هکرهای قانونمند دیگر مجازات نمی شوند

هکرهای قانونمند دیگر مجازات نمی شوند وزارت دادگستری آمریکا موضع خود در برابر هکرهای قانونمند را بازنگری کرد و نرمش بیشتری نسبت به آنها نشان داد.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، هکرهایی که در تحقیقات امنیتی، حس نیت دارند، دیگر تحت قانون "کلاهبرداری و سوءاستفاده کامپیوتر ای" آمریکا، متهم نخواهند شد.

وزارت دادگستری آمریکا تحقیقات امنیتی با نیت خوب را دسترسی به یک کامپیوتر صرفاً برای تست، تحقیقات یا اصلاح یک حفره امنیتی یا صدمه پذیری که هیچ هدفی برای صدمه به اشخاص یا جامعه ندارد، توصیف کرد.

با این حال وزارت دادگستری آمریکا تصریح کرد اجرای تحقیقات امنیتی، مجوزی برای افرادی که با سوءنیت عمل می کنند، نیست. بعنوان مثال کشف صدمه پذیریها در دستگاهها برای اخاذی از صاحبان آنها حتی اگر بعنوان تحقیق ادعا شود، نشان دهنده حسن نیت نیست.

بر این اساس در سیاست جدید وزارت دادگستری، به دادستانها سفارش شده است با بخش جرایم کامپیوتری و مالکیت معنوی واحد جنایی درباره کاربردهای ویژه هک قانونمند مشورت بگیرند.

وزارت دادگستری تصریح کرد برخی از فعالیتها برای وارد کردن اتهامات کیفری فدرال، کافی نخواهد بود. این موارد شامل ایجاد پروفایلهای جعلی در سایتهای دوستیابی، ایجاد حسابهای جعلی در وب سایتهای استخدام، مسکن یا اجاره، استفاده از اسم مستعار در یک سایت شبکه اجتماعی، چک نتایج مسابقات ورزشی در محل کار، پرداخت قبوض در محل کار یا نقض محدودیت دسترسی قید شده در شرایط سرویس، هستند.

تمامی دادستاهای فدرال که می خواهند تحت قانون "کلاهبرداری و سوءاستفاده کامپیوتر ای"، اتهامی را وارد کند، باید سیاست جدید را دنبال کرده و قبل از اعلام اتهامات، با بخش جرایم کامپیوتری و مالکیت معنوی واحد جنایی مشورت کنند.

سیاست جدید که فورا اجرایی می شود، جای سیاستی را می گیرد که در سال ۲۰۱۴ اعلام شده بود.

بر اساس گزارش وبسایت تِک رادار، هکرهای کلاه سفید مستقل نقش زیادی در برملا کردن صدمه پذیریهای امنیت سایبری پیدا کرده اند. یک محقق مستقل که با نام hyp۳rlinx شناخته می شود، برخی از معروفترین گروه های باج گیر مانند کنتی، REvil و لاک بیت را شناسایی کرد.

منبع:

1401/02/31
13:35:25
0.0 / 5
441
تگهای خبر: دستگاه , سایبر , سایت , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین