معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری:

کارهای تکراری در حوزه زنان انجام نمی دهیم

کارهای تکراری در حوزه زنان انجام نمی دهیم به گزارش فیکس سرور معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اظهار داشت: درخواست رئیس جمهور این بوده که در حوزه زنان کارهای تکراری انجام ندهیم، برای همین طرح های موازی را که منجر به عمل و اقدام نمی گردد، کنار گذاشته ایم.


به گزارش فیکس سرور به نقل از خبرگزاری ایرنا از معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، انسیه خزعلی در نشست صمیمانه ای در موسسه آموزش عالی حوزوی رفیعه المصطفی با اشاره به اینکه یکی از برنامه های معاونت زنان سیاست گذاری و نظارت است، عنوان کرد: نگاه فراتر از سنتی صرف و مقابل الگوی غربی به زن، نگاهی است که مقام معظم رهبری از ما انتظار دارد؛ چونکه نگاه اسلام به زنان و الگوی اجتماعی آنان متفاوت از نگاه غربی و نگاه ابزاری به زن است.
وی در پاسخ به یکی از شرکت کنندگان که به الگوسازی های غیر قابل دسترس چند فرزندی هم زمان با فعالیتهای وسیع اجتماعی اشاره می کرد خاطرنشان کرد: این که ما یک خانم با چندفرزند را که جایگاه اجتماعی مناسبی هم دارد، الگو قرار می دهیم به این مفهوم نیست که همه باید به این نقطه برسند؛ می خواهیم بگوییم این قابلیت در زن وجود دارد که در کنار مادری نقش اجتماعی هم داشته باشند، ولی شیوه های متفاوت و متعدد برای مفید و موثر بودن وجود دارد.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اضافه کرد: یکی از کارهایی که سعی کردیم آنرا انجام دهیم فراخوان ایده ها، ابداعات و نظراتی است که دختران جوان برای آینده دارند؛ هدف از این فراخوان رشد ایده های دختران است.

وی با اشاره به اینکه تمایل به همکاری با بانوان طلاب در دولت وجود دارد، بیان نمود: در مسائل فقهی و در مسائل قانونی طلاب خانم می توانند راهکارهای خوبی را با عنایت به تخصص خود عرضه کنند و مقرر است شورای فقهی حقوقی با نظارت آیت الله اعرافی تشکیل گردد تا خلاءها و مشکلاتی قانونی زنان را برطرف نماییم.

خزعلی تصریح کرد: در جنگ نرم خانم ها میدان دار هستند و باید با سلاحی که به زبان روز باشد، با هنر و فرهنگ به جنگ دشمنان بروند.

وی ادامه داد: بخشی از سرمایه های معنوی در جمعیت است، اما جمعیت کیفی هم مهم می باشد جوان های ما باید از نظر هویت و معنویت تأمین شوند تا شاهد برخی مهاجرت ها نباشیم.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهور اظهار داشت: از روز اول کار پیگیر ایجاد و تشکیل نهاد فراقوه ای برای زنان بوده ایم، اما هنوز به نتیجه نرسیده ایم، البته دو جایگاه حقوقی زنان در شورایعالی انقلاب فرهنگی با درایت مقام معظم رهبری حفظ شده است.
خزعلی همینطور نشستی صمیمانه با تعدادی از صاحب نظران عرصه فرهنگ و فعالان رسانه ای و فضای مجازی با هدف هم افزایی و بررسی چالش های موجود در این عرصه برگزار کرد.
وی ضمن تعریف رسانه با عبارت «رساندن رسالت و پیام الهی به مردم»، از آن بعنوان نخستین تکلیف همه پیامبران از جانب خداوند نام برد. سپس ضمن اشاره به روابط گسترده در فضای مجازی و تاثیرگذاری شبکه های اجتماعی در عصر حاضر، نقش رسانه را در خنثی سازی هجمه های تبلیغاتی و روانی دشمنان دوچندان عنوان نمود.منبع:

1401/03/06
21:57:35
0.0 / 5
320
تگهای خبر: آموزش , فضای مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین