مشاوره پیش از ازدواج گام به گام نهادینه شود

مشاوره پیش از ازدواج گام به گام نهادینه شود به گزارش فیکس سرور حجت الاسلام والمسلمین متقی فر با تکیه بر اهمیت مشاوره پیش از ازدواج، عنوان کرد: باید تلاش نماییم کمیت و کیفیت مراکز مشاوره تخصصی ازدواج و خانواده را بالا ببریم و مشاوره پیش از ازدواج را گام به گام نهادینه نماییم.


به گزارش فیکس سرور به نقل از خبرگزاری ایرنا از وزارت ورزش و جوانان، حجت الاسلام والمسلمین مهدی متقی فر امروز در نشست با مدیران مراکز مشاوره تخصصی ازدواج و خانواده که امروز در ساختمان جوانان وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، با ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه، اظهار داشت: این ارتباط را غنیمت می دانیم و امیدواریم نکات و مسائلی را که مطرح می شود به جزئیات بررسی نماییم تا این تکلیف بزرگی که روی دوش همه ما قرار گرفته و امانتی که به ما منتقل شده را به خوبی انتقال دهیم و به سرانجام برسانیم.
وی درباره تعرفه و مالیات مراکز مشاوره تصریح کرد: مبحث تعرفه در حیطه اختیارات ما نیست ولی وظیفه داریم پیگیری نماییم همینطور در مورد مبحث مالیات مراکز مشاوره هم درحال پیگیری از کمیسیون اجتماعی مجلس هستیم که حداقل این مراکز از تخفیف مالیاتی برخوردار شوند تا بتوانند خدمات خوبی به جامعه ارائه نمایند.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان بر اهمیت کار پژوهش در حوزه مراکز مشاوره تصریح کرد و اضافه کرد: سال جاری بودجه خوبی را برای کار پژوهشی در حیطه کار مراکز مشاوره در نظر گرفتیم و نیازمندی های مراکز در حوزه ازدواج و طلاق را استان به استان و شهرستان به شهرستان احصا کردیم تا با برنامه ریزی صحیح و برپایه پژوهش و تحقیق پیش برویم. بعنوان مثال در شهر تهران ۱۳۶ مرکز مشاوره داریم این درحالیست که در فیروز کوه یک مرکز هم وجود ندارد و این موضوعات باید اصلاح گردد.
وی با بیان اینکه همه ما اذعان داریم که مشکلات در این عرصه بسیار است، اظهار داشت: بعنوان مسئول در این عرصه توقعم از مدیران مراکز مشاوره این است که درد را تکرار نکنند بلکه راهکار بدهند. نباید اظهار ناامیدی کرد و یک مدیر مرکز مشاوره باید راهکاری برای کمک و خدمت به مردم و جامعه عرضه کند.
حجت الاسلام متقی فر با بیان اینکه وظیفه ما پشتیبانی است، اضافه کرد: مراکز مشاوره در کف میدان هستند و همیشه باید در همه عرصه ها پیشران و رو به جلو باشند. کار پژوهشی برای مراکز مشاوره بسیار مهم می باشد و کل کار ما باید بر مبنای تحقیق و پژوهش باشد. به صورت مثال همه عوامل طلاق را می دانند و نام می برند اما باید برای دانستن ریشه های طلاق کار تحقیقاتی دقیقی صورت گیرد. در مساله یابی و جلوگیری از صدمه ها هم تحقیقات و پژوهش بسیار اهمیت دارد.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: مراکز مشاوره می توانند بگونه ای عمل کنند که مردم نه تنها در زمان مشکلات بلکه پیش از اینکه اقدامی را انجام دهند مشاوره بگیرند.
وی با تکیه بر اهمیت مشاوره پیش از ازدواج، عنوان کرد: باید تلاش نماییم کمیت و کیفیت مراکز مشاوره تخصصی ازدواج و خانواده را بالا ببریم و مشاوره پیش از ازدواج را گام به گام نهادینه نماییم.
متقی فر با بیان اینکه تقویت و حرکت رو به جلوی مراکز مشاوره تخصصی ازدواج و خانواده دغدغه ماست، اظهار داشت: امیدواریم مدیران این مراکز ما را در جهت سرعت بخشیدن به این هدف یاری کنند.
وی آموزش را یکی دیگر از وظایف مراکز مشاوره برشمرد و تشریح کرد: یکی از وظایف مهم ما بحث آموزش است و این امر برای جلوگیری از صدمه ها بسیار تأثیر گذار است و در این راستا باید در برگزاری کارگاه های آموزشی دقت نظر داشته باشیم تا این آموزش ها با کمک مراکز مشاوره که بال مهمی در پیشبرد آموزش هستند به صورت استاندارد و باکیفیت بالا برگزار شوند.
حجت الاسلام متقی فر همینطور عنوان کرد: به جهت اینکه بتوانیم از ظرفیت مراکز آگاهی کامل پیدا نماییم، طرحی را تا بیست روز دیگر به صورت ملی آغاز خواهیم کرد که در آن به ظرفیت سنجی و ارزشیابی مراکز مشاوره تخصصی ازدواج و خانواده خواهیم پرداخت.
وی خاطرنشان کرد: این طرح چند خاصیت دارد که یکی از آنها رتبه بندی مراکز است که برپایه این رتبه بندی حمایت ها از مراکز مشاوره صورت می گیرد. همینطور مطابق با ظرفیت سنجی مکانی از مراکزی که نیاز بیشتری دارند حمایت می نماییم تا ان شاءالله خدمات دهی مراکز جهتگیری مناسبی پیدا کند که در این جهت هم از مدیران مراکز تقاضا داریم همکاری لازم را داشته باشند تا در این عرصه موفق عمل نماییم.


منبع:

1401/02/21
20:10:56
0.0 / 5
402
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , خدمات , سئو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین