تلاش وزارت ارتباطات برای اجرای دقیق بخشنامه پشتیبانی از کسب و کارها

تلاش وزارت ارتباطات برای اجرای دقیق بخشنامه پشتیبانی از کسب و کارها فیکس سرور: وزیر ارتباطات به صاحبان کسب و کارهای فعال در فضای مجازی و کاربران آنها اطمینان داد که این وزارتخانه و سایر دستگاه های دارای تکلیف در این طرح، تمام تلاش خودرا در اجرای هرچه بهتر و دقیق تر این بخشنامه به کار خواهند بست.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، سامانه و مرکز تماس ۱۶۴۹ بمنظور ایجاد ارتباط با کسب وکارهای اقتصاد دیجیتال و اطلاع رسانی از آخرین مصوبات و بخشنامه های دستگاه های ذی ربط در قالب بخشنامه پشتیبانی از سکوها و کسب وکارهای اقتصاد دیجیتال ۲۷ آذر رونمایی گردید.

محمد خوانساری-رئیس سازمان فناوری اطلاعات- در این مراسم رونمایی با اشاره به راه اندازی سامانه و مرکز تماس ۱۶۴۹ اظهار داشته بود: این سامانه مقرر است که از یک سو بیان گر ظرفیت های موجود در سکوهای داخلی باشد و از طرف دیگر منعکس کننده بازخورد کسب وکارها از دستگاهها و سکوها و رفع چالش در قالب پنجره واحد. امیدواریم با ظرفیتی که به وجود آمده و با ارتباط نزدیکی که میان دستگاه های اجرائی، سکوها و کسب وکارهای حوزه فضای مجازی ایجاد می شود، فضا برای مردم و کسب کارها حوزه اقتصاد دیجیتال آسان تر و امیدبخش تر شود.

سامانه ۱۶۴۹ علاوه بر اینکه به عنوان پایگاه الکترونیکی بخشنامه پشتیبانی از سکوها و کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال مصوب کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال به اطلاع رسانی اخبار می پردازد، در قالب یک مرکز تماس با همین شماره، آمادگی ارائه خدمات و پیگیری درخواست سکوها و کسب وکارها را نیز دارد.

در همین رابطه عیسی زارع پور- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار پستی در یک پیامرسان داخلی درباره ی این سامانه و مرکز تماس اظهار داشت: در ادامه اجرائی شدن مصوبات بخشنامه پشتیبانی از کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال سایت و مرکز تماس مربوط به این طرح به عنوان پل ارتباطی میان صاحبان سکوهای مشمول، صاحبان کسب و کارهای فعال بر بستر سکوهای مشمول و کاربران مراجعه کننده به این سکوها با دولت به راه افتاده است.

از این پس فعالان این حوزه می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی www.۱۶۴۹.ir و یا تماس با شماره ۱۶۴۹ از آخرین اطلاعات مربوط به سکوهای مشمول اجرای این طرح و حمایت های مختلفی که تکالیف دستگاه های اجرائیست مطللع شوند.

علاوه بر این، در سامانه مذکور امکان ثبت شکایات کاربران از سکوهای مشمول حمایت و یا حتی شکایت سکوها از دستگاه های اجرائی دارای تکلیف که در پروسه اجرائی شدن مصوبه پشتیبانی از کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال اهمال نموده اند، پیش بینی شده است؛ البته باید توجه داشت که اطلاعات و محتوای این سامانه به تدریج و با پیموده شدن پروسه اجرائی طرح پشتیبانی از کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال، غنی تر شده و انشالله در آینده نزدیک به مرجع تخصصی این حوزه تبدیل خواهد شد.

به صاحبان کسب و کارهای فعال در فضای مجازی و کاربران آنها اطمینان خواهم داد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سایر دستگاه های دارای تکلیف در این طرح، تمام تلاش خودرا در اجرای هرچه بهتر و دقیق تر این بخشنامه به کار خواهند بست.

منبع:

1401/09/29
13:59:31
0.0 / 5
364
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین