.

این دنباله دار سبز و سیاره قرمز در شب های ۱۰ و ۱۱ فوریه در نیمکره شمالی در کنار هم قابل مشاهده خواهند بود. ماه برای ساعات اولیه شب در زیر افق خواهد ماند و آسمان تاریک ایده آلی را ایجاد خواهدنمود.

همه این ها می تواند تشخیص این بازدیدکننده کیهانی و توپ مملو از گاز و غبار یخ زده به نام «ZTF یا C/2022 E3» را بسیار آسان تر کند. مریخ در بین ستارگان متمایز است، برای اینکه درخشان و نارنجی می درخشد و به آسانی با چشم غیر مسلح قابل مشاهده می باشد. هنگامی که مریخ را مشاهده کردید، پیدا کردن این گلوله برفی سبز کیهانی اگر به اندازه کافی روشن باشد، بسیار راحت است.

مریخ، آخر این هفته در آسمان غروب بالا می آید و دیدن آن در کنار دنباله دار پیش از خواب آسان است. در چند ساعت اول بعد از شب، تا جایی که می توانید و با خیال آسوده از چراغ های شهر دور شوید و دوربین های دوچشمی را بردارید؛ برای اینکه ممکنست دنباله دار با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نباشد.

پیش بینی روشنایی دنباله دار دشوار است. بااینکه تا حالا برای دوربین های دوچشمی به اندازه کافی واضح بوده است، اما ممکنست یک تلسکوپ برای دیدن دنباله دار ZTF تا آن زمان که با مریخ صف آرایی کند، ضروری باشد.

برای تعیین مکان این زوج کیهانی، درست بعد از غروب خورشید به سمت غرب رفته و در سمت راست صورت فلکی شکارچی بدنبال نقطه نورانی قرمز-نارنجی رنگ بگردید. بگفته پایگاه خبری EarthSky، این جرم کیهانی قرمز-نارنجی رنگ، مریخ است. سپس دوربین دوچشمی خودرا به سمت آن بگیرید و دنبال دنباله دار بگردید. باید درست بالای مریخ باشد.

«دن بارتلت»، عکاس آسمان شب و مشتاق دنباله دارها اظهار داشت: بدنبال یک شی لکه مانند نباشید. بدنبال یک جرم با شکل مبهم، لکه دار و نامنظم باشید. سایت TimeandDate را بررسی کنید تا ببینید ماه در منطقه شما چه زمانی طلوع خواهدنمود.
این دنباله دار بعد از عبور از نزدیک ترین نقطه خود به زمین در ۲ فوریه حالا از نظرها درحال محو شدن است. اما هنوز زمان برای دیدن آن وجود دارد. اگر می خواهید لحظه کناره هم قرار گرفتن مریخ و دنباله دار را از خانه خود ببینید، پروژه تلسکوپ مجازی نیز می خواهد مشاهدات این تلسکوپ از این رویداد را بصورت آنلاین پخش کند.1401/11/16
18:03:08
0.0 / 5
359
تگهای خبر: آنلاین , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین