وقوع اعتراضات خشونت آمیز در بزرگترین کارخانه تولید آیفون

وقوع اعتراضات خشونت آمیز در بزرگترین کارخانه تولید آیفون فیکس سرور: صدها کارگر در بزرگترین کارخانه تولید آیفون اپل در چین با گذشت بیش از یک ماه از تحمل محدودیت های سخت گیرانه کرونائی، با پرسنل امنیتی درگیر شدند.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، ویدئوهایی که توسط شاهدان عینی این اعتراضات ارسال شده است، نشان میدهد کارکنان کارخانه گروه فاکسکان تکنولوژی در ساعات اولیه روز چهارشنبه از خوابگاه هایشان خارج شدند و با ماموران ملبس به لباس ایزوله سفید درگیر شدند.

به گفته شاهدی که مایل نبود نامش فاش شود، این اعتراض شب گذشته بر سر دستمزد معوق و نگرانی از شیوع بیماری شروع شد. چندین کارگر مجروح شدند و پلیس ضد شورش برای برقراری نظم وارد محل شد.

در ویدئویی، کارگران خشمگین، یک مدیر را در سالن کنفرانس دوره کرده و مشغول ابراز نارضایتی و پرسش درباره ی نتایج تست کرونای خود هستند.

بروز این خشونت بی سابقه در کارخانه واقع در شهر ژنگژو، منعکس کننده افزایش تنش ها از زمان شروع قرنطینه در اکتبر است. خیلی از کارکنان این کارخانه که به آیفون سیتی مشهور است و بیش از ۲۰۰ هزار کارگر دارد، ایزوله شده و مجبور شده اند با غذا و داروی اندکی گذران کنند.

بسیاری از کارگران ماه گذشته پای پیاده از این کارخانه فرار کردند. به نظر می رسید دولت محلی و فاکسکان با قول دستمزد بالا و جذب کارگران جدید و وعده شرایط کاری بهتر، طی هفته های گذشته وضعیت را تحت کنترل درآورده اند.

اما درگیری روز چهارشنبه نشان داد که این طور نیست و بار دیگر پیامد سیاست کووید صفر شی جین پینگ، رییس جمهور چین را بارز کرد که به قرنطینه فوری برای مهار بیماری کووید ۱۹ در هر نقطه ای که مشاهده می شود، متکی است؛ سیاستی که موجب کندی رشد اقتصادی و مختل شدن زنجیره تامین جهانی شده است. پکن بتازگی دستورالعمل های جدیدی را صادر کرده و به مقامات فرمان داده است اختلالات را به حداقل رسانده و از کنترل های هدفمندتری بهره گیرند اما افزایش موارد مبتلاشدن در شهرهای بزرگ، مقامات محلی را ناچار کرده است باردیگر به محدودیتهای سخت گیرانه متوسل شوند.

خشونت بر سر محدودیت های کرونائی گاه و بیگاه در چین بروز می کند. صدها کارگر کارخانه کوانتا کامپیوتر در شانگهای بعد از اینکه به مدت چند ماه قادر به تماس با دنیای خارج نبودند، در ماه مه با پرسنل امنیتی درگیر شدند. اعتراضات در منطقه تحت قرنطینه گوانگ دونگ که قطب تولید صنعتی جنوبی است، مشاهده شده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، وضعیت فاکسکان یک یادآوری دیگر از خطر وابستگی اپل به ماشین تولید وسیعی است که در چین متمرکز شده است. ژنگژو با اهمیت ترین پایگاه تولید اپل است و چهار گوشی از هر پنچ گوشی جدید اپل در این کارخانه تولید می شود. اپل ماه جاری هشدار داد عرضه تازه ترین مدل های گرانقیمت آیفون کمتر از پیش بینی قبلی خواهد بود.

منبع:

1401/09/03
16:45:15
0.0 / 5
384
تگهای خبر: آیفون , اپل , تكنولوژی , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین