اعتراف تیک تاک به دسترسی کارمندان چینی به اطلاعات آمریکایی ها

اعتراف تیک تاک به دسترسی کارمندان چینی به اطلاعات آمریکایی ها فیکس سرور: سرویس ویدیوی کوتاه تیک تاک که متعلق به شرکت چینی بایت دنس است، اقرار کرد تعدادی از کارمندانش خارج از آمریکا می توانند به اطلاعات کاربران آمریکایی دسترسی داشته باشند.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، تیک تاک در نامه ای به ۹ سناتور آمریکایی که تیک تاک و بایت دنس را متهم کرده اند شهروندان آمریکایی را رصد می کنند، به این مساله اذعان کرد. سناتورهای آمریکایی از این دو شرکت خواسته بودند به این پرسشهای مهم پاسخ دهند: آیا کارمندان این شرکتها در چین به اطلاعات کاربران آمریکایی دسترسی دارند؟ این کارمندان چه نقشی در شکل دادن به الگوریتم تیک تاک ایفا می کنند؟ آیا اطلاعاتی را با دولت چین در میان گذاشته اند؟

شو زی، مدیرعامل تیک تاک، در نامه ای به تاریخ ۳۰ ژوئن اعلام نمود کارمندان این شرکت در چین که شماری از پروتکلهای امنیت داخلی را پاک می کنند، می توانند به برخی از اطلاعات کاربران آمریکایی تیک تاک شامل ویدئو های عمومی و اظهارنظرها دسترسی داشته باشد. هیچ کدام از این اطلاعات با دولت چین در میان گذاشته نمی گردد و مشمول کنترل های امنیتی دقیق قرار می گیرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این شبکه اجتماعی اعلام نمود با دولت آمریکا برای تحکیم امنیت دیتای این اطلاعات به ویژه اطلاعاتی که از طرف کمیته سرمایه خارجی آمریکا به عنوان "حمایت شده"، تعریف شده است، همکاری می کند. این همکاری که "پروژه تگزاس" نام گرفته است، شامل ذخیره فیزیکی اطلاعات کاربران آمریکایی در دیتاسنترهای سرورهای آمریکایی متعلق به غول نرم افزاری اورکل است. تیک تاک همین طور پلت فرم خودرا به زیرساخت ابری اورکل منتقل می کند که به مفهوم قابل دسترس شدن این اپلیکیشن و الگوریتم آن برای کاربران آمریکایی از دیتاسنترهای آمریکایی است.

بازفید نیوز گزارشی منتشر نموده بود که برمبنای آن، اظهارات کارمندان تیک تاک نشان میدهد مهندسان این شرکت در چین در فاصله سپتامبر ۲۰۲۱ تا ژانویه ۲۰۲۲، به دیتای آمریکایی دسترسی داشته اند. همان روزی که گزارش بازفید انتشار یافت، تیک تاک اعلام نمود ترافیک کاربران آمریکایی خودرا به زیرساخت ابری اوراکل منتقل خواهدنمود و اطلاعات خصوصی کاربران آمریکایی را از دیتاسنترهای خود در آمریکا و سنگاپور، به سرورهای ابری اوراکل در آمریکا منتقل می کند.

منبع:

1401/04/13
10:32:08
0.0 / 5
333
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , دانش , سرور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین