ماهواره خیام با کاربردهای پایش در زمینه های مختلف از قزاقستان پرتاب می شود

ماهواره خیام با کاربردهای پایش در زمینه های مختلف از قزاقستان پرتاب می شود ماهواره ˮخیامˮ با مالکیت سازمان فضایی ایران در هفته آتی با همکاری روسیه از پایگاه قزاقستان پرتاب خواهد شد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، "خیام"، گامی مهم برای تامین داده های ماهواره ای و توسعه کاربردهای صنعت فضایی در کشور است.
در یک همکاری مشترک با کشور روسیه، ماهواره "خیام"، هفته آتی از ایستگاه فضایی بایکونور قزاقستان توسط ماهواره بر سایوز به فضا پرتاب خواهد شد.
این ماهواره که مالکیت آن در اختیار سازمان فضایی ایران است، با سنجنده های دقیق در طیف های مختلف، زیر ساختی مناسب برای هوشمندسازی بخش های مختلف کشور خواهد بود.
ارتقای راندمان در زمینه کشاورزی، پایش دقیق منابع آبی کشور، مدیریت مخاطرات طبیعی، پایش تغییرات کاربری، ساخت و سازهای بدون مجوز و مقابله با جنگل خواری، پایش مخاطرات زیست محیطی، پایش معادن و اکتشافات معدنی، پایش مرزهای کشور همچون کاربردهای داده های دریافت شده از ماهواره خیام خواهد بود.
سازمان فضایی ایران، ضمن توسعه توانمندی های داخلی در زمینه ساخت و پرتاب ماهواره های مورد نیاز کشور و توسعه ایستگاه های زمینی مربوطه، نیازهای فعلی کشور در زمینه تامین داده های ماهواره ای را بوسیله همکاریهای پیشرفته علمی و فناورانه با کشورهای پیشرو در صنعت فضایی جهان ادامه خواهد داد تا علاوه بر تامین نیازمندی های کشور، با انتقال دانش و تجربه، مسیر بومی سازی فناوری فضایی در داخل کشور را تسریع کند.
به نقل از روابط عمومی سازمان فضایی ماهواره، اخبار تکمیلی در مورد مشخصات این ماهواره و کاربردهای آن هفته آتی بعد از پرتاب ماهواره اطلاع رسانی خواهد شد.
1401/05/14
22:14:21
0.0 / 5
1806
تگهای خبر: دانش , صنعت , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین