گروهی از محققان بررسی كردند؛

دلیل لگد زدن جنین چیست؟

دلیل لگد زدن جنین چیست؟ به گزارش فیکس سرور تعدادی از پژوهشگران در آخرین مطالعه خود علت لگد زدن جنین در رحم مادر که سال ها همانند معمایی برای دانشمندان بود را توضیح داده اند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از اس اف، دانشمندان سرانجام توانستند توضیح دهند که چرا نوزادان به شکم مادرشان لگد می زنند. محققان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی معتقدند که این عمل سبب شکل گیری و اتصال سیستم عصبی آنها می شود. علاوه بر این، این کشف امکان دارد کلید درمان بیماری های عصبی و حتی آموزش به ربات های چابک تر باشد.
نوزادان می توانند با نیروی بیشتر از ۱۰ پوند(۴.۵ کیلوگرم) لگد بزنند و این پدیده ای بود که قرن ها برای دانشمندان مبهم بود. حالا یک مدل نشان داده است که این امر به نوزاد کمک می نماید تا نحوه کنترل بدن خویش را یاد بگیرد. محققان در یک بیانیه دانشگاهی گفتند: مدارهای پیچیده سیستم عصبی توسط ژن ها تکامل نمی یابند، بلکه توسط حرکات بدن تقویت می شوند و شکل می گیرند.
این کشف ریشه مجموعه ای از اختلالات از گرفتگی و اسپاسم گرفته تا ام اس، صدمه های نخاعی و بیماری نورون حرکتی را مشخص می کند. صدها نورون که هر ماهیچه را کنترل می کنند در جنین هماهنگ می شوند تا انقباضات قوی که حسگرها را فعال می کنند، ایجاد کنند.
این مطالعه به رهبری پروفسور هنریک جورنتل(Henrik Jörntell) از دانشگاه لوند و "جرالد لئوب"(Gerald Loeb) از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی صورت گرفت. محققان در اینباره گفتند: این الگوهای در رابطه با فعالیت را میتوان برای اتصال مدارهای نخاعی که عضلات را از راه واکنش غیرارادی هماهنگ می کنند، استفاده نمود. سپس مغز می تواند از آن مدار برای یادگیری حرکات ارادی که به خوبی هماهنگ هستند استفاده نماید.
نشان دادن چگونگی یادگیری و سازگاری بدن مبتنی بر نظریه تکاملی است که برای نخستین بار توسط روانشناس آمریکایی جیمز مارک بالدوین در سال ۱۸۹۶ عرضه شد. این نظریه پیشنهاد می دهد که یک حیوان تازه متولد شده با یک جهش بالقوه مفید در سیستم اسکلتی عضلانی باید بتواند آن سیستم را تولید و تکثیر کند. اگر سیستم عصبی این حیوان برای یک بدن قدیمی تکامل یافته باشد، حیوان احیانا زنده نمی ماند.
محققان افزودند: مدل جدید نشان داده است که چگونه مدارهای عصبی موجود در طناب نخاعی می توانند مکانیک بدن جدید را از روی حرکات اولیه و به صورت خود به خودی یاد بگیرند. این مدل جدید توسعه، پیامدهایی برای نحوه درمان اختلالات عصبی عضلانی دارد و همینطور می تواند راه ساده ای برای طراحی کنترل کننده های بهتر برای ربات ها عرضه نماید.
محققان حالا درحال بررسی این مورد هستند که چگونه مغز یاد می گیرد خویش را به نخاع متصل کند. نویسندگان این مطالعه همینطور امیدوارند که درک این امر به درک بهتر مشکلات رشدی مانند فلج مغزی و مشکلات بوجود آمده بعد از صدمه نخاعی و سکته منجر شود.
یافته های این مطالعه در مجله Neurophysiology انتشار یافته است.
منبع:

1401/04/23
13:38:03
0.0 / 5
472
تگهای خبر: آموزش , دانش , دانشگاه , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین