ابداع پهپادهایی شبیه به گلوله با سرعت و ظرفیت حمل بار فوق العاده

ابداع پهپادهایی شبیه به گلوله با سرعت و ظرفیت حمل بار فوق العاده دو پهپاد جدید شبیه به گلوله که توسط شرکت ˮBAEˮ طراحی شده است، چابکی و مقرون به صرفه بودن را گردهم آورده اند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت صنایع دفاعی "بی اِی ای سیستمز"(BAE Systems) از طرح های دو سامانه پهپادی جدید در رویداد سالانه نمایش هوایی نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا رونمایی کرده است.
با تغییر و تحول در زمینه جنگ افزارها، وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین یا همان پهپادها به سرعت به عناصر کلیدی در یورش و حمله و همین طور دفاع از یک کشور تبدیل گشته اند. پهپادها حالا می توانند وظایف نظارتی یا شناسایی را در موقعیت های پرخطر انجام دهند و همین طور به دشمنان حمله کنند.
ارتش ها در سراسر جهان به دنبال توسعه پهپادهایی هستند که با تازه ترین فناوری ها کار می کنند و در عین حال تلفیقی از قابلیت ها را نیز ارائه می دهند و راه را برای استقرار سفارشی مطابق با الزامات ماموریت ها در خط مقدم هموار می کنند. حالا طرح های جدید پهپادی شرکت BAE به دنبال این هستند که الزاماتی را برآورده کنند.
این در حالیست که این شرکت حتی بعد از معرفی عمومی این دو پهپاد، از اختصاص نام تجاری مشخص به آنها خودداری کرده و همچنان آنها را یک طرح مفهومی یا کانسپت می نامد.
پهپاد مفهومی ۱
کانسپت ۱ که در بین دو طرحی که تا حالا رونمایی شده کوچکتر است، به عنوان "پهپاد قابل مصرف"(expendable drone) لقب گرفته، اما همین طور برای بازیابی آسان طراحی شده است. این پهپاد که دارای دو دُم است، بدنه ای شبیه به گلوله دارد و یک ورودی هوا روی بدنه متمایل به عقب دارد که نشان میدهد نیروی آن ازطریق یک موتور جت تامین می شود.
برمبنای اطلاعات انتشار یافته توسط شرکت سازنده، این پهپاد می تواند تا سرعت ۰.۵ ماخ پرواز کند و تا ارتفاع ۳۰ هزار پایی(۹۱۴۴ متر) اوج بگیرد.
این پهپاد که از یک منجنیق ریلی پرتاب می شود، برای پرتاب نیازی به باند ندارد و با بهره گیری از چتر نجات بازیابی و در کانتینر مخصوص خود نگهداری می شود. این پهپاد در هوا می تواند حداکثر ۸۸ پوند(۴۰ کیلوگرم) بار حمل کند و تا چهار ساعت در آسمان بماند.
شرکت سازنده می گوید این پهپاد می تواند در انواع ماموریت های زمینی یا دریایی خدمت کند و به سنسورهای اطلاعاتی، نظارتی و شناسایی مجهز شود.
پهپاد مفهومی ۲
طرح دوم BAE نیز در کانتینر مخصوص خود نگهداری می شود، اما برای به پرواز درآمدن از یک رویکرد مرسوم پرتاب و بازیابی پیروی می کند و به باند نیاز دارد.
این پهپاد که بصورت ماژولار تولید شده است، حداکثر تا ۴۰ هزار پا(۱۲۱۹۲ متر) اوج می گیرد و قادر می باشد با سرعت ۰.۷۵ ماخ پرواز کند.
"کانسپت ۲" با ظرفیت حمل محموله ۱۱۰۰ پوندی(۵۰۰ کیلوگرم) می تواند تا پنج ساعت در آسمان پرواز کند.
این پهپاد نیز قادر به خدمت رسانی در ماموریت های زمینی و دریایی است و می تواند برای ماموریت های نظارتی و شناسایی استفاده گردد. با اینحال در صورت لزوم می تواند به عنوان یک گزینه جنگی با قابلیت حمل مهمات و همین طور موشک های هوا به هوا عمل کند.
بدنه "کانسپت ۲" نیز شبیه به پهپاد اول با بهره بردن از موتور جت است که به پرواز آن کمک می نماید، اما دُم آن V شکل است.
هر دو پهپاد همین طور قادر به درگیر شدن در جنگ الکترونیک با حمل محموله هایی هستند که می توانند سیگنال های رادیویی را مختل کنند و همین طور مجهز به فناوری هایی هستند که آنها را قادر می سازد بصورت انفرادی یا به عنوان قسمتی از یک گروه عمل کنند.
ادعای شرکت سازنده در خصوص "استقلال مبتنی بر هدف" در این پهپادها به این معنا است که این پهپادها می توانند وظایف خاصی را که برای دستیابی به اهداف ماموریت لازم است، بدون نیاز به کمک انسانی انجام دهند. این قابلیت از آنجا که این شرکت در توسعه سیستم های جنگ هوایی نسل ششم برای بریتانیا نقش دارد، اهمیت ویژه ای دارد.1401/04/28
22:08:13
0.0 / 5
352
تگهای خبر: طراحی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین