وعده خاندوزی برای جبران خسارت کسب و کارهای اینترنتی

وعده خاندوزی برای جبران خسارت کسب و کارهای اینترنتی به گزارش فیکس سرور، باتوجه به این که کسب و کارهای اینترنتی طی مدت اخیر تحت تأثیر قرار گرفته اند، وزیر اقتصاد از آمادگی این وزارت خانه برای پشتیبانی از این بخش اطلاع داد و اعلام نموده که بزودی بسته حمایتی در این خصوص نهایی می شود.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، یازدهم مهرماه بود که سید احسان خاندوزی به صدمه ای که به کسب وکارهای اینترنتی وارد شده است، اشاره کرد و گفت که "وزارت اقتصاد از همه ابزارهای خود برای ترمیم خسارت به کسب و کارها استفاده می نماید و همه باید برای ترمیم لطمه هایی که در ایام گذشته به کسب و کارهای حقیقی و مجازی وارد شده تلاش نماییم. دولت هم اهتمام دارد با ابزارهایی که در اختیار دارد برای جبران این خسارت های وارده به مردم اقدام کند".
به قول وزیر اقتصاد، در این حوزه با وزیر ارتباطات گفتگو و از جانب وزارت اقتصاد اعلام آمادگی شده که از ابزارهایی چون مشوق های مالیاتی برای ترمیم این صدمه ها استفاده گردد.
خاندوزی همینطور اواسط هفته قبل هم باردیگر به این مورد اشاره و تصریح کرد که نگران معیشت مردم، اقتصاد، امنیت سرمایه گذاری و کسب و کارها هستیم، چونکه لطماتی که متأسفانه وارد شد و آشوبگرانی که هم در فضای مجازی و هم واقعی این لطمه را زدند، هر دو قسم از کسب و کارها صدمه دیدند. بر این اساس بسته ای آماده و ویرایش اولیه آن انجام شده و به چند وزارت خانه و دستگاه دولتی هم ارسال شده است تا نظر تکمیلی گرفته شود.
طبق آنچه وزیر اعلام نموده این بسته حمایتی ظرف چند روز آینده نهایی و رسما اعلام می شود.
همینطور مسؤلان بیمه هم اعلام نموده اند که کسب و کارهای اینترنتی که بیمه بوده اند در صورت خسارت، زیر پوشش بیمه قرار می گیرند.
خسارت وارده به کسب و کارها چقدر است؟
در این میان، بر مبنای اطلاعاتی که در پایگاه سامانه نظام صنفی کامپیوتری کشور انتشار یافته است و به قول محسن عامری - دبیر شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی اتاق بازرگانی - حجم بازار اینستاگرام ۴۰ هزار میلیارد تومان برآورد می شود و دو میلیون و ۴۰۰ هزار کسب و کار در این شبکه حضور دارند.
همینطور وب سایت جهانی «نت بلاکس» ادعا نمود که قطعی اینترنت در ایران ساعتی ۱.۵ میلیون دلار معادل ۴۵ میلیارد تومان زیان اقتصادی به ایران وارد می نماید که این یعنی روزانه هزار میلیارد تومان به کسب و کارهای اینترنتی و اقتصاد کشورمان خسارت وارد می شود. البته فعالیت نت بلاکس در ارتباط با وضعیت اینترنت در کشورهاست و مبنای محاسبه بازار اقتصادی در این آمار نامشخص است.
گزارش سازمان نظام صنفی کامپیوتری تهران از تأثیر محدودیت ها و قطع اینترنت بر کسب و کارها نشان داده است تا ۱۷ مهرماه، بیشتر از ۴۱ درصد شرکت ها ۲۵ تا ۵۰ درصد درآمد خویش را در این زمان از دست داده اند و حدود ۴۷ درصد هم بیشتر از ۵۰ درصد کاهش فروش داشته اند.
1401/07/26
10:55:09
0.0 / 5
334
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین