وزیر ارتباطات:

بانک ها به تکلیف قانونی خود عمل نکردند

بانک ها به تکلیف قانونی خود عمل نکردند به گزارش فیکس سرور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: بر مبنای بند و تبصره ۷قانون بودجه سال جاری، کلیه بانکهای دولتی باید خدمات بانکداری الکترونیک خویش را به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل کنند که متاسفانه تابحال غیر از بانک مرکزی هیچ کدام از بانکها به تکلیف قانونی خود عمل نکرده اند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - با انتشار پستی در کانال خود در یکی از پیام رسان های بومی نوشت: بانک مرکزی چند وقتی است به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شده است و خدماتی تجمیعی و فرابانکی را به عموم مردم از این طریق عرضه می کند.
وی ادامه داد: این خدمات مجموعه ای از استعلام هاست که شامل استعلام و نمایش حساب های یک شخص در بانکهای کشور، استعلام و نمایش چک های برگشتی که رفع سوءاثر نشده است، استعلام و نمایش حساب هایی که بابت چک برگشتی مسدود شده باشد و همینطور استعلام و نمایش تسهیلاتی که هر فرد از شبکه بانکی دریافت کرده است.
وزیر ارتباطات تصریح کرد: بر مبنای بند و تبصره هفت قانون بودجه سال جاری، کلیه بانکهای دولتی هم باید خدمات بانکداری الکترونیک خویش را به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل کنند که متاسفانه تابحال هیچ کدام از این بانکها به تکلیف قانونی خود عمل نکرده اند.
وی اعلام نمود: امیدوارم در اسرع وقت مدیران عامل بانکهای مشمول زمینه اجرای این تکلیف قانونی را فراهم آورند تا خدمات آنها هم در کنار سایر خدمات دولتی از راه پنجره ملی خدمات دولت هوشمند برای عموم مردم فراهم گردد.
منبع:

1401/07/25
23:32:19
0.0 / 5
343
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین