توافق 36 کشور برای مقابله با حملات باج افزاری

توافق 36 کشور برای مقابله با حملات باج افزاری به گزارش فیکس سرور، گروهی متشکل از ۳۶ کشور توافق کردند اطلاعات در ارتباط با حملات باج افزاری را به اشتراک گذاشته و از دسترسی تبهکاران سایبری به ارزهای دیجیتالی، جلوگیری نمایند.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، گروهی متشکل از ۳۶ کشور توافق کردند تدابیر پیشگیری از وقوع حملات باج افزاری بخصوص استفاده از ارزهای دیجیتالی برای تأمین مالی چنین فعالیتهایی را بهبود دهند.

نشست "ابتکار بین المللی مقابله با باج افزار" که در کاخ سفید برگزار شد، درمورد رمزارز، شفافیت بیشتری در مقایسه با نشست افتتاحیه خود در سال ۲۰۲۱ داشت چونکه نگرانی ها در مورد سهولت دستیابی تبهکاران سایبری به توکنهای دیجیتالی، همچنان رو به رشد است.

یکی از حوزه های مایه نگرانی که توسط "ابتکار بین المللی مقابله با باج افزار" شناسایی شده، پولشویی رمزارز بوده است. این نشست به تشریح برنامه هایی برای پیشگیری از این جرم شامل اشتراک گذاری اطلاعات در رابطه با کیفهای رمزارز متخلف در سازمانهای سراسر جهان، برگزار کارگاه در زمینه نحوه بهبود ردیابی بلاک چین و اجرای احراز هویت برای مبادلات کریپتو، پرداخت.

در نتیجه این نشست، شماری از کشورها، ابتکارهای جدیدی در همکاری با یکدیگر برای مقابله با مشکل جهانی باج افزار بر پا می کنند.

نیروی ویژه مقابله بین المللی با باج افزار در مرکز این فرایند، تشکیل خواهد شد. استرالیا پیشرو شده و مرکز دفاع سایبری منطقه ای لیتوانی، یک جناح ملی را آزمایش کرده و در رابطه با اطلاعات باج افزاری که جمع آوری می کند، گزارش داده و آنرا با کشورهای دیگر در بین می گذارد.

در این بین، تا سال آینده "ابتکار بین المللی مقابله با باج افزار" به طراحی چارچوبی برای شناسایی اهداف اولویت دار و آگاه کردن سازمانهای اجرایی مختلف و فراهم کردن ابزاری برای سازمانهای دیگر جهت استفاده در هنگام تحقیقات در رابطه با حملات باج افزاری و ایجاد کانالهایی بین نهادهای خصوصی و دولتی برای در اختیار گذاشتن اطلاعات باج افزار، خواهد پرداخت.

بر اساس گزارش تِک کرانچ، باج افزار به تاکتیک محبوب تبهکاران سایبری برای اخاذی از قربانیان تبدیل گشته است و حملات باج افزاری با نرخ نگران کننده ای طی چند سال قبل افزوده شده اند. سال قبل این حملات افزایش قابل ملاحظه ای پیدا کردند و بیشتر از ۶۰۰ میلیون حمله در سرتاسر جهان در سال ۲۰۲۱ روی داد که بیشتر از دو برابر آمار حملات سال ۲۰۲۰ بود.

منبع:

1401/08/16
10:03:08
0.0 / 5
334
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین