توسعه آزمایشی کاربردی برای بیماران مبتلا به نفریت لوپوس

توسعه آزمایشی کاربردی برای بیماران مبتلا به نفریت لوپوس به گزارش فیکس سرور، پژوهشگران دانشگاه هیوستون آمریکا در پژوهش جدید خود، از توسعه آزمایش در بالین بیمار برای بیماری «نفریت لوپوس» خبر دادند.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از تی ان، گروهی از پژوهشگران دانشگاه هیوستون متد جدیدی را برای تشخیص زودهنگام و نظارت بر بیماری نفریت لوپوس (Lupus Nephritis) در خانه توسعه داده اند.

اگر در خانه تست کووید-۱۹ یا تست حاملگی انجام داده اید، پس آزمایشی را انجام داده اید که از نظر علمی، آزمایش سنجش جریان جانبی (LFA) نامیده می شود، آزمایش سنجش جریان جانبی یک ابزار تشخیصی است که به سبب نشان دادن نتایج سریع، هزینه کم و سهولت آن بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

پژوهشگران دانشگاه هیوستون همان فناوری را برای ارزیابی «نفریت لوپوس» یا التهاب کلیه ها که یکی از شدیدترین عوارض برای بیماران مبتلا به لوپوس منتشر یا لوپوس اریتماتوس سیستمیک است، به کار بردند.

لوپوس منتشر یا لوپوس اریتماتوس سیستمیک (Systemic Lupus Erythematosus) گونه ای از انواع بیماری های خود ایمنی است که در آن سیستم دفاعی بدن، ضد ارگان ها و بافت های پیوندی خودی عمل کرده و به آنها صدمه می رساند. زنان در مقابل این بیماری ده برابر بیشتر از مردان صدمه پذیرند.

این آزمایش خانگی که نتایج آنرا میتوان در تلفن هوشمند خواند، مقرر است در نهایت جایگزین آزمایش استاندارد طلایی برای تشخیص نفریت لوپوس فعال، بیوپسی تهاجمی کلیه شود. این آزمایش سطح یک ژن کدکننده پروتئین به نام ALCAM را ارزیابی می نماید.

چاندرا موهان، پژوهشگر اصلی این مطالعه اظهار داشت: ALCAM ادراری (uALCAM) دقت تشخیصی بالایی را برای فعالیت صدمه شناسی کلیه در نفریت لوپوس فعال نشان داده است. آزمایش های سنجش جریان جانبی برای uALCAM غیرعادی و نرمال شده، دقت بسیار خوبی در تشخیص نفریت لوپوس فعال نشان داد. این تست دارای دقت ۸۶ درصدی برای تشخیص نفریت لوپوس فعال بود.

با استفاده از نشانگرهای زیستی ALCAM کشف شده توسط موهان، دیگر پژوهشگران بر مبنای فناوری زیربنایی تست های حاملگی خانگی، اپلیکیشن و کیت تست مبتنی بر گوشی هوشمند را هم ایجاد کردند.


منبع:

1401/11/15
14:03:34
0.0 / 5
347
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , پژوهش , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین