فضانوردان كرو-۳ به زمین بازمی گردند

آخر 6 ماه اقامت در فضا

آخر 6 ماه اقامت در فضا بعد از ماهها کار و زندگی در فضا، خدمه مأموریت کرو-۳ ناسا حالا به پایان مأموریت خود نزدیک می شوند و آماده بازگشت به زمین هستند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، راجا چاری(Raja Chari) فضانورد ناسا، توماس مارشبرن(Tom Marshburn)، کایلا بارون(Kayla Barron) و فضانورد آژانس فضایی اروپا ماتیاس ماورر (Matthias Maurer) در روز دهم نوامبر به ایستگاه فضایی بین المللی سفر کردند. حالا مأموریت آنها رو به پایان است و خدمه این مأموریت روز گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام نمودند که باآنکه مأموریت فوق العاده ای را پشت سر گذاشته اند اما برای بازگشت به خانه هیجان زده هستند.
آنها اواخر این ماه و بعد از مأموریت کرو-۴ اسپیس ایکس به زمین بازمی گردند. مأموریت کرو-۴ تا ۲۳ آوریل(سوم اردیبهشت) به تعویق افتاده و زمان مشخص بازگشت فضانوردان کرو-۳ هنوز اعلام نشده است اما آنها بزودی به زمین بازخواهند گشت.
بارون می گوید: فکر می کنم ما همه بسیار مشتاق دیدار عزیزانمان، خانواده و دوستانمان روی زمین هستیم. کسانی که در طول زندگی از ما حمایت کردند و ما را به این نقطه رساندند.
مارشبرن می گوید: من بی صبرانه منتظر دیدن همسر و فرزندانم هستم. دیدن تصاویر فرزندانم و مشاهده این که آنها چقدر در این شش ماه بزرگ تر شده اند فوق العاده است و سبب می شود بفهمید چقدر دلتنگ هستید. وی همینطور افزود که مشتاقانه انتظار یک حمام آب گرم را می کشد.


آنها همینطور بعضی از کارهایی که در ایستگاه فضایی انجام داده اند را فاش کردند. ماورر به تأثیر تحقیقات انجام شده در ایستگاه فضایی بر درک ما از تغییرات آب وهوایی همچون آزمایشی که به تازگی برای کاهش انتشار دی اکسیدکربن در فرایند تولید بتن اشاره نمود.
به غیر از مارشبرن، خدمه این مأموریت متشکل از فضانوردان تازه کاری بود که نخستین سفر خویش را به فضا داشتند. آنها به اسپیس گفتند که مشتاق بازگشت به فضا هستند باآنکه این دفعه بعضی از کارها را به روشی کمی متفاوت تر انجام خواهند داد.
بارون می گوید: من کاملا دوست دارم که به ایستگاه فضایی بین المللی برگردم. من فکر می کنم این برای ما افتخاری بوده که بخشی از این وسیله علمی و مهندسی فوق العاده باشیم که برای بیشتر از ۲۰ سال است در مدار قرار دارد.
او اضافه کرد: وقتی برای نخستین بار به فضا می روید و تلاش می کنید تمامی وظایف را به انجام برسانید، فشار زیادی احساس می کنید. ما زمان بندی بسیار شلوغی داریم و وقتی برای نخستین بار کاری را انجام می دهید، همیشه زمان بیشتری می برد.
او اظهار داشت: زندگی در ریزگرانش نیازمند سازگاری کمی بود. امیدوارم در سفرهای بعدی برای بعضی از این چالش ها کمی آماده تر باشیم.
چاری می گوید به علت همه گیری کووید-۱۹، خدمه نمی توانند شخصا با دانشمندانی که آزمایش هایشان را در مدار انجام دادند ملاقات کنند. او امیدوار است این اتفاق در مأموریت های آینده بیفتد.
چاری می گوید: کارهای علمی که ما انجام می دهیم اعجاب انگیز است اما اگر بتوان با کسانی که با آنها صحبت می کنید، شخصا ملاقات کنید، بهتر هم می شود. ما به جای دانشمندان و مهندسان در مدار به اکتشافات متحول کننده ای دست می یابیم اما فقط می توانیم صدای آنها را از راه امواج رادیویی بشنویم.
مارشبرن اظهار داشت: در حالیکه خدمه کارهای زیادی طی چند ماه گذشته در اکسپدیشن ۶۶ و ۶۷ به انجام رسانده اند، مأموریت ها سرگرم کننده هم بوده اند. سه پیاده روی فضایی، عملیات رباتیک، تعداد زیادی وسیله ی نقلیه بازدیدکننده و البته نخستین مأموریت تماما خصوصی همچون مواردی است که در طول اقامت آنها رخ داده است.
او به خدمه مأموریت Ax-۱ اشاره نمود و افزود: خدمه ی این مأموریت حالا در ایستگاه فضایی در کنار ما هستند. بطور قطع در میزان آموزش و تجربه ما و آنها تفاوت هایی وجود دارد اما آنها بطور قطع می توانند از پس کارهایشان بربیایند.
منبع:

1401/01/27
19:51:34
0.0 / 5
264
تگهای خبر: آموزش , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین