چطور صفحات فیشینگ را تشخیص دهیم؟

چطور صفحات فیشینگ را تشخیص دهیم؟ فیکس سرور: افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی، با بررسی پروتکل https، آدرس درگاه و همین طور محتوای صفحه، اصل یا فیشینگ بودن آن صفحه را تشخیص داده و می تواند از وارد کردن اطلاعات بانکی در صفحات جعلی پیشگیری کند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، یکی از راه های کلاهبرداری که این روزها کسانی که با روش های فناوری اطلاعات آشنایی دارند، اقدام می کنند، فیشینگ است، بدین ترتیب که با راه اندازی سایت های جعلی مشابه سایت اصلی، اطلاعات افراد را عموما برای سوءاستفاده های مالی سرقت می کنند. این روش بااینکه با راه اندازی رمز دوم پویا تا حد زیادی کاهش یافته، اما همچنان قربانی هایی دارد.
هرچند بارها از طرف مسئولان هشدار داده شده که به آدرس سایت هایی که برایشان ارسال می شود، توجه داشته باشند و همین طور پیامک های قضایی یا دیگر سازمان های دولتی و حاکمیتی، با شماره های شخصی ارسال نمی گردد، با توجه به این همچنان احتمال فریب خوردن کاربران وجود دارد. نمونه یکی از پیام هایی که کاربر را به صفحه فیشینگ هدایت می کند، در زیر آمده است:


افزونه ضدفیشینگ درگاه بانکی، توسط مرکز آپا دانشگاه سمنان با حمایت مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای کامپیوتر ای)، برای شناسایی درگاه های جعلی پرداخت اینترنتی تولید شده است. افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی، با بررسی پروتکل https، آدرس درگاه و همین طور محتوای صفحه، بصورت خودکار اصل یا فیشینگ بودن آن صفحه را تشخیص داده و در صورتیکه درگاه پرداخت الکترونیکی را جعلی تشخیص دهد، آدرس درگاه را جهت بررسی بیشتر به سرور ارسال خواهدنمود.
با بهره گیری از این افزونه، با رفتن به درگاه بانکی سایت ها در صورتیکه صفحه پرداخت اصل باشد، پیامی در خصوص اصل بودن آن نمایش داده می شود و شما می توانید با خیال آسوده پرداخت اینترنتی خودرا انجام دهید. در صورت جعلی بودن نیز یک پیام هشدار نمایش داده شده و جهت بررسی بیش تر به صفحه وب افزونه هدایت می شوید. در این هنگام پرداخت خودرا انجام نداده و آدرس سایتی که توسط آن به درگاه جعلی هدایت شده اید را در قسمت گزارش مردمی ارسال کنید.
استفاده از متدولوژی کارامد در تشخیص درگاه های پرداخت جعلی، تشخیص خودکار درگاه های جعلی و ارسال پیغام هشدار به کاربر در صورت مواجه با درگاه فیشینگ، از خاصیت های افزونه ضدفیشینگ درگاه بانکی است، که نسخه های آن برای مرورگرهای کروم، فایرفاکس و یاندکس در دسکتاپ و مرورگرهای فایرفاکس و یاندکس در موبایل موجود است. همین طور تا کنون ۲۰۱۳ درگاه جعلی توسط این افزونه شناسایی شده است.
جهت استفاده از افزونه افزونه ضدفیشینگ درگاه بانکی، با کلیک روی آیکون افزونه در کنار نوار آدرس و خواندن خط مشی رازداری، روی گزینه فعال سازی کلیک کنید تا افزونه فعال شود. با فعال بودن افزونه، در صورت تشخیص درگاه جعلی پرداخت اینترنتی یک هشدار برای شما نمایش داده شده و جهت بررسی بیشتر URL آن به سرور ارسال خواهد شد. بدین سبب فقط درگاه هایی امن هستند که افزونه پیام اصالت آنرا به شما نشان دهد، در غیر این صورت درگاه جعلی است.
از آنجائیکه بررسی ها نشان میدهد اغلب قربانیان فیشینگ بوسیله گوشی همراه گرفتار این دام می شوند، برای حفظ امنیت پرداخت الکترونیک و جلوگیری از سرقت کارت های بانکی خود سفارش می شود مرورگر یاندکس یا فایرفاکس اندروید را روی گوشی همراه خود نصب کرده و با نصب افزونه ضد فیشینگ روی آن، پرداخت اینترنتی مطمئنی داشته باشید.
منبع:

1401/01/28
08:01:01
0.0 / 5
352
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین