تولیت آستان حضرت عبدالعظیم:

بانوان طلبه با عنایت به نیاز جامعه تربیت شوند

بانوان طلبه با عنایت به نیاز جامعه تربیت شوند به گزارش فیکس سرور ایرنا- تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) اظهار داشت: بانوان طلبه باید در حوزه های علمیه با عنایت به نیازهای جامعه در ابعاد مختلف علوم اجتماعی با دیدگاه جامع و فراگیر پرورش یابند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از خبرگزاری ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع)، حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر روز شنبه در جریان بازدید از مدرسه علمیه عالی تخصصی حضرت عبدالعظیم(ع) بخش خواهران اضافه کرد: در صورت پرورش بانوان طلبه در این عرصه ها، بانوان طلبه باید در حوزه های علمیه با عنایت به نیازهای جامعه در حوزه های روانشناسی، جامعه شناسی و ابعاد مختلف اجتماعی با دیدگاه جامع و فراگیر پرورش یابند تا بتوانند نیازهای جدید اجتماع را با روش های تبلیغی نو و پویا و همینطور به کار بستن مهارت های جذب مخاطب، پاسخگو باشند.
وی یادآورشد: گزارش های عرضه شده نشان داده است که فعالیتهای این مرکز حوزوی در راه صحیح و شایسته و بر مبنای پاسخگویی به نیازها و معضلاتی که در جامعه وجود دارد برنامه ریزی شده است.
حجت الاسلام قاضی عسکر ضمن اشاره به مقام والای زن در فرهنگ اسلامی، عنوان کرد: در بعضی جوامع اسلامی، مقام و منزلت زن مسلمان، آنگونه که اسلام و قرآن کریم بیان کرده است؛ تبیین نشده و همچنان این نگرش قرآنی، آنگونه که شایسته است به منصه ظهور نرسیده و نگاه سنتی به این مورد همچنان در جامعه حاکم است.
تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) ضمن اشاره به برکات انقلاب اسلامی در راه پیشرفت بانوان اظهار داشت: بعد از انقلاب در مراکز حوزوی، رشد بانوان چشم گیر بوده و سطح علمی و آموزشی بانوان افزایش قابل ملاحظه ای پیدا کرده و همگی نوید بخش آینده روشنی برای جامعه است.
وی با تکیه بر ضرورت تمرکز بر مسائل علمی و پژوهشی در حوزه، عنوان کرد: علاوه بر علوم اسلامی، توجه به نیازهای جامعه هم در فعالیتهای حوزوی باید مورد توجه قرار گیرد و در این خصوص به آموزش دقیق و پرورش علمی و پژوهشی طلاب توجه گردد تا طلاب گرامی بتوانند برای جامعه مفید باشند.
تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) با تکیه بر اهمیت اجرای طرح های نوین در نظام آموزشی حوزه های علمیه، تصریح کرد: اجرای طرح های تحولی و روش های نوین و تخصص گرایی در نظام آموزشی حوزه های علمیه با عنایت به گستردگی دایره علوم و نیازهای فراوان جامعه و همینطور ضرورت بروزرسانی کتب درسی موجود در پایه های مختلف تحصیلی حوزه های کشور، باید مورد توجه جدی قرار گیرد تا طلاب، پس از فارغ التحصیلی بتوانند با اتکا به بنیه علمی به دست آمده، به سادگی احکام شرعی را از منابع استنباط کنند.
حجت الاسلام قاضی عسکر افزود: در سالیان بعد از انقلاب، بانوان ما در رشته های مختلف دانشگاهی و حوزوی و تخصصی و صنعتی مانند انرژی هسته ای، نانوتکنولوژی و در زمینه اختراعات و اکتشافات، به توفیقات فراوانی دست یافته اند که این، نتیجه توان، هوش و ذکاوت بانوان ما است.
بر اساس این گزارش، تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع)، از نزدیک در جریان فعالیتهای این مرکز علمی و فرهنگی قرار گرفت.
در این بازدید، حجت الاسلام تقدیری معاون امور روحانیون و حوزه های علمیه آستان مقدس، سرکار خانم میرمؤمنی مدیر حوزه علمیه و دیگر اساتید این مرکز آموزشی به عرضه گزارشی از ساختار، فعالیتهای آموزشی، علمی، پژوهشی، تبلیغی، تربیتی، فرهنگی، دفتر پاسخگوی به مسائل شرعی و مشاوره و همینطور بیان ظرفیت ها و دغدغه ها در جهت توسعه علمی و فرهنگی این مرکز آموزشی در بخش های مختلف پرداختند.


منبع:

1401/03/12
10:39:34
0.0 / 5
341
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , تكنولوژی , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین