راه های جلوگیری از لطمه به گوشی در فصل گرما

راه های جلوگیری از لطمه به گوشی در فصل گرما فیکس سرور: فرارسیدن تابستان و گرمای هوا می تواند گوشیهای هوشمند را در معرض لطمه گرما قرار دهد که خطراتی را هم برای گوشی و هم صاحب آن دارد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، دمای شدید می تواند بر اجزای داخلی تلفن شما تأثیر بگذارد. گرمای بیش از حد تلفن می تواند موجب از دست رفتن اطلاعات یا تخریب گوشی شود و تماس مکرر با گرما، می تواند دستگاه شما را بطور دائمی کُند کند. گرما حتی می تواند سبب نشت باتری شود که امنیت شخصی شما را در معرض خطر قرار می دهد. باتوجه به این موضوع، وب سایت تایم، فهرستی از شش گام آسان برای صیانت از تلفن تان هنگام افزایش درجه حرارت، ارائه می دهد.
تلفنتان را از جیب خود خارج کنید
اگر در یک روز گرم، می خواهید گوشی تان را خنک کنید، نباید تلفن خودرا در جیب خود نگه دارید. این مساله نه فقط ناخوشایند است، بلکه گرمای طبیعی بدن شما مقابل پروسه خنک کننده کار خواهدنمود. درست مانند پروسه شارژ کردن که بهتر است گوشی خودرا در یک موقعیت سایه دار و دور از مواد عایق بندی قرار دهید. در بدترین حالت، باتری گوشی در حالتی که بیش از اندازه گرم شده باشد، می تواند آغاز به نشت کرده و یا آتش بگیرد و شما را در معرض خطر جدی قرار دهد.
تلفن را در حالت هواپیما قرار دهید
این فقط دمای خارجی نیست که سبب داغ شدن گوشی می شود. اگر شما درحال بازی کردن یا برقراری تماسهای فراوان باشید، گوشی شما مشکل تر کار خواهدنمود و حرارت بیش تری را به وجود می آورد که این مساله می تواند به گرمای بیش از اندازه آن منجر شود. برای مساعدت با خنک کردن گوشی خود، آنرا در حالت هواپیما قرار دهید و از برنامه های کاربردی پرقدرت مانند بازی استفاده نکنید و بهتر اینکه استفاده از آنها را برای مدت زمان طولانی متوقف کنید.
گوشی خودرا در ماشین نگذارید
یک ماشین در یک روز گرم، مثل یک گلخانه عمل می کند؛ مطالعه ای نشان میدهد که یک ماشین که در دمای ۳۵ درجه سانتیگراد در یک روز آفتابی پارک شده است، می تواند در یک ساعت به دمای ۴۷ درجه برسد. شرکت اپل سفارش می کند که در دمای بیش از ۴۷ درجه از آیفون استفاده نکنید و می گوید که نباید گوشی تان را در مکانی با درجه حرارت بیش از ۴۵ قرار دهید. سایر تولیدکنندگان گوشیهای هوشمند نیز سفارش های مشابهی دارند. البته اتومبیل های داغ حتی برای انسان ها و حیوانات هم تهدید محسوب می شوند.
تلفنتان را در معرض نور مستقیم خورشید نگذارید
همانطور که احیانا تجربه کرده اید، شارژ تلفن شما می تواند موجب گرم شدن آن شود. اگر گوشی خودرا هنگامی که درحال شارژ کردن آن هستید، در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار دهید، گرمای خورشید به حرارت طبیعی گوشی اضافه می کند که سبب اثرات جانبی انتقال برق به باتری گوشی شما می شود. این مساله می تواند تلفن شما را بیش از اندازه معمول گرم کند.
گوشی را زیر بالش شارژ نکنید
به سبب مشابه، نباید تلفن خودرا برای شارژ کردن زیر هر نوع بالش، پتو و یا سایر مواد گرم کننده قرار دهید. در یک روز گرم، گرمایی که بر اثر یک تلفن درحال شارژ ایجاد می شود، اگر بصورت مؤثری پایین نیاید، می تواند به سطح خطرناکی برسد. بدین سبب لازم است که از شارژ شدن گوشی خود در یک مکان سایه دار و ترجیحاً در یک سطح سخت و سرد اطمینان حاصل کنید.
اگر گوشی خیلی داغ شده، آنرا در فریزر قرار ندهید
تغییر دمای سریع نیز برای تلفن شما بد است. یکی از دلیلهای این موضوع، چگالش است. اگر این طور در نظر بگیریم که آب داخل گوشی شما به دام افتاده است، اگر آنرا زمانی که بسیار داغ است، در جایی مانند یخچال قرار دهید و موجب مشکل می شود، می تواند مشکل ساز شود. بهترین کار این است که گوشی خودرا خاموش کنید و برای مدتی در یک مکان سرد قرار دهید و اجازه دهید که در یک زمان منطقی و معمول به دمای اتاق برگردد.
منبع:

1401/04/03
10:54:28
0.0 / 5
348
تگهای خبر: آیفون , اپل , دستگاه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین