اختصاص اینترنت به اقشار کم درآمد به کجا رسید؟

اختصاص اینترنت به اقشار کم درآمد به کجا رسید؟ فیکس سرور: با تغییر قیمت اینترنت ثابت و همراه، مبحث اختصاص اینترنت مجانی به اقشار ضعیف از جانب مسئولان عنوان شد و باید دید بحث عرضه بسته های اینترنت برای اقشار کم برخوردار در جهت جبران افزایش قیمت، چگونه اجرا می گردد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، یکی از وعده های دولت سیزدهم تسهیل در کسب وکارهای اینترنتی و افزایش سرعت اینترنت بود، به شکلی که رئیس جمهور وعده اینترنت مجانی برای اقشار ضعیف و با سرعت بالا را داده بود که گیمرها هم از آن لذت ببرند. وزیر ارتباطات هم یکی از برنامه هایش را رساندن فیبر نوری به تک تک خانه های مردم، اجرای پروژه فیبر در منزل و سرعت های چند گیگی اینترنت اعلام نمود.
از طرفی در ماه های گذشته، اپراتورهای همراه و ثابت، بسته های اینترنتی که پیش از این عرضه می شد را تغییر دادند. این مورد واکنشهایی را هم به دنبال داشت، هرچند سازمان تنظیم مقررات اعلام نمود که این تغییر تعرفه ها در قالب مصوبه قانونی کمیسیون تنظیم مقررات رخ داده و تخلفی صورت نگرفته است، از طرفی این تصمیم برای سرمایه گذاری اپراتورها در راه توسعه ضروری بوده است.
بعد از آن صادق عباسی شاهکوه -رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- اعلام نمود: حجم استفاده ۴۰ درصد کاربران دیتای موبایل زیر دو گیگابایت است و ما با تاکید وزیر ارتباطات به دنبال برنامه ای هستیم که برای جبران افزایش قیمت برای اقشار کم برخوردار یا کل جامعه بسته هایی را در نظر بگیریم که مشکلی از نظر دسترسی عادلانه ایجاد نشود و این برنامه، بعد از نهایی شدن اعلام می شود. ما بعنوان دولت و نهاد ناظر وظیفه داریم امکان دسترسی تمام مردم را به شبکه ای باکیفیت و قیمت مناسب فراهم نماییم.
در شرایطی که دولت با اصلاح نظام پرداخت یارانه ها در کوشش برای توزیع عادلانه یارانه است و در حالیکه تغییر قیمت بسته های اینترنتی توسط اپراتورها هم در دو ماه گذشته اتفاق افتاده، حالا خبری به نقل از عیسی زارع پور -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- انتشار یافته که از تخصیص یارانه اینترنت به اقشار ضعیف خبر می دهد و باید دید این برنامه که از قبل از آغاز فعالیت دولت سیزدهم مطرح شده بود و تا زمان تغییر بسته های اینترنت ادامه یافته، به چه صورت اجرا می گردد.
منبع:

1401/03/02
11:54:44
0.0 / 5
413
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین