دبیر شورای عالی فضای مجازی تاكید كرد:

راه اندازی بیمه سایبری و امنیت الکترونیکی صنعتی در کشور

راه اندازی بیمه سایبری و امنیت الکترونیکی صنعتی در کشور به گزارش فیکس سرور، رییس مرکز ملی فضای مجازی با تأکید بر راه اندازی بیمه سایبری و امنیت الکترونیکی صنعتی در کشور، اظهار داشت: تامین امنیت اقتصاد دیجیتال در کشور حائز اهمیت بوده و پایداری فعالیت شرکت های خصوصی ارائه دهنده خدمات وسیع اجتماعی در فضای مجازی از اولویت های حاکمیت است که بخش خصوصی باید برای حفظ و ساماندهی آن تلاش کند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، سید ابوالحسن فیروزآبادی - دبیر شورای عالی و رییس مرکز ملی فضای مجازی - در این جلسه با تأکید بر اهمیت امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات در کشور اظهار داشت: بخش خصوصی بازوی اجرائی امنیت فضای مجازی کشور است و حفظ امنیت این فضا به عنوان زیرساخت حیاتی در کشور جزو اولویت هاست.
وی با اشاره به تشکیل کارگروه بررسی این موانع و ارائه راه حل در آن، اضافه کرد: دنیا در این عرصه به سبب تنوع، پیچیدگی و نو بودن مسائل و همین طور بازار رو به توسعه آن با مشکل مواجه می باشد و ایران نیز به سبب افزایش حجم حملاتی که نسبت به سایر کشورها با آن مواجه می باشد، در این عرصه با چالش بیشتری روبرو بوده و برهمین اساس باید با بازتعریف اصول حکمرانی در یک نظام شبکه ای و ایجاد نقش برای ذی نفعان در آن، بتوانیم با بخش خصوصی تعامل دو سویه داشته باشیم.
فیروزآبادی اشاره کرد: مرکزملی فضای مجازی آمادگی دارد این تعامل را در سطح کلان در کشور بوجود آورد. این در حالیست که در سالهای اخیر کمیسیون عالی تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی از سازمان نظام صنفی به سبب اهمیت به این نقش برای مشارکت در کمیسیون دعوت کرده و بتازگی نیز به سبب ارتقای سطح اختیارات این کمیسیون به عنوان بالاترین نهاد تنظیم گر در کشور امیدواریم بتوانیم این تعامل را بیشتر نماییم.
دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور با اشاره به اینکه بازار امنیت فضای مجازی، یک بازار نامحدود است، اشاره کرد: بخش خصوصی در خیلی از کشورها طراح بازار است و برهمین اساس باید طراحی بازار در زمینه امنیت فناوری اطلاعات کشور توسط این بخش ترسیم شود.
وی با اشاره به اینکه نخستین وظیفه حکومت تامین امنیت در تمامی دولتهاست، اضافه کرد: برای مقابله با حملات سایبری در کشور به همفکری و تعامل با بخش خصوصی نیاز است. همین طور باید با مشارکت بخش خصوصی در این بازار، نظام مدیریت امنیت در کشور راه اندازی شود که مرکز ملی فضای مجازی از ارائه طرح دراین حوزه استقبال خواهدنمود.
رییس مرکز ملی فضای مجازی با تأکید بر راه اندازی بیمه سایبری و امنیت الکترونیکی صنعتی در کشور، اظهار داشت: تامین امنیت اقتصاد دیجیتال در کشور حائز اهمیت بوده و پایداری فعالیت شرکت های خصوصی ارائه دهنده خدمات وسیع اجتماعی در فضای مجازی از اولویت های حاکمیت است که بخش خصوصی برای حفظ و ساماندهی آن باید تلاش کند. برهمین اساس شورای عالی فضای مجازی مصوبه ای برای پاسخگویی و مسئولیت بالاترین شخص هر سازمان در این عرصه دارد که در صورت اختلال هر خدمت اجتماعی رییس هر سازمان باید در دستگاه های قضایی کشور پاسخگو باشد.
وی همین طور درباره ی نظام آموزشی در این عرصه اعلام نمود: مرکز ملی فضای مجازی با سازمان فنی حرفه ای کشور مذاکراتی داشته تا آموزش های امنیت فناوری اطلاعات در کشور توسعه یافته و دوره های لازم در موسسات آموزشی شکل بگیرد.
طبق اعلام مرکز ملی فضای مجازی، در ادامه این جلسه مجتبی جعفری - قائم مقام و معاون امنیت مرکز ملی فضای مجازی- با اشاره به ارائه طرح با سطوح مختلف بازدهی و اختصاص بودجه در این عرصه برای توسعه این بازار، اشاره کرد: حاکمیت سیاست های لازم برای ساماندهی این بازار مصوب و اجرا کرده و نیاز است تا بخش خصوصی، کیفیت محصولات و خدمات داخلی را ارتقا دهد تا بتواند با محصولات و خدمات خارجی رقابت کرده و بازار داخلی را تصاحب کند.
وی درباب اهمیت نیروی انسانی در زمینه امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات در کشور اضافه کرد: حفظ نیروی انسانی و نقش آفرینی در این عرصه وظیفه بخش خصوصی و توسعه بازار برای ایفای نقش در آن وظیفه حاکمیت است.
جعفری با اشاره به اینکه نظارت بر واردات، اعمال قوانین ومقررات لازم در زمینه های مختلف همچون شفاف سازی قراردادها و تسهیل گری برای ورود به بخش بین الملل از وظایف حاکمیت و اختصاص سهم مناسب از بازار وابسته به توانمندی بخش خصوصی است، اشاره کرد: بخش خصوصی راه حل عملیاتی برای رفع موانع و مقابله با انحصارگرایی ارائه کرده و مرکز ملی فضای مجازی با تأکید بر شکل گیری اقتصاد این حوزه، آمادگی دارد تا سیاست های لازم را مصوب کند.
منبع:

1401/11/06
13:52:23
0.0 / 5
277
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین