وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه دولت:

شورایعالی فضای مجازی اساسا جلسه ای در مورد اینستاگرام نداشته است

شورایعالی فضای مجازی اساسا جلسه ای در مورد اینستاگرام نداشته است به گزارش فیکس سرور، وزیر ارتباطات تصریح کرد که برداشته شدن محدودیت پلت فرم های محدود شده در ایام اخیر، بر عهده مرجعی است که محدود شدن را به ما ابلاغ کرده است.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی در رابطه با برداشته شدن فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ اظهار نمود: همانطوری که قبلاً هم مراجع ذیصلاح مصاحبه کردند و گفتند بعضی از پلت فرم های به طور عمده آمریکایی در این زمان در اغتشاشات نقش سازماندهی داشتند و باعث واردآمدن خسارات زیادی به مردم شدند و بستری برای اغتشاشات شده بودند که بنا به صلاحدید مراجع ذیصلاح محدودیت هایی روی برخی پلت فرم ها اعمال شده است.
وی اضافه کرد: طبیعتاً برداشته شدن این محدودیت ها به تشخیص همان مراجعی است که این محدودیت ها را به ما ابلاغ کرده اند.
وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: آنچه که مهم می باشد اینست که ما در این ایام تلاش می نماییم که مشکلات موجود سرراه کسب وکارهای مردم برای کار عادی و روزمره را برطرف نماییم و داریم ظرفیت های لازم را در پلت فرم های داخلی فراهم می نماییم تا در شرایط فعلی که این محدودیت ها به وجود آمده است مردم برای برقراری ارتباطات و کسب و کار خود به مشکل برنخورند.
زارع پور تصریح کرد: همچنان که کسب وکارهای فیزیکی در این زمان صدمه دیدند و مجبور بودند زودتر تعطیل کنند و دیرتر باز کنند و خساراتی به آنها وارد شد، هزینه خساراتی که به مردم چه در فضای فیزیکی و چه مجازی وارد شده است مستقیماً متوجه کسانی است که این اغتشاشات و آشوب ها را به وجود آوردند و باید پاسخگو باشند.
وی افزود: تا زمانی که این پلت فرم ها بستر آشوب و اغتشاش و خسارت زدن به مردم باشند طبیعتاً این محدودیت امکان دارد ادامه پیدا کند که مرجع تشخیص آن من نیستم و نهادهای ذیصلاح هستند.
وزیر ارتباطات در پاسخ به این پرسش که واکنش وی به این که آمریکا بر آماده سازی اینترنت ماهواره ای برای ایران اشاره کرده چیست، اظهار نمود: اهداف آنان روشن است که آمریکایی ها هیچوقت در چهل سال قبل دنبال منافع جمهوری اسلامی و مردم عزیز کشور نبودند و در هر مقطعی هر اقدامی که از دستشان برآمده برای ضربه زدن به مردم انجام داده اند و این اقدام را هم در همین راستا می بینیم.
وی خاطرنشان کرد: من پیش از این هم عرض کردم که هر اپراتور عرضه دهنده خدمات اینترنت ماهواره ای که قانون جمهوری اسلامی ایران را برپایه قواعدی که اتحادیه بین المللی مخابرات دارد و طی آن حقوق سرزمینی باید به رسمیت شناخته شود، فعالیت کند، ما دست او را می فشاریم.
زارع پور خاطرنشان کرد: حدود ۱۰ درصد از روستاهای مان که به طور عمده در مناطق کوهستانی هستند به اینترنت دسترسی ندارند و رساندن زیرساخت های ارتباطی با سختی دارد صورت می گیرد و هر اپراتور خدمات ماهواره ای که قانون جمهوری اسلامی را رعایت کند مورد استقبال ما خواهد بود تا مخصوصاً در جاهایی که ما زیرساخت نداریم بیاید و سرویس دهد.
وی در پاسخ به این پرسش که گفته می شود شورایعالی فضای مجازی فیلترینگ اینستاگرام را همیشگی دانسته است، خاطرنشان کرد: شورایعالی فضای مجازی در این زمان اساساً جلسه ای نداشته است و گفتم که تصمیم گیری در رابطه با ادامه فیلترینگ با مراجع ذیصلاح است.
وزیر ارتباطات اظهار نمود: پیشنهاد می کنم که کاسبان در کسب و کار خود روی پلت فرم هایی که پایبند به قوانین جمهوری اسلامی نیستند سرمایه گذاری نکنند. هرچند که حتی مجدداً این پلتفرم ها باز شود. می بینید که در هر بزنگاهی آن مسئولیت های بین المللی خویش را هم ایفا نمی کنند و طبیعتاً امکان دارد با محدودیت هایی روبه رو شوند.
زارع پور تصریح کرد: پلت فرم های داخلی هم ظرفیت های خوبی دارند و ما در این زمان شبانه روز مشغول هستیم تا ظرفیت های فنی لازم را برای پلت فرم هایی که می توانند مشکل مردم را در این بخش ها حل کنند فراهم نماییم که قابلیتهای خیلی خوب و مزیت های رقابتی خوبی هم دارند.
وزیر ارتباطات در رابطه با میزان پیوستن دستگاه ها به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند اظهار نمود: کمیته ای متشکل از وزارت ارتباطات، سازمان اموری استخدامی اداری و سازمان برنامه و بودجه و دبیرخانه شورایعالی فناوری اطلاعات دارد تک تک دستگاه ها را بررسی می کند که کدام یک متصل شده اند و کدام یک با چه کیفیتی متصل شده اند. گزارش این کمیته به مردم عرضه خواهد شد.
وی اضافه کرد: هم اکنون حدود ۷۰ تا ۷۵ درصد دستگاه ها به شکلهای گوناگون متصل شده اند و پیگیر هستیم که مابقی دستگاه ها هم به این پنجره ملی هوشمند بیپوندند. این فرصت یک ماهه برای بارکردن پنجره ملی خدمات دولت هوشمند خود این دستگاهها بوده است ولی تا دیماه فرصت دیگری در قانون برای پیوستن آنها به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند وجود دارد.
زارع پور در پاسخ به پرسشی در رابطه با علت کندی خدمات دهی پیام رسان های داخلی در ایام اخیر، اظهار نمود: این پیام رسان ها با حجم بالایی از درخواست ها مواجه گشتند که ترافیک بعضی از آنها را چهار یا پنج برابر افزایش داد. در این زمان تأمین بعضی از زیرساخت ها به علت تعطیلی ها به سختی صورت گرفت. اما از امروز به بعد با تلاشهای همکاران ما در وزارت ارتباطات مردم شاهد افزایش کیفیت، سرعت و قابلیت های این پلت فرم ها خواهند بود.1401/07/08
09:16:34
0.0 / 5
293
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین