نظافت توالت عمومی بوسیله ربات ها در ژاپن

نظافت توالت عمومی بوسیله ربات ها در ژاپن فیکس سرور: پژوهشگران دانشگاه متروپولیتن توکیو(Tokyo Metropolitan University) یک سیستم رباتیک به وجود آورده اند که می تواند کار تمیز کردن خدمات بهداشتی در فروشگاه ها و دیگر فضاهای عمومی را بطور خودکار انجام دهد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از تک اکسپلور، این سیستم جدید که پژوهشگران توسعه داده اند در بخش "چالش آینده فروشگاه ها"(Future Convenience Store Challenge) در نشست جهانی ربات ها ارائه شد.
"کازویوشی وادا"(Kazuyoshi Wada) یکی از محققانی که این سیستم را توسعه داده است، در گفتگو با تک اکسپلور اظهار داشت: خیلی از فروشگاههای زنجیره ای، خدمات بهداشتی را برای مشتریان به وجود آورده اند و نظافت خدمات بهداشتی بخشی ضروری از این تجارت است. در صورتیکه نظافت سرویس بهداشتی برای اهداف بهداشتی لازمست، اما مستلزم کار سخت ذهنی و جسمی است. افراد بخش خدمات، اغلب برای تمیز کردن توالت ها در فروشگاه ها چندان مناسب نیستند و حفظ یک معیار ثابت برای تمیزی سطوح به سبب برداشت های متفاوت از نظافت در میان خدمات، امری دشوار است.
برگزار کنندگان نشست جهانی ربات ها، رقابت "چالش آینده فروشگاه ها" را برای تشویق پژوهشگران به توسعه فناوری های جدیدی که می تواند کارایی را در فروشگاه ها افزایش دهد، شروع کردند. سیستم های رباتیکی که می توانند بطور مستقل خدمات بهداشتی را تمیز کنند، می توانند بطور خاص به بهبود بهداشت فضاهای عمومی کمک کنند و در عین حال کار نظافتچی های فروشگاه ها را نیز ساده تر کنند.
وادا اظهار داشت: سیستم ما در بخش"چالش آینده فروشگاه ها" رقابت خواهدنمود تا در آینده از آن در محلهای واقعی استفاده نمائیم. این سیستم متشکل از مکانیزم تمیز کردن سطح بالای کاسه توالت، مکانیزم بالابر کاسه توالت و ربات تمیزکننده کف سرویس بهداشتی است. هدف این سیستم با رباتیک کردن فضای دستشویی، ساده کردن عملیات تمیز کردن و دستیابی به نظافت دقیق در زمان کوتاه و کمتر از ۲۰ ثانیه است.
در صورتیکه سیستم پژوهشگران درحال تمیز کردن سرویس بهداشتی است، کاسه های توالت بطور خودکار بالا می روند و مکانیزم تمیز کردن کف به قسمت جلوی توالت ها حرکت می کند. بعد از آن، یک ابزار تمیز کننده با ورقه های جاذب آب در سرویس بهداشتی مستقر می شود و آغاز به پاک کردن کف و کناره های کاسه توالت می کند و همزمان زباله های روی زمین را نیز جمع آوری می کند. همانطور که این ابزار تمیز کننده، کف سرویس بهداشتی را تمیز می کند، دستگاهی که در پشت صندلی توالت تعبیه شده است، لبه توالت را تمیز می کند.


وادا اظهار داشت: بی نظیرترین خاصیت این سیستم این است که از مکانیزمی استفاده می نماید که به کاسه توالت اجازه می دهد تا بالا یا پایین بیاید.
وادا و همکارانش سیستم خودرا در یک سری آزمایشات، آزمایش کردند تا دریابند این سیستم تا چه میزان در تمیز کردن ادرار و زباله های تقلبی مهارت دارد. آنها دریافتند که سیستم آنها عملکرد قابل توجهی دارد و وظایف تمیز کردن خودرا در حدود ۱۷ ثانیه تکمیل می کند و ۹۷.۸ درصد آلودگی ها را از محیط پاک می کند. پژوهشگران امیدوارند که سیستم آنها در آینده تجاری شده و در دسترس قرار گیرد و در فروشگاه های واقعی از آن استفاده گردد.
یافته های این مطالعه در مجله "Advanced Robotics" انتشار یافته است.منبع:

1401/08/09
09:28:16
0.0 / 5
297
تگهای خبر: پژوهش , خدمات , دانش , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین