پرچم اوکراین به فضا می رود!

پرچم اوکراین به فضا می رود! فیکس سرور: ماموریت فضایی خصوصی ˮپولاریس داونˮ(Polaris Dawn) بطور علنی حمایت خودرا از اوکراین اعلام نمود.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، روز دوشنبه(هفتم مارس) خدمه این ماموریت اعلام نمودند که پرچم اوکراین را در مسافرت به فضا با خود خواهند برد.
"پولاریس داون" نخستین ماموریت برنامه پولاریس خواهد بود که مقرر است طی آن سه پرواز با موشک های اسپیس ایکس صورت گیرد.
در این ماموریت چهار خدمه حضور خواهند داشت و فرماندهی آن بر عهده "جارد ایزاکمن"(Jared Isaacman) از مسافرین و فرمانده ماموریت اینسپیریشن ۴(Inspiration۴) است. سایر مسافرین "اسکات پوتیت"(Scott Poteet)، "سارا گیلیس"(Sarah Gillis) و "آنا منون"(Anna Menon) هستند. این ماموریت آغازی برای برنامه پولاریس خواهد بود که هدف آن انجام پروازهای فضایی انسانی و تامین بودجه برای مواردی در زمین است.
مقامات این برنامه فضایی در توییتر نوشتند: ما در کنار اوکراین و شهروندان شجاع آن و همه ی کسانی که در سراسر جهان برای آزادی می جنگند، ایستاده ایم. خدمه پولاریس این پرچم را به مکانی در فضا می برند که از استبداد به دور است.
اوکراین در روز ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ مورد حمله روسیه قرار گرفت و از آن زمان تا حالا دولت ایالات متحده آمریکا تحریم های زیادی بر روسیه اعمال کرده است. نتایج سیاسی این جنگ به ماموریت های فضایی نیز رسیده است. مشارکت های فضایی زیادی در نتیجه ی این حمله گرفتار مشکل شده اند، با این وجود ناسا معتقد می باشد که روسیه و آمریکا به فعالیت طبیعی خود در ایستگاه فضایی بین المللی ادامه خواهند داد.
با خدمه "پولاریس داون" آشنا شوید.
ماموریت پولاریس داون به وسیله کپسول کرودراگون شرکت اسپیس ایکس صورت خواهد گرفت و طی آن نخستین پیاده روی فضایی تجاری نیز انجام می گیرد.
حداقل دو نفر از خدمه ی این ماموریت در مدار حدودی ۵۰۰ کیلومتری از زمین به پیاده روی فضایی خواهند پرداخت. کپسول دراگون دارای هوابند نیست بدین سبب فشار کل کابین پیش از باز شدن دریچه کاهش پیدا می کند. برای این پیاده روی خدمه لباس فضایی جدید اسپیس ایکس را به تن خواهند کرد.
توسعه لباس های فضایی جدید به همراه نخستین آزمایش شبکه ماهواره ای استارلینک برای ایجاد ارتباطات مبتنی بر لیزر در فضا برای پیشرفت فناوری های مورد نیاز برای سفر به ماه و مریخ در نظر گرفته شده است.
دومین ماموریت پولاریس بر طبق ماموریت اول و آن چه خدمه از آن آموخته اند انجام می گیرد.
در نهایت پرتاب سوم این ماموریت، نخستین پرواز فضایی انسان با فضاپیمای استارشیپ خواهد بود. استارشیپ یک موشک و فضاپیمای چند بار مصرف است که برای ارسال انسان ها و محموله به ماه و مریخ توسعه می یابد.
تاریخ انجام این ماموریت معین نیست و قبل از آن باید این موشک تاییدیه خودرا از اداره هوانوردی فدرال دریافت کند. هم اکنون زمان دریافت این تاییدیه به تعویق افتاده است.
منبع:

1400/12/18
14:20:53
0.0 / 5
333
تگهای خبر: ارتباطات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین