افشای حملات سایبری و هک در کانادا الزامی می شود

افشای حملات سایبری و هک در کانادا الزامی می شود به گزارش فیکس سرور تحت قانون جدیدی که معرفی شده است، شرکتهای کانادایی که در بخش های زیرساخت حساس کار می کنند، ملزم خواهند شد حملات سایبری را به دولت فدرال گزارش کنند و سیستم های سایبری خویش را تقویت نمایند.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، این قانون بخش های مالی، مخابرات، انرژی و حمل و نقل را بعنوان حوزه های حیاتی برای امنیت ملی و ایمنی عمومی شناخته اما از شرکت خاصی نام نبرده است.

مارکو مندیچینو، وزیر ایمنی عمومی کانادا به خبرنگاران اظهار داشت: برای انتخاب بخش هایی که برای امنیت ملی و ایمنی عمومی، اهمیت دارند، وقت زیادی گذاشته شده است و اپراتورهای زیرساخت حساس بعد از مشورت با بخش ها، شناسایی خواهند شد.

مقررات جدید به دولت جاستین ترودو، نخست وزیر لیبرال کانادا قدرت بیشتری برای ایمن کردن سیستمهای مخابراتی کشور در مقابل تهدیدهای امنیت سایبری می دهد.

مندیچینو اظهار داشت: مقررات جدید به هر دو بخش دولتی و خصوصی برای حمایت بهتر از خود در مقابل حملات سایبری کمک خواهد نمود.

دولت کانادا اعلام نمود شبکه های سریع تر مانند ۵G کمک کرده اند بخش های زیرساخت حیاتی کانادا، اتصال و یکپارچگی بیشتری پیدا کند اما در مقابل اشکال جدید تهدیدهای سایبری، صدمه پذیرتر شده اند.

یک مقام ارشد کانادایی اظهار داشت: وقایع هک رو به رشد است اما کمتر گزارش می شوند چونکه شرکتها تحت قوانین فعلی ملزم نشده اند وقوع حملات سایبری را گزارش کنند.

لایحه سی-۲۶ هنوز مورد بحث قرار نگرفته و تصویب نشده است، استفاده شرکتهای مخابراتی از محصولات یا خدمات تأمین کنندگان پرخطر را ممنوع می کند.

بر اساس گزارش رویترز، در این بیانیه از شرکتی نام برده نشده است اما کانادا ماه گذشته استفاده از تجهیزات ۵G شرکتهای هواوی و ZTE چین را برای پشتیبانی از امنیت ملی، ممنوع کرد و با این مبادرت به جمع آمریکا، انگلیس، استرالیا و نیوزیلند پیوست که پیش از این ممنوعیت مشابهی را اعلام نموده بودند.
1401/03/25
23:58:25
0.0 / 5
335
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین