فناوری پرداخت اپل برچسب ضد رقابتی گرفت

فناوری پرداخت اپل برچسب ضد رقابتی گرفت فیکس سرور: اپل با جریمه سنگین اتحادیه اروپا بر سر محدود کردن دسترسی رقیبانش به فناوری مورد استفاده برای کیفهای موبایل روبروست و امکان دارد ناچار شود سیستم پرداخت موبایل خویش را به روی رقیبانش باز کند.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، این دومین افترا اتحادیه اروپا ضد اپل از سال قبل است. رگولاتورهای اتحادیه اروپا سال میلادی گذشته بعد از دریافت شکایتی از جانب شرکت اسپاتیفای، اپل را متهم کرده بودند رقابت در بازار پخش موسیقی را سرکوب کرده است.

کمیسیون اروپا اعلام نمود اظهارنامه ای به اپل ارسال کرده و در آن به تشریح نحوه سوءاستفاده این شرکت از موقعیت برتر خود در بازارها برای کیفهای موبایلی در دستگاههای iOS پرداخته است. قدمت شیوه های ضد انحصارطلبی اپل به سال ۲۰۱۵ برمی گردد که "اپل پی" (Apple Pay) افتتاح شد.

مارگارت وستاگر، کمیسر ضد انحصارطلبی اتحادیه اروپا در اطلاعیه ای اظهار داشت: ما شواهدی داریم که اپل دسترسی شخص ثالث به فناوری کلیدی ضروری برای توسعه راه کارهای کیف موبایلی رقیب در دستگاههای اپل را محدود کرده است.

اپل امکان دارد با جریمه ای بالغ بر ۱۰ درصد از گردش مالی جهانی خود معادل ۳۶.۶ میلیارد دلار بر مبنای درآمد سال قبل این شرکت، روبرو شود اما مجازاتهای اتحادیه اروپا به ندرت به این سقف می رسد و این شرکت اعلام نموده که به تعامل با کمیسیون اروپا ادامه می دهد.

سرویس "اپل پی" از جانب بیشتر از ۲۵۰۰ بانک در اروپا و بیشتر از ۲۵۰ فین تک استفاده می شود. تراشه NFC، پرداخت با استفاده از آیفون و آی پد را امکان پذیر می کند.

وستاگر توجیه امنیتی اپل را رد کرد و اظهار داشت: تحقیقات ما تا به این تاریخ هیچ مدرکی که نشان دهد ریسک امنیتی بالاتری وجود دارد را نشان نداده است و شواهد ما از آن حکایت می کند که رفتار اپل نمی تواند با نگرانیهای امنیتی توجیه شود.

اپل می تواند خواهان رسیدگی به این پرونده پشت درهای بسته شود و پاسخ مکتوبی به کمیسیون اروپا قبل از تصمیم گیری در اینباره که می تواند یک سال یا بیشتر به درازا بکشد، ارسال نماید.

بر اساس گزارش رویترز، اتحادیه اروپا مقرر است سال آینده مقررات فناوری جدیدی به نام قانون بازارهای دیجتال را اجرا نماید که اپل را مجبور می کند اکوسیستم بسته خویش را باز کند یا با جریمه ای بالغ بر ۱۰ درصد از گردش مالی جهانی خود روبرو شود.

منبع:

1401/02/14
18:04:10
0.0 / 5
428
تگهای خبر: آیفون , اپل , دستگاه , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین