استفاده از تفاوت های احساسی مردان و زنان در تشخیص اوتیسم

استفاده از تفاوت های احساسی مردان و زنان در تشخیص اوتیسم به گزارش فیکس سرور، بررسی جدید پژوهشگران بریتانیایی نشان داده است که تفاوت های مردان و زنان در پردازش احساسات می تواند بر تشخیص اوتیسم تأثیر بگذارد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از نیوز مدیکال نت، یک پژوهش جدید که توسط گروهی از روانشناسان "دانشگاه باث"(University of Bath) و "دانشگاه کاردیف"(Cardiff University) انجام شده است، نشان داده است که با در نظر گرفتن تفاوت بین نحوه تجربه و عملکرد زنان و مردان برپایه احساسات آنها، میتوان تشخیص اوتیسم را بهبود بخشید.
این پژوهش نشان داده است در حالیکه مردان کمتر در مسائل عاطفی درگیر می شوند، زنان نیاز بیشتری به درگیر شدن در تجربیات عاطفی دارند. به قول پژوهشگران، این امر می تواند بر تشخیص اوتیسم تاثیر بگذارد. بعنوان مثال، مردان معمولاً خصوصیت های شخصیتی بیشتری در ارتباط با اوتیسم دارند؛ همچون ترجیح دادن انجام کارها به صورت مکرر، علایق شدید و مشکل در رسیدن به اهداف. در مقابل، زنان معمولاً گزارش می دهند که احساسات کمک می کنند تا با مشکلات زندگی کنار بیایند و این امکان دارد به آنها کمک نماید تا خصوصیت های اوتیستیک خویش را پنهان کنند.
تحقیقات محدودی که تا به امروز انجام شده اند، نشان می دهند که سوگیری های جنسیتی معمولاً به نادیده گرفتن اوتیسم زنان در اوایل زندگی آنها منجر می شوند. بخشی از این مورد امکان دارد در ارتباط با هنجارهای جنسیتی باشد که در آن تفاوت های عاطفی بین دو جنسیت، نکته ای کلیدی است.
این یکی از اولین پژوهش هایی است که خصوصیت های شخصیتی در رابطه با اوتیسم را در کنار تفاوت در نحوه پردازش احساسات مردان و زنان بررسی می کند.
پژوهشگران با استفاده از داده های ۱۶۵۶ بزرگسال جوان بریتانیایی بررسی کردند که چرا مردان، خصوصیت های اوتیسم بیشتری را نسبت به زنان گزارش می کنند و احتمال تشخیص مبتلا شدن به اوتیسم در آنها بیشتر است. در این پژوهش، مردان گزارش دادند که نیاز کمتری به تجربیات عاطفی دارند. به قول پژوهشگران، این امر امکان دارد به رویگردانی مردان از تجربیات عاطفی-اجتماعی منجر شود و به بروز خصوصیت های اوتیسم بیشتری بیانجامد.
دکتر "لوسی لیوینگستون"(Lucy Livingston)، مدرس دانشگاه کاردیف، تاثیر تفاوت های جنسیتی موثر در اوتیسم را مورد بررسی قرار داده است. لیوینگستون توضیح داد: مساله اوتیسم پنهان در زنان، درحال مطرح شدن در جامعه است و ضعف های روش های کنونی ما در تشخیص را آشکار می کند.
وی ادامه داد: ما می دانیم که مردان تا چهار برابر بیشتر از زنان در معرض مبتلا شدن به این بیماری هستند. حالا معتقدیم که یکی از علل این امر می تواند به تفاوت های جنسیتی در احساسات مربوط باشد. در واقع، حدس ما اینست که نیازهای عاطفی بالاتر می توانند خصوصیت های اوتیسم را در بعضی از زنان پنهان کنند.
لیوینگستون افزود: ما امیدواریم که یافته های این پژوهش نه تنها درک ما را در مورد علل مهم روان شناختی ورای تفاوت های جنسیتی در اوتیسم بهبود ببخشند، بلکه بتوانند به بهبود تشخیص دقیق اوتیسم در مردان و زنان کمک کنند.
بدون تشخیص درست، افراد مبتلا به اوتیسم امکان دارد حمایت هایی را که می توانند زندگی آنها را سالم تر و شادتر کنند، از دست بدهند. به همین دلیل، مبحث عدم تشخیص اوتیسم در زنان خیلی مهم است.
"لوسی والدرن"(Lucy Waldren)، پژوهشگر دانشگاه باث و سرپرست این پژوهش اظهار داشت: هنوز به تحقیقات بیشتری نیاز است تا مشخص شود که چرا مردان و زنان در نیازهای عاطفی خود با هم تفاوت دارند و این که آیا این امر به علت انتظارات جامعه شکل می گیرد یا خیر. ما امیدواریم که این پژوهش، به بهبود عملکرد بالینی در شناسایی اوتیسم در زنان طی مراحل اولیه زندگی آنها کمک نماید.
این گروه پژوهشی، داده های پژوهش خویش را در اختیار سایر پژوهشگران و پزشکان قرار داده اند تا بتوان آنها را در تحقیقات آینده برای آشکار کردن بینش های جدیدی در رابطه با اوتیسم بررسی کرد.
این پژوهش، در مجله "JCPP Advances" به چاپ رسید.1401/06/01
09:11:29
0.0 / 5
369
تگهای خبر: پژوهش , دانش , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین