وزیر ارتباطات با تكذیب افزایش چند برابری تعرفه های پستی اعلام كرد

تعرفه های پستی ۲۰ درصد افزایش می یابد

تعرفه های پستی ۲۰ درصد افزایش می یابد به گزارش فیکس سرور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اشاره به ثابت ماندن تعرفه های پستی از سال ۱۳۹۸ اعلام نمود که خدمات پایه پستی، شامل ارسال عادی و سفارشی مرسولات، ۲۰ درصد افزایش می یابد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در دیدار با مدیرعامل شرکت پست، با تکذیب افزایش دو و سه برابری تعرفه های پستی، بیان نمود: طبق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مقرر شده که خدمات پایه پستی، عادی و سفارشی ۲۰ درصد برای مردم عادی، ۵۰ درصد برای حقوقی ها و دولتی ها افزایش یابد؛ خدمات غیرپایه، ویژه و پیشتاز هم ۴۰ درصد، مطابق با تورم افزایش می یابد؛ چونکه تعرفه های پستی از سال ۱۳۹۸ تغییر نکرده بودند.
او همینطور تصریح کرد: باید طی ۲۴ ساعت مکانیزمی راه اندازی شود و سامانه ای ایجاد کنید که اگر ریالی اضافه تر از قیمت مصوب گرفته شده، به افراد برگردانده شود. زارع پور خطاب به محمود لیائی -مدیرعامل شرکت ملی پست- این شرکت را موظف کرد به علت زمان گیر بودن فرآیندهای اداری ثبت شکایات، سامانه آنلاینی ظرف ۲۴ ساعت آینده راه اندازی کند که افراد شماره مرسوله خویش را وارد کرده تا اگر هزینه اضافه ای از آنها گرفته شده، به صورت سیستمی بازگردانده شود.
به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، در حالیکه روز شنبه اخباری در خصوص افزایش دو برابری تعرفه های پستی انتشار یافته بود، مهدی سالم -سخنگوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات- در توئیتر اظهار داشته بود: ‏افزایش چند برابری هزینه خدمات پستی تکذیب می شود. جای نگرانی برای کسب وکارهای خانگی و مشاغل بهرمند از خدمات پستی وجود ندارد.
پیش از این لیایی درباره تعرفه های پستی اظهار داشته بود: تعرفه های پستی در دیماه ۱۴۰۰ در مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات مصوب شده و ما اجازه پیاده سازی آنها را داشتیم، اما به علت تصمیم ستاد تنظیم بازار که تا انتهای سال بنا به دستور رئیس جمهوری هیچ تعرفه دولتی افزایش پیدا نکند، اجرای این مصوبه معلق ماند و به تشکیل اولین نشست ستاد تنظیم بازار پس از سال جدید موکول شد.
وی همینطور با اشاره به اینکه با تغییر تعرفه های پستی، از معضلی که حالا دست به گریبانش هستیم، رهایی پیدا می نماییم، اظهار داشته بود: ما هم اکنون بین ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومان روزانه ضرر می دهیم، این ضرر هم بیشتر به این خاطر است که هزینه تمام شدن قبول مرسوله، تجزیه مبادلات، رهسپاری و توزیع، حدودا دو برابر نرخ تعرفه فعلی است. هر چقدر که ما بتوانیم جلوی این ضرر را بگیریم، به سمت سوددهی می رویم.
منبع:

1401/03/09
13:13:36
0.0 / 5
409
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین