استخراج یکی از زودبازده ترین صنعت های کشور است

استخراج یکی از زودبازده ترین صنعت های کشور است به گزارش فیکس سرور عضو کمیسیون رمزارز و بلاک چین سازمان نصر با اشاره به اینکه به کارگیری ارزهای دیجیتالی استفاده از ابزارهای جدید بین المللی در عرصه تجارت است، اظهار داشت: صنعت استخراج یکی از زودبازده ترین صنعت های در دسترس کشور است که می تواند نیروهای متخصص بسیاری را مشغول به کار کند.


علی پاک باخته گان زنجانی در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر ضرورت تدوین دستورالعمل های لازم در حوزه رمزارزها اظهار داشت: هنوز دستورالعمل مشخصی تدوین نشده و در عین حال معین نیست که اگر فعالان اقتصادی، قسمتی از تجارت بین الملل خودرا با ابزار رمزارز انجام دهند، سازمان امور مالیاتی، بانک مرکزی و سایر سازمان ها و نهادهای مشابه، چه برخوردی با این تراکنش ها خواهند داشت. متاسفانه این مساله در کشور مغفول مانده و بطور معمول با استناد به مطالب و تحقیقات تاریخ گذشته، مبادرت به تصمیم گیری در زمینه ای می شود که اطلاعات و مولفه های آن روزانه درحال تغییر است.
عضو کمیسیون رمزارز و بلاک چین سازمان نظام صنفی کامپیوتری کشور افزود: این که آیا حسابرسان، بخشنامه یا استانداردی در اختیار دارند که در زمان رسیدگی به حساب ها به آن استناد کرده و استفاده از رمزارزها را مورد تایید قرار دهند؟ معلوم نیست. این در حالیست که این مساله و تدوین قوانین در این عرصه از ضروریاتی است که می تواند انقلابی را در عرصه تجارت داخلی و خارجی بوجود آورد.
پاک باخته گان زنجانی بیان کرد: اولین مشکل در این عرصه عدم آگاهی و اشراف بدنه حاکمیت نسبت به تکنولوژی های جدید و پدیده های نوظهور است. هم اکنون می توان ادعا کرد بخش خصوصی به سبب ماهیت خود و کوشش برای ثروت آفرینی، جلوتر از نهادهای رسمی درحال حرکت است و این امر تا حدود زیادی جهان شمول شمرده می شود. شاید یکی از مهم ترین نکاتی که در این عرصه باید به آن توجه گردد، بهره گیری مدون از مشاوره بخش خصوصی است که عموما بازیگر اصلی این حوزه ها شمرده می شود.
مدیر آموزش رمزارز دانشگاه پیام نور با اعلان اینکه به کارگیری رمزارزها در حقیقت استفاده از ابزارهای جدید بین المللی در عرصه تجارت است که خیلی از مشکلات تجار را در عرصه تجارت خارجی حل می کند، اظهار داشت: صنعت استخراج یکی از زودبازده ترین صنعت های در دسترس کشور بشمار می رود که تنها به تجهیزات مخصوص و انرژی نیاز دارد و البته می تواند سبب رونق صنایع بسیاری در حین فرآیند راه اندازی، تجهیز و نگهداری شود، همین طور می تواند نیروهای متخصص بسیاری را مشغول به کار کند.
منبع:

1400/12/26
16:52:46
0.0 / 5
898
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین