توسعه مناسبات پستی بین ایران و عمان

توسعه مناسبات پستی بین ایران و عمان به گزارش فیکس سرور، معاون وزیر ارتباطات از آمادگی پست ایران برای در اختیار قرار دادن تجارب خود در زمینه های تحول دیجیتال، هوشمندسازی، خدمات مالی پستی و پست سبز به پست عمان اطلاع داد.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا از دفتر ارتباطات و امور بین الملل شرکت ملی پست، محمود لیائی در نشست با قائم مقام مدیرعامل پست عمان؛ ضمن ابراز خرسندی و خیر مقدم به هیئت پست این کشور، اظهار داشت: باعث شادمانی و مسرت است که میزبان همکاران پستی از کشور دوست و برادر، عمان هستیم.

معاون وزیر ارتباطات ضمن اشاره به این که دو کشور ایران و سلطان نشین عمان از مناسبات مطلوب سیاسی، فرهنگی و اجتماعی برخور دارند. اضافه کرد: توسعه مناسبات و همکاریهای مختلف بین تهران و مسقط در سال های اخیر مرهون تدابیر هوشمندانه دولت ها بوده و ریشه در سابقه ی مذهبی و تاریخی دو کشور دارد.

لیائی با اعلان اینکه دو کشور در سالهای اخیر تفاهمنامه های گوناگونی در زمینه های گردشگری، اقتصادی و پزشکی منعقد کرده اند، اشاره کرد: این تعاملات گامهای مثبتی در تحکیم روابط دوجانبه و ارتقای سطح مناسبات بین دو کشور بوده است.

معاون وزیر ارتباطات ضمن اشاره به این که این نوع از ارتباطات زمینه ساز گسترش روابط اجتماعی و فرهنگی بین دو ملتی است که ریشه های واحد فرهنگی و مذهبی دارند، اظهار داشت: ازاین رو انتظار می رود؛ در این سفر روابط در حوزه صنعت پست هم ادامه پیدا کند و سبب توسعه و گسترش همکاری ها شود.
لیائی در جهت تحکیم مناسبات در میان دو کشور به چاپ و انتشار تمبر مشترک بعنوان سفیر فرهنگی و برگزاری نمایشگاه مشترک تمبر اشاره نمود و اضافه کرد: راه اندازی سرویسهای خرید و فروش اینترنتی و رفع موانع توسعه تجارت الکترونیک از دیگر مباحثی است که به استقامت روابط پستی بین دو کشور کمک می نماید.

معاون وزیر ارتباطات، با اعلان اینکه پست ایران در زمینه های تحول دیجیتال، فناوری و هوشمندسازی و خدمات مالی پستی دارای تجارب خوبی است، از آمادگی پست ایران برای در اختیار قرار دادن این تجارب به پست عمان اطلاع داد.

صادرات خدمات فنی_مهندسی پست جمهوری اسلامی ایران، راه اندازی فروشگاه های اینترنتی ایرانی به زبان عربی در عمان و انجام خدمات لجستیکی توسط پست دو کشور، انجام خدمات مستشاری پست ایران به پست عمان، ایجاد پست دریایی و پیاده سازی پروژه جی نف در عمان، برگزاری تورهای زیارتی و سیاحتی برای کارکنان پست عمان در ایران و همکاری دو کشور جهت راه اندازی اتحادیه پستی جهان اسلام، حمایت متقابل از یکدیگر در اتحادیه جهانی پست، اعزام متخصصان با تجربه پستی به کشور عمان و همینطور استفاده از تجارب ایران در تحقق پست سبز از دیگر مباحث و زمینه های گسترش همکاری بود که لیائی به آنها اشاره نمود.

السید نصر بن بدر البوسعیدی، قائم مقام مدیرعامل پست عمان ضمن تشکر از میهمان نوازی و استقبال گرم پست ایران اظهار داشت: لازم می دانم سلام گرم دولت و مردم و وزارت حمل و نقل و فناوری اطلاعات کشور عمان و همینطور درودهای گرم کارکنان پست کشورم را به ملت ایران ابلاغ نمایم.

قائم مقام پست عمان ضمن اشاره به روابط تاریخی و مناسبات دیرینه بین دو کشور اظهار داشت: این مهم باعث گسترش منافع دو ملت ایران و عمان است. روابط دیرینه دو ملت، نشانگر اراده جدی مسئولین دو کشور برای توسعه و بهبود روابط بیش تر بین کشور است.

السید نصر بن بدر البوسعیدی با اظهار امیدواری از ثمر بخش بودن سفر هیئت پستی عمان به ایران، بیان نمود: با همکاری، تفاهم و توافق با مسئولین پست ایران برخی مسائل، بخصوص بررسی سازوکارهای مناسب مالی بین دو کشور از راه پست ایران محقق شود.

قائم مقام مدیرعامل پست عمان ضمن اشاره به تجربه منحصر به فرد ایران در حوزه پستی، اظهار داشت: امیدوارم در مسافرت وزیر حمل نقل و ارتباطات کشور عمان به ایران، تفاهمنامه میان پست دو کشور منعقد شود و این خود نقشه راهی برای اجرای توفقات در میان در آینده را فراهم آورد.

بهزاد احمدی، رئیس مرکز همکاریهای تخصصی و مطالعات راهبردی بین المللی وزارت ارتباطات هم ضمن اشاره به این که عمان یکی از کشورهای دوست و نزدیک به ایران در طول دهه های گذشته بوده است؛ بیان نمود: از دیرباز روابط سازنده و خوبی بین دو طرف برقرار بوده و چشم انداز روشنی پیش روی طرفین برای توسعه توسعه روابط وجود دارد.

احمدی اضافه کرد: بدون تردید قرن ۲۱، قرن همکاری در حوزه های فنی و فناورانه بخصوص در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است، ازاین رو این نوع همکاری ها بخصوص همکاریهای پستی، جایگاه ویژه ای در روابط بین الملل پیدا کرده است.

رئیس مرکز همکاریهای تخصصی و راهبردی بین المللی وزارت ارتباطات ضمن اشاره به گسترش روابط دوجانبه بین کشورها، اظهار داشت: جایگاه و نقش دو کشور، جمهوری اسلامی ایران و عمان با محوریت فناوری بخصوص فناوری ارتباطات و اطلاعات می تواند مبنای توسعه روابط برای دو کشور باشد. لازم است این همکاری ها مورد توجه قرار گرفته و برای تحقق آن فرآیند ویژه ای همچون ایجاد یک کارگروه تخصصی تعیین شود.

احمدی ضمن ابراز خرسندی از این که وزارت ارتباطات با پیشتازی پست این مسیر را شروع کرده اظهار داشت: امیدوارم این سفر و سفرهای متعاقب به گسترش بیشتر از پیش روابط دو کشور کمک نماید.

گفتنی است بازدید از موزه ملی ارتباطات آخرین برنامه هیئت پستی عمان در مسافرت به ایران بود.
1401/11/09
12:55:24
0.0 / 5
351
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین