بهترین راه آگاهی از خدمات اینترنتی اپراتورها و شکایت از کیفیت بد

بهترین راه آگاهی از خدمات اینترنتی اپراتورها و شکایت از کیفیت بد فیکس سرور: این روزها که اعتراض ها نسبت به سرعت و کیفیت اینترنت بالا رفته، کاربران اینترنتی می توانند با بهره گیری از قابلیت مکانی سامانه نت سنج پلاس، خاصیت های سرویس مورد نظر خودرا دریافت کرده و از نظر کاربران دیگر هم باخبر شوند و درصورت نارضایتی، شکایت کنند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات ۱۹۵ بمنظور افزایش رضایت کاربران و رسیدگی به شکایت های مردمی در زمینه های مختلف ارتباطات و فناوری اطلاعات که سرعت و کیفیت اینترنت را هم شامل می شود، به راه افتاده است و کاربران خدمات ارتباطی، فناوری اطلاعات می توانند با مراجعه به سایت https: //195.cra.ir یا تماس با تلفن گویای ۱۹۵ شکایت های خودرا از خدمات مختلف حوزه ICT ثبت و پیگیری کنند.
بدین ترتیب مشترکان می توانند درصورت مشاهده عدم تطبیق سرعت فروخته شده و سرعت دریافتی، حجم خریداری شده و حجم دریافتی و همین طور رعایت نکردن تعرفه های ترجیحی برای سایت های داخلی و پیامرسان های بومی از طرف اپراتورها، موضوع را بطور سریع در سامانه ثبت و پاسخگوئی به شکایات با آدرس https: //195.cra.ir ثبت کنند. همین طور مشترکان علاوه بر مراجعه به این سامانه می توانند برای اعلام شکایت خود با شماره ۱۹۵ تماس بگیرند.
همین طور با راه اندازی نت سنج پلاس در دو سال گذشته، هر ایرانی در هر مکانی می تواند ببیند که چه شرکت هایی خدماتشان ارائه می شود؟ کیفیت پوشش چیست؟ میزان سرعتی که می تواند دریافت کند چقدر است؟ شکایات مردم در آن منطقه چه بوده است؟ و اندازه گیری های کیفی چه می گوید؟ همین طور علاوه بر اطلاعات رگولاتوری، نظراتی که کاربران منعکس می کنند هم در این سامانه وجود دارد و هر یک از کاربران در هر نقطه از کشور می توانند انتخاب کنند که کدام اپراتور چه سرویسی می دهد و از نظرات سایر مردم هم باخبر شوند.
در ماه های گذشته، تجربه کاربری استفاده از اینترنت، کندی و کیفیت پایین را به همراه داشته، هرچند عیسی زارع پور -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- بارها عنوان کرده که علت این مشکلات اینترنتی، ناشی از عدم توسعه اینترنت ثابت کشور در سالهای قبل است، حال آنکه بگفته او طبق آخرین رتبه بندی جهانی سایت اسپیدتست، برمبنای شاخص میانه، سرعت اینترنت ثابت ۱۰ درصد و اینترنت سیار ۲۰ درصد نسبت به شهریور سال قبل بالا رفته است.
در عین حال، زارع پور بتازگی درباره افت کیفیت و سرعت اینترنت اظهار نمود: سرعت اینترنت به عوامل مختلفی مربوط است. از تلفن همراه کاربر و مودم مصرفی وی گرفته تا سایت های BTS، شبکه انتقال مخابرات و شبکه زیرساخت، همگی روی سرعت اینترنت موثر هستند. قسمتی از این مجموعه عوامل مانند تامین ارتباطات بین الملل و افزایش کیفیت شبکه در اختیار ما قرار دارد. عده ای شبهه وارد می کنند که دولت سیزدهم در واردات پهنای باند محدودیت به وجود آورده است، اما باید بگویم هم اکنون ما مشکلی در تامین اینترنت مورد نیاز کشور نداریم.
وی همین طور با اعلان اینکه در یک سال قبل کیفیت اینترنت کاهش پیدا نکرده است، اظهار داشت: دولت سیزدهم فناوری اطلاعات را یک فرصت می بیند. شاه راه های جدید فیبرنوری هستند. زیرساخت توسعه در همه بخش ها، ایجاد یک شبکه ارتباطی پرسرعت و باکیفیت است، کسی که برنامه دارد تا فیبرنوری را در خانه مردم ببرد هیچ گاه به دنبال این نیست که سرعت اینترنت را بکاهد.
منبع:

1401/04/12
17:09:27
0.0 / 5
379
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین