بیشترین شکایات حوزه ارتباطات قطعی سیمکارت و عدم آنتن دهی موبایل

بیشترین شکایات حوزه ارتباطات قطعی سیمکارت و عدم آنتن دهی موبایل به گزارش فیکس سرور مدیرکل محافظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری ضمن اشاره به قطعی سیمکارت، عدم آنتن دهی شبکه موبایل و دسترسی به اینترنت از موضوعات شکایت های مردمی، اظهار داشت که شکایات درج شده در سامانه ثبت و پاسخگوئی به شکایات مردمی ۱۹۵، در سه ماهه اول سالجاری در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته، حدود شش درصد افزایش داشته است.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، یکی از مواردی که باید همواره مورد توجه شرکتهای ارائه دهنده خدمات باشد، چگونگی برخورد با مشتریان و آگاهی از نحوه ارائه خدماتشان به آنهاست. بعضی از شرکت ها و سرویس دهندگان، برای این مورد از روش هایی مانند پرتال، وبسایت و تماسهای پشتیبانی استفاده می نمایند و البته همواره کیفیت خدمات ارائه شده از مهم ترین دغدغه های کاربران است.
سامانه ۱۹۵ با هدف پاسخگویی به شکایات، افزایش سطح رضایتمندی مشترکان و رفع مشکلات آنان در حوزه ICT به راه افتاده است. برای دسترسی راحتتر کاربران، روش های مختلفی برای ثبت و پیگیری شکایات در نظر گرفته شده که بر مبنای آن کاربران می توانند با رفتن به سایت https: //195.cra.ir و یا تماس با تلفن گویای ۱۹۵ شکایت خود در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را ثبت کنند.
همواره پشتیبانی و عرضه خدمات، کیفیت سرویس، مشکلات مالی و تعرفه، عدم آنتن دهی، پیامک متنی، خدمات مالکیت و سیمکارت، تشعشعات، ترابردپذیری، خدمات ارزش افزوده تلفن همراه و بسته های ترکیبی، همواره از مصداق های پرتکرار شکایات ثبت شده در سامانه ۱۹۵ است. کاربران می توانند برای پیگیری شکایات سامانه ۱۹۵ کد دستوری #۸۰۱۰* را شماره گیری کرده و با انتخاب گزینه ۲ و وارد کردن کد پیگیری که از سامانه ۱۹۵ دریافت کرده اند، در چارچوب پیامک از آخرین وضعیت شکایت خود آگاه شوند.
در این خصوص به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، پیمان قره داغی -مدیرکل محافظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری- اظهار داشت: در سه ماهه اول سالجاری ۴۶ هزار و ۲۲ شکایت در سامانه ثبت و پاسخگوئی به شکایات مردمی ۱۹۵ درج شده که در مقایسه با سه ماهه اول سال ۱۴۰۰، حدود شش درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به اینکه تعداد کل شکایات ثبت شده در سه ماهه اول سال قبل ۴۳ هزار و ۵۹۴ مورد بوده، اضافه کرد: از شکایات ثبت شده در سه ماهه اول سالجاری ۷۴۴۳ شکایت به اپراتور همراه اول، ۲۹۷۱ شکایت به اپراتور ایرانسل و ۸۵۲ شکایت به اپراتور رایتل اختصاص دارد که در مقایسه با سه ماهه اول سال قبل در همراه اول حدود ۸ درصد، در رایتل حدود ۲۴ درصد افزایش و در ایرانسل حدود ۲۶ درصد کاهش داشته است.
مدیرکل محافظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری درباره آمار شکایات ثبت شده در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ اظهار نمود: در سه ماهه اول سال قبل ۶۸۸۱ شکایت از همراه اول، ۴۰۲۲ شکایت از ایرانسل و ۶۸۷ شکایت از رایتل در سامانه ۱۹۵ ثبت شده است.
قره داغی قطعی سیمکارت، عدم آنتن دهی شبکه موبایل و دسترسی به اینترنت، تخلیه سیمکارت، عدم تضمین کیفیت سرویس ارائه شده، پیامک تبلیغاتی، پاسخگو نبودن، ثبت نام و واگذاری سیمکارت بدون حضور مالک به شخص دیگر، عدم رعایت تعرفه ترافیک داخلی و بین الملل و... را از موضوعات شکایت های مردمی عنوان نمود.
وی درباره میانگین زمان پاسخگوئی به شکایات در سامانه ۱۹۵ خاطرنشان کرد: میانگین زمان پاسخگوئی به شکایات در اپراتورهای سیار متفاوت بوده و به علت وجود شکایات باز در سه ماهه اول سالجاری و عدم محاسبه زمان این گونه شکایت ها در هنگام عرضه این گزارش، امکان دارد میانگین زمان پاسخگوئی بعد از بسته شدن شکایت ها افزایش یابد. با در نظر گرفتن این مورد میانگین زمان پاسخگوئی در بهار سال جاری برای هر سه اپراتور به حدود پنج روز رسیده است که این شاخص سال قبل در همراه اول حدود ۱۵ روز، در ایرانسل حدود ۱۴ روز و در رایتل حدود ۱۰ روز بوده است.1401/04/18
08:07:26
0.0 / 5
460
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین