ضربه سخت به کسب و کارهای مجازی

ضربه سخت به کسب و کارهای مجازی به گزارش فیکس سرور، وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: فضای ناآرام طی دو ماه گذشته، ضربه سختی به کسب و کارهای مجازی وارد و معیشت آنها را با تنگنا مواجه کرد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، احسان خاندوزی - وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز در مراسم رونمایی از بسته حمایتی کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال اظهار داشت: طی یک الی دو ماه گذشته کسب وکارها ایام سختی را پشت سر گذاشتند و خیلی مشکل و تلخ بود که تعدادی از افرادی که بصورت خود اشتغالی و با تاکید بر فناوری نوین فعالیت می کردند با مشکل رو به رو شدند.
وی ادامه داد: فضای ناآرامی ها ضربه جدی به کسب وکارها وارد و ایام سختی را برای فعالان این حوزه ایجاد کرد و حتما معیشت خیلی از خانوارها، ناشی از این روزهای سخت گرفتار تنگنا شد. شاید صدای آنها به گوش ما و شما کمتر رسیده باشد اما پیام هایی از طرف مردم دریافت کردیم و خیلی از مردم معیشتشان فقط از این بستر بود و وقتی دارای اختلال شد، مسئله جدی برای خانوارها ایجاد کرد. به همین جهت می گویم امیدوار هستم شیرینی این بسته حمایتی به کام فعالان حوزه کسب و کارهای اینترنتی برسد و بتوانیم امنیت اقتصادی و سرمایه گذاری را بیش از پیش برای فعالان حوزه کسب وکار فراهم نماییم.
خاندوزی اشاره کرد: یکی از دستورکارهای جدی دولت آقای رئیسی و مسئله ای که ما در وزارت اقتصاد پیگیری می نماییم، این است که حقوق کسب وکارها، حقوق کسب و کارهای بالقوه ای که این زنجیرهای دست و پا گیر نظام اجرائی کشور اجازه نمی دهند اجرائی و شکوفا شوند را استیفا نماییم و صدای کسب و کارهای کم صدا اما پرشماری باشیم که در اقتصاد ایران نقش آفرینی ویژه دارند. در قالب هیات مقررات زدایی و تسهیل مجوزهای کسب وکار در ایران همین مسیر استیفای حقوق فعالان اقتصادی را دنبال می نماییم. معتقدیم نظریه اقتصاد مردمی دولت سیزدهم این است که قدرت را برگردانیم به بدنه فعالان اقتصادی و اجتماعی کشور و مردم به عنوان صاحبان اصلی پرقدرت تر از دستگاه های اجرائی ما باشند.
وی با اعلان اینکه خودمان را موظف می دانیم امید از دست رفته فعالان را آرام آرام و با این دست از اقدامات بازگردانیم، تشریح کرد: بطور مثال تعدادی از فعالان حوزه انرژی درخواست داشتند که طلب هایی که دولت از آنها دارد، با بدهی هایی که دستگاه دیگر دولتی دارد، با یکدیگر تهاتر شود تا باری از دوش شرکت های تولیدی برداشته شود و این در متن قانون رفع موانع هم موجود است و هفت سال است که به عنوان حق قانونی مطرح است اما متاسفانه خود دستگاه های اجرائی گاهی دراین زمینه کوتاهی کردند. وقتی در جلسه کمیسیون اقتصادی دولت عنوان شد، تعدادی از نمایندگان وزارت خانه ها مخالفت و اعلام نمودند این بدهی بعدا به عنوان بدهی دستگاه دولتی ثبت می شود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: ما در آنجا اصرار و اعلام کردیم که من و شما به عنوان وزیر بهتر میتوانیم که مذاکره کنیم؛ درنهایت با وجود مخالفت ها طرح مصوب و به صحن هیات دولت جهت تصویب هم ارسال شد. این ها مواردی از رویکرد پشتیبانی از کسب و کارهای بخش غیردولتی است و امیدواریم با استمرار این مسیر بتوانیم قسمتی از موانع و مشکلات را حل و پایداری نسبی برای کسب و کارهای فعالان طی ماه های آتی ایجاد نماییم.1401/08/11
10:25:10
0.0 / 5
368
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین