وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد

برخی اپراتورها از افزایش حق السهم دولت معاف شدند

برخی اپراتورها از افزایش حق السهم دولت معاف شدند به گزارش فیکس سرور به قول وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اپراتورهای ServCo و MVNO که شبکه مستقل ندارند مشمول حکم افزایش ۱۰ درصدی حق السهم دولت که در بودجه ۱۴۰۱ آمده، نخواهند بود.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در صفحه اینستاگرام خود نوشت: وزارت ارتباطات همواره مدافع فعالان و عرضه دهندگان خدمات در زیست بوم ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده، هست و خواهد بود. بخش خصوصی باید دولت را همراه خودش بداند تا با تمام وجود در طرح های کلان مشارکت کند.
وی افزود: بر مبنای یکی از بندهای قانون بودجه ۱۴۰۰ اپراتورهای مخابراتی که اعتبار پروانه آنها در سال ۱۴۰۰ خاتمه می یافت هم باید برای تمدید پروانه مبلغ قابل توجهی بعنوان حق امتیاز می پرداختند و هم مبلغ حق السهم دولت برای آنها ۱۰ درصد بیشتر لحاظ می شد در حالیکه برای دیگر اپراتورهای مشابه که سررسید پروانه آنها سال ۱۳۹۹ یا ۱۴۰۱ بود چنین حکمی نبود. این تکلیف شرکتهای کوچک فاقد شبکه را با بحران جدی مواجه کرده، امکان رقابت و تداوم حضور در بازار را از آنها سلب و آنها را از گردونه عرضه خدمات دسترسی به شبکه خارج می کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: پیگیری های مختلف وزارت ارتباطات از مراجع مختلف و عرضه نظرات کارشناسی نهایتا منجر به عرضه نظر حقوقی معاونت قوانین مجلس شد. طبق این نظریه، شرکتهای ServCo و MVNO که شبکه مستقل ندارند مشمول این حکم نخواهند بود و می توانند بدون دغدغه به عرضه خدمات خود برای تأمین ارتباطات و تسهیل دسترسی مردم به شبکه ملی اطلاعات و انواع خدمات مبتنی بر آن ادامه دهند.
به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، پیش از این سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هم اعلام کرده بود افزایش هزینه های این اپراتورها از محل افزایش حق دولت باعث کاهش امکان سرمایه گذاری این شرکت ها در بروزرسانی زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری و در نتیجه کاهش کیفیت خدمات در مناطق با بازدهی کمتر اقتصادی خواهد شد.1401/01/01
13:03:44
0.0 / 5
402
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین