مراقب جهش گربه مرده بیتکوین باشید!

مراقب جهش گربه مرده بیتکوین باشید! قیمت بیتکوین بعد از تجربه بدترین سقوط خود در امسال، درحال اجرای الگوی جهش گربه مرده است. الگوی جهش گربه مرده (Dead Cat Bounce) یک بهبود موقتی در قیمت دارایی هایی است که مدتی طولانی را در نزول قیمتی به سر برده انداین الگو، یک بهبود کوتاه و موقت در قیمت درحال کاهش یک دارایی مانند سهام است.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از کوین، بیتکوین در زمان نگارش این مقاله با قیمت ۳۰هزار و ۵۰۰ دلار معامله می شود که بالاتر از پایین ترین سطح ۲۵هزار و ۳۰۰ دلاری آن و بطور قابل توجهی کمتر از بالاترین قیمت خود یعنی حدودا ۷۰هزار دلار است بنابراین، آیا این بهبود ادامه خواهد یافت؟
قیمت بیتکوین در چند ساعت گذشته بالا رفته است برای اینکه سرمایه گذاران برای خرید با کاهش قیمت سکه عجله دارند. خیلی از فعالان بازار معتقدند با توجه به این که بیتکوین بدترین هفته خودرا امسال سپری کرده قیمت این رمزارز بسیار ارزان شده است.
نگاهی دقیق تر به بازار نشان میدهد که بازیابی بیتکوین منعکس کننده وضعیت بازار سهام است. در دو روز گذشته، سهام فناوری به دنبال برخی تحولات قابل توجه، اندکی مثبت بوده است. شاخص نزدک ۱۰۰ از پایین ترین سطح طی هفته، ۱۱هزار و ۷۰۰ دلار به ۱۲۲۱۳ دلار رسیده است و شاهد ارتباط نزدیک بین سهام فناوری و ارزهای دیجیتال بوده ایم.
علاوه بر این، قیمت بیتکوین از زمانی که ارزش تتر به خوبی حفظ شده، ثابت مانده است. در روز پنجشنبه، استیبل کوین برای مدتی ارزش خودرا از دست داد و خیلی از سرمایه گذاران را در مورد آینده آن نگران کرد. این در حالی صورت گرفت که استیبل کوین Terra USD همچنان با مشکل مواجه گردید.
یکی دیگر از دلیلهای عملکرد خوب بیتکوین این است که بنظر می رسد خیلی از سرمایه گذاران بزرگ، سهام سکه خودرا حفظ نموده اند. بعنوان مثال، بیل میلر، سرمایه گذار افسانه ای اظهار داشت که هنوز دارایی های خود در این عرصه را در اختیار دارد. بطور مشابه، سرمایه گذاران دیگری مانند تسلا و میکرواستراتژی هنوز سهام خودرا نمی فروشند.
با این وجود، سرمایه گذاران باید این رالی را با شک و تردید همراهی کنند. از نظر تاریخی، دارایی ها بعد از یک فروش عمده، برای مدت کوتاهی کاهشی می شوند. این اتفاق زمانی رخ می دهد که سرمایه گذاران در زمان افت قیمت، خرید می کنند. در بیشتر موارد، رالی امدادی که اغلب بعنوان جهش گربه مرده شناخته می شود، تمایل به کاهش دارد.
نمودار چهار ساعته نشان میدهد که قیمت بیتکوین در روز پنجشنبه یک الگوی چکشی شکل گرفت. در تحلیل اقدام قیمت، این یکی از قابل اعتمادترین الگوهای کندل معکوس صعودی است. حالا سکه در میانگین متحرک ۲۵ روزه گیر کرده در صورتیکه شاخص قدرت نسبی (RSI) رو به بالاست.
بنابراین، احتمال ادامه افزایش قیمت بیتکوین در آخر هفته وجود دارد، به ویژه اگر شاخص نزدک ۱۰۰ در سبز بسته شود. با این وجود، در ایام آینده، این احتمال نیز وجود دارد که این جفت روند نزولی را از سر بگیرد.
مجموع ارزش بازار جهانی رمزارزها هم اکنون ۱.۲۸ تریلیون دلار برآورد می شود که این رقم نسبت به روز قبل ۱.۱۴ درصد کمتر شده است.
هم اکنون ۴۴.۰۶ درصد کل بازار رمزارزها در اختیار بیتکوین بوده که در یک روز ۰.۷۲ درصد کاهش داشته است.
حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۴.۶۹ میلیارد دلار است که ۹۴.۱۶ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز هم اکنون ۱۱.۶۷ میلیارد دلار است که ۱۰.۱۸ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه های پایدار حالا ۱۰۱.۰۸ میلیارد دلار است که ۸۸.۱۴ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.
به روز رسانی قیمت رمزارزها (تا ساعت ۸: ۰۰ بامدادان به وقت شرقی)
این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.
۱- بیت کوین
قیمت: ۲۹ هزار و ۵۱۶.۸۸ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۲۳ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۷.۶۵ درصد کاهش
۲- اتریوم
قیمت: ۲هزار و ۰۴۵.۰۷ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۰۸ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۳.۴۲ درصد کاهش
۳- بایننس کوین
قیمت: ۲۹۳.۳۵ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۶۶ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۲.۱۰ درصد کاهش
۴- تتر
قیمت: ۰.۹۹۸۳ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۹ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۱۶ درصد کاهش
۵- سولانا
قیمت: ۵۱.۸۹ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۳۱ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳۵.۷۸ درصد کاهش
۶- کاردانو
قیمت: ۰.۵۴۳۸ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۶۲ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۹.۸۳ درصد کاهش
۷- ریپل
قیمت: ۰.۴۳۳۹ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۱۴ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۲۷.۴۱ درصد کاهش
۸- پولکا دوت
قیمت: ۱۰.۷۱ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۱.۲۷ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۴.۲۰ درصد کاهش
۹ - یو اس دی کوین
قیمت: ۰.۹۹۹۹ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۱۱ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش
۱۰- دوج کوین
قیمت: ۰.۰۸۹۷۹ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۴۲ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۹.۸۵ درصد کاهش1401/02/24
13:44:39
0.0 / 5
383
تگهای خبر: دیجیتال , فروش , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین