امضای تفاهمنامه همکاری مشترک بین ارتش و وزارت ارتباطات

امضای تفاهمنامه همکاری مشترک بین ارتش و وزارت ارتباطات تفاهمنامه جامع همکاریهای مشترک بین ارتش جمهوری اسلامی ایران و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منعقد شد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، تفاهمنامه جامع همکاریهای مشترک درخلال ارتش جمهوری اسلامی ایران و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باحضور امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش و زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به امضا رسید.
فرمانده کل ارتش در آیین امضای تفاهم نامه ضمن اشاره به تحریم های ظالمانه دشمن ضد کشورمان، تصریح کرد: تحریم ها بیشتر از همه متوجه نیروهای مسلح بوده و آنچه امروز از توانمندی های ارتش و سایر نیروهای مسلح مشاهده می کنید درصد کمی از توانمندی دفاعی ما است و همه این دستاوردهای رزمی و دفاعی نیروهای مسلح در اوج سختی ها و تحریم ها رخ داده و این به مدد خداوند و کارجهادی نیروهای ولایی است.

سرلشکر موسوی اضافه کرد: دشمنان در عرصه فناوری اطلاعات سرمایه گذاری زیادی کرده اند و طبیعتا ما هم باید طوری کار و برنامه ریزی نماییم که از آنها عقب نباشیم بلکه یک قدم جلوتر از دشمن حرکت نماییم و این سطح همکاری ها و هم افزایی ها که بین سازمان ها اتفاق می افتد به خودی خود برکت دارد و حتما به ما کمک خواهد نمود.

ایشان در ادامه با قدردانی از پیشرفت های حوزه فناوری اطلاعات و با تکیه بر این که ارتش در خیلی از حوزه های مرتبط، آماده همکاری و هم افزایی با وزارت ارتباطات است، اظهار داشت: در عرصه مردم یاری ارتش نخستین سازمان است و به فرموده مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا (مدظله العالی) پیش از ستاد بحران به بحران می رسد و ما این آمادگی را داریم تا در شرایط بحرانی و روزهای اولیه وقوع حوادث با عنایت به تخصص و توانمندی در حوزه های ارتباطی به وزارت ارتباطات کمک نماییم.

همینطور وزیر ارتباطات و فناوری نیزبا اشاره به زمینه های همکاری مشترک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و ارتش جمهوری اسلامی اظهار داشت: دو طرف یک وجه مشترک داریم و آن این است که ارتش سرافراز جمهوری اسلامی، مدافع مرزهای فیزیکی کشور است و ما هم در وزارت ارتباطات مرزبان، مرزهای فضای مجازی کشور هستیم.

وزیر ارتباطات اضافه کرد: مرزبانی از فضای مجازی کار آسانی نیست چونکه هم اکنون بسترها و یا سکوهای خارجی با ورود به فضای کشور، مرزهای فضای مجازی ما(و همه دنیا) را درنوردیده اند.

دکتر زارع پور خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری سایر دستگاه ها و همراهی مردم عزیز، بتوانیم با سکوها و بسترهای بومی با کیفیت، نیاز مردم را برطرف نماییم و کشورمان را آزاد نماییم. ازاین رو در این وجه مشترک، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و ارتش جمهوری اسلامی می توانند با یکدیگر همکاری داشته باشند.

ایشان در ادامه ضمن اشاره به نام گذاری سالجاری از جانب مقام معظم رهبری به سال «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین» اظهار داشت: در دوره جدید همکاریهای مشترک، تلاش خواهیم کرد تا تمام ظرفیت های شرکتهای دانش بنیان را بسیج نماییم تا بتوانیم تحول دیجیتال را در ارتش هم رقم بزنیم و از همه ظرفیت های ارتباطات و فناوری اطلاعات استفاده نماییم تا ارتش بتواند مأموریت های خویش را به شکل بهتری نسبت به گذشته برپایه فناوری های جدید انجام دهد.
وزیر ارتباطات اضافه کرد: همینطور با استفاده از ظرفیت های موجود در وزارت ارتباطات و شرکتهای دانش بنیان تلاش خواهیم کرد تا زمینه بروزرسانی و توسعه زیرساخت های ارتباطی ارتش را در جهت تقویت این زیرساخت ها فراهم نماییم.

وی بابیان این که تجربیات خیلی خوبی در حوزه بومی سازی تجهیزات در نیروهای مسلح وجود دارد اظهار داشت: پیشرفت های ارتش در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تحسین برانگیز است بنابراین، حتما میتوان از این تجربیات همکاران در ارتش جمهوری اسلامی درزمینهٔ بومی سازی تجهیزات و نیازمندی های نرم افزاری و سخت افزاری بهره برد.
وزیر ارتباطات در خاتمه ابراز امیدواری کرد که این جلسه و امضای تفاهمنامه های مشترک نقطه عطفی برای همکاریهای دو طرف باشد و درنهایت منجر به حل مشکلات مردم و سبب افزایش امید و اعتماد مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شود.

در ادامه مراسم که فرماندهان نیروهای چهارگانه ارتش و برخی از معاونان ارتش و مدیران ارشد وزارت ارتباطات حضور داشتند، دکتر زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای حوزه فاوای ارتش بازدید کرد.
منبع:

1401/03/06
11:26:40
0.0 / 5
397
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین