خزعلی:

تلاش ما خروج معاونت زنان ریاست جمهوری از حالت تشریفاتی است

تلاش ما خروج معاونت زنان ریاست جمهوری از حالت تشریفاتی است به گزارش فیکس سرور معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اظهار داشت: در هشت ماهه گذشته تلاش ما این بود که این معاونت از حالت تشریفاتی بیرون رود تا بتواند در بهبود وضعیت زنان موثر باشد.


به گزارش خبرنگار حوزه زنان ایرنا، انسیه خزعلی بامدادان پنجشنبه در صفحه اینستاگرام خود، با اشاره به این که نشست هم اندیشی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری پیرامون برنامه هفتم توسعه برگزار شده است، اضافه کرد: اقدامات این معاونت در زمینه ارتقای وضعیت مشاوران زن و خانواده در وزارتخانه ها و دستگاه های اجرائی نیز تشریح شد و بدین سبب به شکلی برنامه ریزی شده که در نخستین فرصت ساختار اداری ارتقا یابد.
وی اشاره کرد: ستاد ملی زن و خانواده در دوره ی جدید فعالیت خود، با قوت و قدرت بیشتر و با حضور بیشتر وزیران عضو ستاد، نمایندگان شورای عالی انقلاب فرهنگی، مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه تشکیل شده است.
خزعلی افزود: این ستاد مصوبات موثر و مثبتی را ارایه داده است و مقرر شده پنج درصد بودجه فرهنگی سازمان ها و نهادها با نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نظارت این معاونت هزینه شود.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اشاره کرد: در برنامه هفتم توسعه ریل گذاری جدیدی برای مسائل جدید مبتلابه زن و خانواده باید ایجاد شود.
فاطمه قاسم پور رییس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به هدف فراکسیون زنان در برگزاری این جلسه گفت: مقرر است برگزاری این جلسه ها که بعد از این بصورت مستمر ادامه می یابد، به همدلی و همراهی بین بخش های مختلف مجلس و دولت برای پیگیری موضوع زن و خانواده در روند تدوین برنامه هفتم توسعه منتهی شود.
وی افزود: ضمن این که برای رسیدن به ایده های مهم سیاستگذارانه در زمینه زنان و خانواده باید به یک اجماع نظر برسیم.
در این جلسه مشاوران امور بانوان وزارتخانه ها و دستگاهها به ارائه پیشنهاداتی پیرامون مواردی در زمینه زنان و خانواده که باید در تدوین برنامه هفتم توسعه مدنظر باشد، پرداختند.


منبع:

1401/02/04
08:41:06
0.0 / 5
382
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین