آخرین وضعیت بازار رمزارزها در جهان

کدام کشور بیشترین دستگاه خودپرداز بیت کوین را دارد؟

کدام کشور بیشترین دستگاه خودپرداز بیت کوین را دارد؟ فیکس سرور: مطابق با توسعه صنعت ارزهای دیجیتال، تعداد دستگاه های خودپرداز بیتکوین (ATM) نیز بالا رفته است. نخستین دستگاه در اکتبر 2013 افتتاح شد و از آن زمان تا حالا این صنعت جهش کرده و گسترش یافته و علاقه انبوه را برانگیخته و به نوبه خود دستگاه های خودپرداز نیز بالا رفته است.


به گزارش فیکس سرور به نقل از کریپتو، هم اکنون، ۳۹هزار و ۶۷۸ دستگاه خوپرداز در ۸۴ کشور پراکنده شده است که بیش از ۸۵ درصد آنها در ایالات متحده آمریکا قرار دارند.
طبق آخرین داده ها، دستگاههای خودپرداز بیتکوین عمدتاً در آمریکای شمالی قرار دارند و اقتصاد پیشرو جهان دارای ۳۴هزار و ۲۹۸ دستگاه و تعداد آنها در مراکز مالی نیویورک، لس آنجلس و میامی بالاترین رقم است.
همسایه شمالی ایالات متحده، کانادا با ۲۷۰۴ دستگاه خودپرداز در رتبه دوم قرار دارد.
اسپانیا (۲۷۰)، لهستان (۲۱۴) و السالوادور (۲۱۲) کشورهای بعدی هستند که پنج کشور برتر را تکمیل می کنند. جای تعجب نیست که کشور کوچک آمریکای مرکزی از زمانی که به نخستین کشوری تبدیل شد که بیتکوین را ارز قانونی ثبت کرد، جایگاه خودرا در بین رهبران پیدا کرد.
بیشترین تراکم دستگاههای خودپرداز بیتکوین آسیا در منطقه اداری ویژه چین، هنگ کنگ است که در آن می توان ۱۵۴ دستگاه را پیدا کرد.
ژاپن به نوبه خود بیش از چهار سال هیچ دستگاهی در قلمرو خود نداشته است. مقامات داخلی در ابتدای سال ۲۰۱۸، زمانی که هکرها به پلت فرم دارایی دیجیتال Coincheck حمله کردند، تمام دستگاههای خودپرداز رمزنگاری را تعطیل کردند اما در آگوست امسال، آنها موضع خودرا نرم تر کردند و اجازه نصب چند دستگاه در توکیو و اوزاکا را دادند.
جالب اینجاست، سنگاپور که می خواهد به یک مرکز ارزهای دیجیتال تبدیل گردد، هیچ دستگاه خودپرداز بیتکوین ندارد. رگولاتور ارشد مالی این کشور پایانه های پول نقد به کریپتو را به عنوان قسمتی از سرکوب گسترده تر برای تبلیغ ارزهای دیجیتال برای عموم در ابتدای سال ممنوع کرد.
قزاقستان، کشوری که بیش از ۱۳ درصد از هش ریت ماینینگ جهانی را به خود اختصاص می دهد تنها یک دستگاه خودپرداز بیتکوین دارد، در صورتیکه ویتنام، رهبر پذیرش ارزهای دیجیتال در جهان، دارای پنج دستگاه است.
نخستین دستگاه خودپرداز بیتکوین در ۲۹ اکتبر ۲۰۱۳ در یک کافی شاپ در ونکوور کانادا نصب گردید. دستگاه دوم در هشتم اکتبر ۲۰۱۳ در براتیسلاوا، اسلواکی راه اندازی گردید، در صورتیکه ایالات متحده تا ۱۸ فوریه ۲۰۱۴ منتظر ماند تا نخستین دستگاه خودرا در نیومکزیکو مستقر کند.
تعداد دستگاهها به آرامی تا آخر سال ۲۰۱۵ به بالای ۵۰۰ دستگاه رسید، در صورتیکه در دسامبر آنها تقریباً ۲۰۰۰ دستگاه در سراسر جهان بودند.
بازار نزولی ۲۰۱۸ گسترش سریع دستگاههای خودپرداز بیتکوین را متوقف کرد اما تعداد آنها در سالهای بعد باردیگر افزایش پیدا کرد. تا آخر سال ۲۰۲۰، بیش از ۱۲هزار و۶۰۰ دستگاه باجه رمزنگاری خودکار در سراسر جهان وجود داشت.
سال گذشته، زمانی که بیشتر ارزهای دیجیتال به قیمت های بالایی رسیدند، دستگاههای خودپرداز کریپتو آغاز به کار کردند. بیش از ۲۰هزار دستگاه در کشورهای مختلف همچون اقتصادهای درحال مبارزه مانند کامبوج، نامیبیا، ونزوئلا، لبنان و غیره مستقر شدند.
زمستان طولانی کریپتو که در بخش بزرگ تری از سال ۲۰۲۲ حاکم شده، زمان را کاهش داده است و طی ۱۱ ماه اول سال شاهد نصب ۶۱۰۰ دستگاه خودپرداز رمزنگاری جدید یا تقریباً سه برابر کمتر از آنچه در سال ۲۰۲۱ راه اندازی گردید، بوده است.
مجموع ارزش بازار جهانی رمزارزها هم اکنون ۸۰۷.۶۳ میلیارد دلار برآورد می شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۷۱ درصد کمتر شده است. هم اکنون ۳۹.۸۴ درصد کل بازار رمزارزها در اختیار بیتکوین بوده که در یک روز ۰.۱۳ درصد افزایش داشته است.
حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۲۲.۷۵ میلیارد دلار است که ۱۲.۵۰ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز هم اکنون ۱.۲۳ میلیارد دلار است که ۵.۴۳ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه های پایدار حالا ۲۰.۴۹ میلیارد دلار است که ۹۰.۰۳ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.
به روزرسانی قیمت رمزارزها (تا ساعت ۰۸: ۱۰ به وقت شرقی)
این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.
۱- بیت کوین
قیمت: ۱۶هزار و ۷۲۶.۶۵ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۱۷ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۳۹ درصد کاهش
۲- اتریوم
قیمت: ۱۱۸۳.۳۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۱۲ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۸۲ درصد کاهش
۳- تتر
قیمت: ۱.۰۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد افزایش
۴- یو اس دی کوین
قیمت: ۰.۹۹۹۹ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۲ درصد کاهش
۵- بایننس کوین
قیمت: ۲۴۷.۸۴ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۵ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۰۹ درصد کاهش
۶- ریپل
قیمت: ۰.۳۴۲۵ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۰ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۳.۴۹ درصد کاهش
۷- کاردانو
قیمت: ۰.۲۶۵۵ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۴۳ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۵۴ درصد کاهش
۸ - دوج کوین
قیمت: ۰.۰۷۷۷۷ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۳۳ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۵۳ درصد کاهش
۹- پولکا دوت
قیمت: ۴.۶۳ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۴۶ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۵۵ درصد کاهش
۱۰- سولانا
قیمت: ۱۲.۳۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۳۲ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۱۲ درصد کاهش1401/09/28
21:12:40
0.0 / 5
333
تگهای خبر: دستگاه , دیجیتال , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین