دانش بنیان ها اینترنت ۱۰۰ مگابیتی می گیرند

دانش بنیان ها اینترنت ۱۰۰ مگابیتی می گیرند فیکس سرور: مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارائه اینترنت پرسرعت تا 100 مگابیت برثانیه به شرکت های دانش بنیان آگاهی داده است.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، مقام معظم رهبری، سال ۱۴۰۱ را تحت عنوان «تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین»، نام گذاری کردند. در امتداد تحقق این شعار، در جلسه ای که در وزارت ارتباطات برای تقویت شرکت های دانش بنیان با همکاری وزارت ارتباطات و معاونت علمی ریاست جمهوری برگزار شد، عیسی زارع پور -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- از ارائه اینترنت پرسرعت تا ۱۰۰ مگابیت برثانیه به شرکت های دانش بنیان آگاهی داد.
زارع پور در این جلسه، با موضوع هم اندیشی و هماهنگی برای تقویت شرکت های دانش بنیان حوزه ICT، با اشاره به اینکه اشتغال فناورپایه از سال قبل بعنوان یکی از برنامه های وزارت ارتباطات در اولویت ها قرار داشته است، اظهار داشت: ریل گذاری در وزارت ارتباطات بر همین مبنا انجام شده است و با دستور مقام معظم رهبری، عزم ما در این عرصه بیشتر شد.
وی با اشاره به اینکه درحال تهیه بخشنامه ای در سه بخش برای حمایت و توسعه شرکت های دانش بنیان در زمینه ICT هستیم، اضافه کرد: بخشی اول مربوط به سرویس هایی است که می توانیم به شرکت های دانش بنیان ارائه نماییم همانند اینترنت پرسرعت، بخش دوم بسترسازی برای اشتغال زایی فناوری پایه است. در این بخش، هم تجهیزات و هم پلت فرم ها مورد توجه هستند، در زمینه تجهیزات سخت افزاری با توسعه بازار به سمت بومی سازی حرکت می نماییم و در زمینه پلت فرم های بومی که بستر مناسبی برای اشتغال زایی گسترده هستند، برنامه ویژه ای برای پشتیبانی از آنها پیش بینی شده است.
زارع پور بخش سوم برنامه های حمایتی وزارت متبوع را استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان برای اجرا و واگذاری پروژه های مجموعه وزارت ارتباطات عنوان نمود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در انتهای سخنان خود پیشنهاد تشکیل کارگروهی مشترک با معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری را ارائه کرد تا ظرف یک هفته به پیش نویس تفاهم نامه ای برای حمایت و توسعه بخش دانش بنیان حوزه ICT برسیم.
سورنا ستاری نیز در این نشست با اشاره به اینکه وزارت ارتباطات در زمینه استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان از گذشته فعال بوده است، اظهار داشت: این معاونت الگویی را با وزارتخانه های مختلف پیگیری می کند که توسعه زیست بوم، طرح های پرچم دار و ملی و حمایت های عمومی از سرفصل های این الگو است.
وی به اجرای چندین پروژه ملی در زمینه فضایی و سخت افزاری در این بخش اصرار کرد و اضافه کرد: در زمینه سخت افزاری برای رفع عقب ماندگی نیاز به حمایت های قانونی برای حضور شرکت های بزرگ داریم. ما آمادگی داریم با همکاری وزارت ارتباطات چندین پروژه بزرگ ملی به ویژه در زمینه سخت افزاری را اجرائی نماییم.
وی به وضعیت توسعه زیست بوم حوزه ICT اشاره نمود و اضافه کرد: توسعه این زیست بوم ها و پارک های فناوری نیاز به تجدید نظر برای تسریع در راه اندازی دارد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه پارک های فناوری اشاره نمود و اظهار داشت: اگر در این عرصه از بخش خصوصی حمایت شود این بخش می تواند با پیگیری های خود بخش دولتی را نیز فعال کند.
ستاری از پیشنهاد وزیر ارتباطات برای تشکیل کارگروه تهیه پیش نویس پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان حوزه ICT استقبال و ابراز امیدواری کرد این پیش نویس ظرف یک هفته آتی آماده شود.
در این راستا مهدی سالم - مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - بتازگی در توئیتر نوشته که در جلسه مشترک وزیر ارتباطات و معاون علمی و فناوری رییس جمهور مصوب شد تا طی یک هفته کارگروه توسعه و پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان در زمینه ICT شکل بگیرد و بخش خصوصی در کارهای این حوزه بیش از گذشته فعال باشد.
وی همین طور تصریح کرد: خبر خوب وزیر ارتباطات در خصوص ارائه اینترنت پرسرعت تا ۱۰۰ مگابیت برثانیه به شرکت های دانش بنیان امسال و نیز برنامه ریزی برای آزادسازی داده ها متناسب با نیاز این حوزه از دیگر مطالب عنوان شده این جلسه بود.
به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، در دنیای امروز نقطه کانونی اقتصاد، صاحبان دانشی هستند که بتوانند مناسب ترین عوامل تولید را شناسایی و در بهترین نقطه گرد آورده و به مطلوب ترین روش آنها را به کار گیرند تا سرآمدترین محصولات را ارایه کنند. در اقتصاد دانش بنیان سهم ارزش افزوده ناشی از سرمایه فیزیکی و مالی پایین بوده و سهم اطلاعات و سرمایه فکری در ارزش افزوده بمراتب در جایگاهی بالاتر قرار دارد، بدین سبب رشد اقتصادی حاصل از کارهای دانش بنیان به نسبت ساختار اقتصادهای کلاسیک مبتنی بر کشاورزی و صنعت بسیار بالاتر است.
امروزه سرعت پروسه ایجاد یک ایده تا عملیاتی کردن آن یک عامل بسیار حیاتی و کلیدی برای موفقیت است و شرکت هایی که این پروسه را هوشمندانه مدیریت کنند از فضای رقابتی بهره برده و با استفاده از فرصت ها، مدیریت بازار را به دست می گیرند. بدین جهت توجه به شرکت های دانش بنیان از سالهای گذشته در دستور کار مسئولان قرار گرفته است. همانطور که سال قبل اعلام گردید طی بازه زمانی مرداد ۹۹ تا فروردین ۱۴۰۰ میزان تسهیلات بانکی شرکت های دانش بنیان بیش از ۱۰۰ درصد و ضمانت نامه فعال بانکی این شرکتها بیش از ۵۰ درصد رشد داشته است.
در اقتصاد دانش بنیان فعالان تحصیل کرده و نوآوران، نقش مهمی در عرضه و تقاضای فناوری و نوآوری خواهند داشت و در این راستا شرکت های دانش بنیان سلول و هسته اولیه اقتصاد دانش بنیان بوده و حضور آنها در اقتصاد هر کشور امکان شکل گیری اقتصاد دانش بنیان را بصورت واقعی و قابل اندازه گیری فراهم می آورد.
تجربه کشورهای پیشرفته نشان داده که تغییر در سیاست های علم و فناوری در کشورهای مختلف یک جهش ناگهانی را در توسعه و تجاری سازی فناوری ها به دنبال داشته است. بر این اساس با ایجاد بسترهایی مناسب برای دانش و تجاری سازی آن، علاوه بر ایجاد ارزش های اقتصادی برای این نوع سازمان های دانش بنیان، بستر رشد اقتصادی و فنی جامعه نیز فراهم خواهد شد.
منبع:

1401/01/17
22:12:55
0.0 / 5
413
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین