ممنوعیت استفاده از تیک تاک در مریلند آمریکا

ممنوعیت استفاده از تیک تاک در مریلند آمریکا فیکس سرور: فرماندار ایالت مریلند آمریکا با صدور یک دستور فوق العاده، استفاده از اپلیکیشن ویدئویی چینی تیک تاک در دستگاهها و شبکه های دولت ایالتی را ممنوع کرد.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، کریستی نوئم، فرماندار ایالت داکوتای جنوبی هم هفته گذشته فرمانی را امضا کرد که نصب یا استفاده از تیک تاک در دستگاه های متعلق به دولت را ممنوع کرد و هنری مک مستر، فرماندار کارولینای جنوبی روز دوشنبه از یک سازمان ایالتی خواست استفاده از تیک تاک در گوشیها و کامپیوتر های دولت ایالتی را ممنوع کند.

ممنوعیتی که از طرف لری هوگان، فرماندار مریلند اعلام شده است شامل محصولات و پلت فرم های چینی و روسی مختلفی است برای اینکه به گفته ی ایشان، این پلت فرم ها سطح غیرقابل قبولی از ریسک امنیت سایبری را برای این ایالت ایجاد می کنند. سازمان های شاخه اجرائی مریلند باید فورا این محصولات را از شبکه های ایالتی حذف کرده و مانع دسترسی به آنها شوند.

تیک تاک اعلام نموده است نگرانی هایی که موجب ممنوعیت های ایالتی در آمریکا شده، تا حد زیادی ناشی از اطلاعان نادرست بوده است. این شرکت روز سه شنبه اعلام نمود ما از اینکه خیلی از سازمان ها، دفاتر و دانشگاه های ایالت های آمریکا که از تیک تاک برای ایجاد گروه ها و ارتباط استفاده می کردند، دیگر به این پلت فرم دسترسی نخواهند داشت، ناامید شدیم.

دستور فرماندار مریلند شامل هواوی تکنولوژیز، ZTE، ویچت، QQ و والت QQ، محصولات علی بابا و کسپرسکی روسیه می شود.

برندن کار، یکی از اعضای جمهوریخواه کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا از اقدام هوگان تمجید کرد و اظهار داشت: این اقدام، از مریلند در مقابل تهدیدهای مربوط به عوامل خارجی شرور، حمایت خواهدنمود.

کریستوفر ری، مدیر اف بی آی آمریکا ماه گذشته اعلام نموده بود کارهای آمریکایی تیک تاک، نگرانی های امنیت ملی به وجود آورده و این خطر وجود دارد که دولت چین از این اپلیکیشن اشتراک گذاری ویدئو برای تاثیرگذاری روی کاربران آمریکایی یا کنترل دستگاه آنها استفاده نماید.

کمیته امور سرمایه گذاری خارجی در آمریکا که خرید شرکتهای آمریکایی توسط خارجیها را با هدف بررسی ریسکهای امنیت ملی مرور می کند، به سبب نگرانی از احتمال دسترسی دولت چین به اطلاعات شهروندان آمریکایی، در سال ۲۰۲۰ به بایت دنس فرمان داد کارهای آمریکایی تیک تاک را بفروشد. این کمیته و تیک تاک ماه هاست سرگرم مذاکره بوده تا به توافق امنیت ملی برای پشتیبانی از اطلاعات بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر این اپلیکیشن برسند.

ونسا پاپاس، مدیر تیک تاک در سپتامبر به کنگره آمریکا اعلام نمود تیک تاک به توافق نهایی با دولت آمریکا برای حمایت بیش از اطلاعات کاربران آمریکایی و رسیدگی کامل به منافع امنیت ملی آمریکا، نزدیک شده است.

دونالد ترامپ، رییس جمهور وقت آمریکا در سال ۲۰۲۰ کوشش کرد دسترسی کاربران به دانلود وی چت و تیک تاک را مسدود کرده و این اپلیکیشن ها را در آمریکا ممنوع کند اما در مبارزات دادگاهی، شکست خورد.

بر اساس گزارش رویترز، جو بایدن، رییس جمهور آمریکا در ژوئن سال ۲۰۲۱ فرمان داد مجموعه دستورات ترامپ برای ممنوعیت دانلود جدید این اپلیکیشن ها کنسل شد و به وزارت تجاری فرمان داد به بررسی نگرانی های امنیتی مربوط به این اپلیکیشن ها بپردازند.
1401/09/17
23:25:58
0.0 / 5
400
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین