رونمایی از اینترنت کودکان

رونمایی از اینترنت کودکان فیکس سرور: در جلسه ای که امروز برگزار شد، طرح اینترنت کودک توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات معرفی گردید.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، چهارمین جلسه کارگروه راهبردی و تدوین الگوی عملیاتی و مقررات عمومی صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی، در امتداد اجرائی سازی بند الف ماده 4_1 سند صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی که در جلسه شورای عالی فضای مجازی کشور مصوب شده بود، امروز به میزبانی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شد.
معرفی طرح اینترنت کودک و ارائه نظام نامه رده بندی سنی محتوا و خدمات همین طور گزارش تلوبیون توسط سازمان صدا و سیما از موارد مورد بررسی در این جلسه بود.
قبل از این عیسی زارع پور - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - از رونمایی طرح اینترنت کودک در هفته جاری آگاهی داده بود.
با ورود به سایتی که با عنوان اینترنت کودک معرفی شده، خطاب به پدران و مادران گفته شده که با بهره گیری از چند روش می توانند دسترسی فرزندان خودرا به سایت های مختلف اینترنت مدیریت کنند. همین طور در قسمتی از سایت به رده بندی یا فهرست سایت های اینترنتی اشاره شده که با ورود به این بخش چهار عنوان سایت با رنگ بندی سبز، سفید، زرد و نارنجی مشاهده می شود که هر کدام فهرستی از سایت های که برای دسترسی کودکان و نوجوانان مناسب هستند را دربردارند.
سند پشتیبانی از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی، از سال ۱۳۹۸ در دستور کار شورای عالی فضای مجازی قرار گرفته بود تا بواسطه آن اینترنت کودکان از اینترنت عمومی جامعه مستقل شود و هم تولید محتوای گسترده ای مخصوص کوکان و نوجوانان در فضای اینترنت صورت گیرد و امکاناتی را در اختیار والدین و خانواده ها برای مساعدت با فرزندانشان قرار دهد؛ در نهایت این سند در ۱۷ خرداد ماه سال قبل به تصویب شورای عالی فضای مجازی رسید.
همین طور اعلام شده بود که سند صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی، در امتداد تبیین الزامات و طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات بعد از استحضار مقام معظم رهبری، برای اجرا به دستگاه های مربوطه ابلاغ گردیده است؛ این سند با هدف ارتقای بهره برداری از فضای مجازی و صیانت از خردسالان، کودکان و نوجوانان و فراهم سازی فضای ویژه در قالب فرهنگ اسلامی- ایرانی جهت استفاده مناسب از فضای مجازی و پیش گیری از لطمه های احتمالی برای آنها تدوین و به تصویب شورای عالی فضای مجازی کشور رسید.
منبع:

1401/06/15
22:00:59
0.0 / 5
315
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین