تسریع در اجرای قراردادهای شرکت های فناوری ایرانی و روسی

تسریع در اجرای قراردادهای شرکت های فناوری ایرانی و روسی فیکس سرور: به گزارش فیکس سرور، شرکت ها و کسب و کارهای حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایرانی توانمندی ها و ظرفیت های خویش را برای همکاری با شرکتهای دولتی و خصوصی روسیه عرضه کردند و برخی از مدیران شرکتهای حوزه ICT روسی با شرکتهای بزرگ فناور ایرانی آشنا شدند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، تابستان سال جاری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران به همراه هیأتی متشکل از چند معاون تخصصی وزارت ارتباطات و نمایندگانی از ۲۶ حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات برای مذاکره به روسیه سفر کردند.
برای اولین بار بود که مجموعه ای از بزرگترین شرکتهای خصوصی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با پشتیبانی وزارت ارتباطات تا مرحله توافق نهایی با شرکتهای متناظر روسی در زمینه تبادل دانش و فناوری و صدور کالاها و خدمات ارتباطی و فناوری پیش رفتند. با عملیاتی شدن توافقات صورت گرفته از این پس شرکتهای ایرانی، محصولات دانش بنیان در حوزه های صنایع مخابراتی، نرم افزار و سخت افزار را به روسیه و حوزه اوراسیا صادر خواهند کرد. شرایط فعلی بازار بین المللی و منطقه ای ارتباطات و فناوری اطلاعات بگونه ای رقم خورده که ضریب موفقیت شرکتهای ایرانی را در این بازارها دو چندان می کند.
پیرو این سفر، هفته گذشته معاون وزیر توسعه دیجیتال، ارتباطات و رسانه های جمعی روسیه به تهران آمد و با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونانش دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اشاره به توافقات انجام شده در سفرش به روسیه، اظهار نمود: بخشی از توافقات انجام شده در آن سفر اجرایی و به عقد قرارداد با شرکتهای ایرانی منجر گردیده است که جای شادمانی دارد اما هنوز بخش دیگری اجرایی نشده و احتیاج به هماهنگی و پیگیری دارد.
زارع پور تحقیق و توسعه روی موضوعات مورد توافق طرفین را از دیگر موضوعات برای همکاری مشترک با طرف روسی عنوان نمود و اظهار داشت که در ایران شرکتهای دانش بنیانی داریم که ظرفیت های خوبی برای شروع همکاریهای مختلف با طرف های روسی دارند که امیدوارم در این سفر با آنها و توانایی هایشان آشنا شوید.
وی اعتقاد دارد رفت و آمدها میان دو کشور کمک می نماید که موانع موجود این همکاری ها برطرف شود و پیشنهاد می دهد که کارگروه مشترک دایمی برای دنبال کردن موضوعات ایجاد شود تا اجرایی شدن توافقات سرعت بیشتری به خود گیرد.
اما الکساندر شویتوف - معاون وزیر توسعه دیجیتال و ارتباطات جمعی روسیه هم اظهار داشت که باتوجه به وقوع تحریم ها برای روسیه، برنامه ریزی کرده ایم تا ظرف مدت مشخصی نسبت به تولید تجهیزات مورد نیاز خود در داخل کشور اقدام نماییم و در این حوزه می توانیم از توانمندی های شرکتهای ایرانی بهره ببریم.
همینطور امیرمحمدزاده لاجوردی- معاون وزیر، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت- ضمن اشاره به سابقه طولانی همکاریهای مشترک دوجانبه، بر گسترش این همکاری ها تصریح کرد و خواهان ادامه همکاریهای مثمرثمر دو کشور در زمینه ترانزیت ترافیک مخابراتی، تبادل دانش و تولید محصولات صنعت ICT شد.
طبق گفته وی میتوان با تاکید بر اهمیت مباحثی مانند ترانزیت ترافیک مخابراتی منطقه ای، تبادل دانش و تولید محصولات ICT، ادامه کار بر روی پروژه های مشترک مخابراتی دو جانبه آینده خوبی را در زمینه همکاریهای دو جانبه رقم بزند.
بر این اساس، توسعه و تجهیز شبکه های مخابراتی در سطح ملی، توسعه ظرفیت های متقابل مخابراتی، افزایش زمینه های همکاری علمی و تخصصی و... از دیگر زمینه های گفتگو در این دیدارها بوده است.
اما در ادامه برنامه های معاون وزیر توسعه دیجیتال، ارتباطات و رسانه های جمعی روسیه و هیات همراه در ایران، شرکت ها و کسب و کارهای حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشستی توانمندی ها و ظرفیت های خویش را برای همکاری با شرکتهای دولتی و خصوصی روسیه عرضه کردند. در این نشست شرکتهای ایرانی از بخش خصوصی که در حوزه های زیرساختی، تجارت الکترونیک و بخش های مختلف این حوزه فعالیت دارند به عرضه توانمندی های خود پرداختند.
محمد خوانساری - رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، در حاشیه دیدار با الکساندر شویتوف ضمن اشاره به سفر تابستان گذشته هیات ایرانی به روسیه، اظهار داشت: در این سفر شرکتهای ایرانی قراردادهایی را با شرکتهای روسی منعقد نمودند که برای تسریع در اجرای این قراردادها، دردیداری که با معاون وزیر توسعه دیجیتال و ارتباطات روسیه داشتم، مسائلی که سبب کندی اجرای قراردادها شده مورد بحث قرار گرفت و مقرر شد که طرف روسی رفع این مشکلات را پیگیری کند.
به قول وی توسعه تکنولوژی های جدید ارتباطی و اطلاعاتی، تولیدات سخت افزاری، تحقیقات کاربردی و توسعه زیرساخت های فناوری اطلاعات، حوزه هایی است که امکان همکاری شرکتهای ایرانی با روسی وجود دارد. در مسافرت هیات روسی به ایران هم برخی از مدیران شرکتهای حوزه ICT روسی حضور دارند که با شرکتهای بزرگ فناور ایرانی آشنا می شوند و امیدواریم این آشنایی به برنامه مشخصی برای تفاهمات بعدی منجر شود.
1401/09/06
12:42:59
0.0 / 5
364
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین