انواع دستگاه های بسته بندی

انواع دستگاه های بسته بندی فیکس سرور: بسته بندی یک محصول به آن محصول تولید شده یک شخصیت ویژه ای می دهد و از مهمترین عوامل بازاریابی مخصوصاً در مواد غذایی می باشد.


مواد غذایی چگونه بسته بندی می شوند

تمام محصولاتی که در کارخانه‌جات تولید می‌شوند به طور حتم نیازمند بسته‌بندی و سپس عرضه آنها به عموم مردم و فروشگاه‌ها می‌باشند و لزوم استفاده از بسته‌بندی را برای تمامی محصولات در این مقاله توضیح خواهیم داد

بسته بندی چیست؟

بسته بندی شکلات

بسته بندی یک محصول به آن محصول تولید شده یک شخصیت ویژه ای می دهد و از مهمترین عوامل بازاریابی مخصوصاً در مواد غذایی می باشد . علاوه بر این یکی از تأثیر گذار ترین مسائل عرضه محصول در بازارهای بین المللی داشتن نگاهی ویژه به نحوه طراحی بسته بندی ، هنر و خلاقیت بکار رفته در آن است که موجب افزایش فروش محصول در بازار هدف می شود.

نقش بسته بندی

تقریباً تمام محصولاتی که ساخته دست بشر بوده و با استفاده از منابع طبیعی تولید می شوند نیازمند بسته بندی اند. این نیاز را می توان از جنبه های گوناگون مورد بحث و بررسی قرارداد. هویت بخشی، امنیت، ایمنی و سلامت و در نهایت حمل ونقل، همگی نیاز مبرمی به بسته بندی برای تحقق دارند. حضور بسته بندی در دنیای مدرن، محصور به زمان و مکان خاصی نیست و به معنای واقعی کلمه، همه جا حاضر است. واقعاً آیا می توانید چیزی را مثال بزنید که در بسته بندی عرضه نشود؟

بیشتر بخوانید : محصولات شیرینگ پک

بسته بندی که به عنوان تکنولوژی جدید در قرن ١٩ پدیدار گشت، تولیدکنندگان را قادر ساخت تا محصولات خود را در قالب های از پیش تعیین شده ای به فروشگاه ها عرضه کنند. این تکنولوژی برای اولین بار به آنها این امکان را داد که از محصولات شان بیشتر و بهتر بهره برداری کرده ، آن ها را در حالی که هنوز تازه هستند کنسرو و به بازار عرضه کنند. همچنین آنها می توانستند به روشی جذاب محصولات خود را برای فروش به بازرگانان آماده سازی کنند.صنعت بسته بندی از صنایعی به شمار می رود که با هزینه اندک ارزش افزوده بسیاری برای محصولات به ویژه در صنایع غذایی ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید : محصولات استرچ پالت

به گفته کارشناسان این حوزه، این صنعت می تواندتا ۹۵درصد ارزش افزوده برای مواد غذایی ایجاد کند به همین منظور می توان صنعت بسته بندی را موتور محرک دیگر صنایع عنوان کرد، با این وجود این صنعت رشد چندانی در کشور نداشته است. به گفته صاحب نظران در این صنعت از نظر دانش فنی، مواد اولیه و ماشین آلات مشکل چندانی وجود ندارد اما فعالیت پراکنده و جزیره ای صنعتگران در این حوزه باعث شده این صنعت علاوه بر ناشناخته بودن نتواند توسعه چندانی نیز داشته باشد.

در شرایطی که امروزه مشتریان از قدرت انتخاب بیشتری نسبت به گذشته برخوردارند، به مشاهده توضیحات و مواد تشکیل دهنده هر یک از محصولات برای مقایسه آنها تمایلی ندارند. در عوض، بسیاری از مشتریان به برند و بسته بندی محصولات برای تصمیم گیری در باره اینکه بهترین محصول کدام است، توجه می کنند. دریافت نشانه های درست از محصولات، در بیشتر مواقع مشتریان را به خرید آنها تشویق می کند.

مزایای بسته بندی

 1. بسته‌بندی ، جلوه کیفیت محصول است.
 2. بسته‌بندی ، لباس محصول است.
 3. بسته‌بندی ، شناسنامه محصول است.
 4. بسته‌بندی ، فروشنده خاموش است.
 5. بسته‌بندی ، بزرگ برنده نهایی در بازار فروش است.
 6. بست‌بندی ، پیام تولید کننده به خریدار است.
 7. بسته‌بندی ، شکل نهایی و کامل مارک گذاری محصول است.
 8. بسته‌بندی ، ایجاد ارزش افزوده است.

نقش برند در بسته بندی

برندها از جمله با ارزش ترین دارایی های یک تولیدکننده محسوب میشوند که با نفوذ به زندگی شخصی افراد و تحت تأثیر قرار دادن اعتقادات و ارزش های آنان باعث افزوده شدن ارزش نهایی محصول می شوند. داشتن نام و نشان تجاری مزیت های بسیاری از جمله ایجاد سطح بالای وفاداری در مشتریان و توان رقابت با رقبا در بازارهای جهانی را داراست که این موارد در واقع منافع بلند مدت تولید کننده را از نظر کاهش هزینه های بازاریابی و افزایش درآمد تضمین می کنند. زیرا مشتریان وفادار نیاز به فعالیت های گسترده ی بازاریابی نداشته و با کمال میل حاضر به خرید برند مورد علاقه ی خود حتی با مبلغ بیشتر هستند تا در ازای آن مزایا و کیفیت تجربه شده ی خود را دوباره به دست آورند.

انواع دستگاه های بسته بندی

 1. دستگاه شیرینگ پک
 2. دستگاه استرچ پالت

دستگاه شیرینگ پک

شرینگ پک نیمه اتوماتیک

به عبارت دیگر هدف ما جهت استفاده از دستگاه شیرینگ پک ، کشیدن یک لایه نایلون شفاف پلاستیکی روی محصولات می باشد که با این کار در بسته بندی محصولات می توانیم رضایت مشتریان و مصرف کنندگان را جلب کنیم و همچنین از آن در برابر گرما ، اشعه های مضر نور آفتاب و ضربه های مختلف ، گردو غبار و خط و خش روی محصولات حساس و ظریف جلوگیری کرد.

کاربرد شیرینگ پک

دستگاه شیرینگ پک حرارتی

 1. در بسته بندی محصولات با استفاده از دستگاه شرینگ پک به دلیل آنکه نایلون مورد استفاده قرار گرفته در آن شفاف است می توان شرایط ظاهری محصول را دید که می توان آن را به عنوان یک ویژگی برجسته در نظر گرفت.
 2. بسته بندی محصولات با استفاده از دستگاه شرینگ پک موجب قرارگیری محصولات در یک چیدمان مرتب ، سفت و محکم می شود که از بروز خطرات احتمالی در حمل و نقل محصولات اجتناب می شود و همچنین یک زیبایی و نظم خاصی به آن می دهد.
 3. نایلون نصب شده در اطراف محصول به روش شرینگ پک از وارد شدن رطوبت ، نم ، گرد و خاک و غیره جلوگیری می کند و می توان نایلونی را که محصول را احاطه کرده را به عنوان محافظ مناسبی برای محصولات در نظر گرفت.
 4. غالباً از دستگاه شرینگ پک در فروشگاه ها برای بسته بندی و ایجاد لایه محافظ برای قوطی های نوشابه ، آب معدنی ، مواد نوشیدنی ، کنسرو ها ، مواد بهداشتی و غیره بهره گرفته می شود.
 5. علاوه بر مورد فوق در اکثر فروشگاه ها برای آن دسته از موارد بهداشتی که از حساسیت خاصی برخوردار است ماند لوسیون ها ، شامپوها انواع مواد خوراکی و سس ها و … از روکش شیرینک پک استفاده می شود که موجب افزایش ایمنی آن دسته از محصولات می شود

دستگاه استرچ پالت

استرچ پالت دو منظوره

این دستگاه به منظور بسته بندی کالاها و تولیدات کارخانجات استفاده می شود  و جهت کشیدن انواع نوار مخصوص استرچ بر روی محصولات متنوع اینگونه دستگاه ها بسیار کار آمد هستند . در کارخانجات و کارگاه هایی که خط تولید پر ترافیک دارند و لازم است که از محصولات به طور ویژه ای حفاظت شود ، از دستگاه استرچ پالت استفاده می گردد.

بهره گیری از رول های سلفون به حالت اتوماتیک در دنیای بسته بندی و پک بندی محصولات در ابعاد بزرگ و کوچک نیاز به داشتن دستگاهی به نام استرچ پالت هست

کاربرد استرچ پالت

 1. بسته بندی و چینش پالت های کاشی
 2. بسته بندی تعداد زیادی کارتن به روی یکدیگر
 3. بسته بندی کیسه های سیمانی روی یکدیگر
 4. کنار هم قرار دادن بلوک و قطعات سیمانی به روی پالت
 5. محافظت محصول در برابر گرد و غبار

تفاوت استرچ پالت و شیرینگ پک در چیست؟

همانطور که توضیح داده شد شرینگ پک دارای یک تونل حرارتی میباشد و استرچ پالت دارای یک صفحه گردان برای پیچیدن یا استرچ کردن محصولات استفاده میشود و یکی از تفاوت های بارز و خاص دستگاه استرچ پالت با دستگاه شرینگ پک همین مورد می باشد.

استرچ پالت به دلیل عدم نیاز به ایجاد حرارت بسیار مقرون به صرفه تر و همچنین قیمت دستگاه مناسب تر است . در عوض از لحاظ شفافیت بسته بندی از کیفیت پایین تری نسبت به شرینگ برخوردار است.

با توجه به اشکال مختلف محصولات و استقبال روز افزون واحد های تولیدی تقریبا اکثر تولید کنندگان مشتاق به استفاده از روش بسته بندی استرچ برای اشکال مختلف محصول مانند لوله ، سیم و کابل ،کویل و غیره شده اند. و به همین منظور دستگاه استرچ حلقوی ( مخصوص محصولات حلقه ای و کویل شکل ) و دستگاه استرچ افقی مخصوص محصولات با طول زیاد (دیوار کوب ، ساندویچ پنل و … ) ابداع و طراحی گردد.

ماشین سازی خرم

ماشین سازی خرم شیرینگ و استرچ را بر اساس نیاز شما طراحی و تولید میکند و برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

ماشین سازی خرم با ۱ سال گارانتی برای تمامی محصولات و 10 سال خدمات پس از فروش.

 

 • تلفن: 02634763044
 • تلفن: 02634763045
 • موبایل: 09902747147
 • موبایل: 09123614319
 • ایمیل: mail@khorrammachine.co
 • آدرس: کرج – کمالشهر – خیابان بهشت سکینه – دهکده صنعتی هلجرد – اولین درب ورودی سمت راست پلاک 13 ماشین سازی خرم
1401/02/27
22:07:33
0.0 / 5
368
تگهای خبر: رپورتاژ , خدمات , دانش , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین